Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tank olmak

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

MT ise ki rage çok büyük sorun çekmez eğer imp bloodrage verdiysen ilk açılışın shield slam > 2x devastate> revenge
gibi bi chain izlersin 5 sunder olduğunda eğer yeterli rage varsa
arda heroic strike kullan ama en önemli nokta shield slam geldikçe basmalısın çok efektif bi treat abilitisi ve tabiki revenge az rage fazla treath başka bi püf nokta shield blocku kullanmayı ayarlamak başta kullanmamaya özen göster shield block ve heroic rage fazla iken kullanacağın abilitilerindir. Bu standart tanklık için tabi mesela ros biraz farklıdır ama genel analatığım gibi işler
Sosyal ağlarda paylaş

Verilen Elitistjerks.com adresindeki Class Mechanics kısmı gayet faydalı. Onun haricinde kısa özet geçersek,

Threat generation için build bir dereceye kadar önemli zaten tank buildi aşağı yukarı bariz belli, Arms max. 5-8-10 / 5 / 46-48-51 (Zevk tercih etc, ben şahsen Kara vs tanklayan alt warrior umda imp. Heroic ve imp. Sunder aldım, ha bi vurduğunda yeri öptüren bosslara karşı işe yaramazdır doğrudur ancak bunun trash i var, multi mob tanking i var, o var bu var.)

Onu diyorum asıl önemli olan skill rotation, o da eğer bağlantı çok kasılmıyosa şöyle bişiy:

Revenge - Shield Slam - Devastate x 2 - TEKRAR bunlar bende sırasıyla 1 2 3 e bind li, Heroic Strike da E ye, bunlara basarken baksın eğer rage güzel geliyosa Heroic Strike abansın bi yandan normal rotation ı sürdürürken, Heroic Strike sadece ve sadece dediğim gibi Arabın rage i olmuş tutmuş kıçına sürmüş konumunda kullanılmalı çünkü bir sonraki white hit in yerini alarak hem threat i normal HS threati - o white hit vursaydı sebep olacağı threat şeklinde azalıyor, hem de o white hit in yaratacağı threat + 15 (12) rage cost u ile can yakıcı olabiliyor.

Multi mob da da, bas V ye aç name plate leri, devastate i filan bağla mouseover macrolarına, bi ona bi ona, kunteper mode on, doldukça TC ve demo shout başta, kafan rahat.

Anlaşılabiliodur umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok karsıda bazen agır vuran abiler oluyo rage i guzel dolduruyolar :)

daha once makro vermistim tanklarken kullanılabilecek o yuzdenonu tekrarlamak istemiyorum ancak bu tarz once sunu vur sonra bunu sonra cd geldikce sunları bunları kullan vsvs dogru gibi gelmiyor.

Tank olarak Grid acmanızı oneririm ve CD/rage barına bakmak yerine arada bir Omen e bakarak aggro nuzu kontrol edin ve kafanız etrafta olsun, tankladıgınız moba bakın Hp nize bakın etrafınızda gelisen olayları vs gorun bence,yoksa her 1.5 sn lik cooldown da beyniniz yeni bir karar mekanızması calıstırırsa patlarsınız, Tuslara basma isi bir makro uzerinden otomatik olmalı,

mouseover a kesinlikle +1, Click uzerinden tus atayarak Gridde kırmızı gorunene aggro calmıs yada darbe alacak adama intervine falan atın, dogayı koruyun, taurenleri sevin ...
Sosyal ağlarda paylaş

kimse söylemişmi bilmiyorum ama expertise ve hit çok önemli (en az 26 expertise gerçi ne raidi yaptığınıza göre değişir bt ye kadar gerek yok pek) rotation yapabilcek kadar iq varsa tankda zaten.

http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Magtheridon&n=Penth
ayrıca penth imp revenge kadar boktan bi talent yok swp yapıyorsan. onun yerine 2 imp def stance ve 1 imp hs vermen gerekiyor.
onun dışında threat value lar revenge shield slam 5 sunderdan sora devastate hs diye gider.
Sosyal ağlarda paylaş

O talent build eski benim, heroic farm zamanlarindan kalma
Inanilmaz para kitligi yasiyorum her raidde 5-6 item aliyordum cunku, enchant vs derken (3 haftadir falan 70 karakter), respec'e 50 gold vermek istemedim epic mountu alayim bi diye, o da icimde patladi aldor exalted olmak icin.
Sali sinavim bitince bi sabah erkenden fury respeclicem, shadowmoon questlerini bitiricem, sonra adam gibi tank builde gecicem :) Onu bekliyorum yani

Yazdigini duzelteyim, prot warrior sunder vurmaz, 5 sunder degil hep devastate yani o, zaten kendisi sunder yapiyo devastate.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Tosunpasa
Benim tankın armorysi. Burdan talent dizilimimde görünüyor.
Bu itemlerle yanıma ench shaman alınca 2k tps yapabiliyorum.
1.5-2.3k arası değişiyor boss fightlarda. Ve bu talent buildinde bile rage bitiyor. Tank partysine enc shaman gibisi yoktur agro üretmek için.
Enc shamanda yoksa eğer 1k nın altına inmeden yine critlere göre 1-2k arası tps oluyor.
Herkesin dediği gibi revenge ve shield slam cdlerini sektirmeyecek. Bunların cd sindede devestate çakacak. Ama bana göre en önemli Heroic strike dır. Heroic strike ı Shield slam ve revenge ye yetecek kadar rage bırakacak şekilde spamlayacak. Mümkün olduğu kadar az swing çıkarmaya çalışsın. Blood rage cd si doldukça açılacak. Tabi rage bir anda full olunca değil :]

Talent dizilimim eleştirilebilir. İmp taunt kalksın denilebilir. Ama hyjalde warrior tank kullanıyoruz trashlerde. Bu yüzden kaçan moblar için lazım oluyor. Za dada işime yarıyor açıkçası. Threat problemi yoksa verilebilir taunta.
1 hand specten kıstım. Agro yeterli gördüğüm için.
Sosyal ağlarda paylaş

Oynamadığımdan beri itemlar nasıldır, expertise TPS'e nasıl bir katkıda bulundu filan bilmiyorum ama yinede 2k TPS biraz fazla gözüktü benim gözümde. WWS gibin birşeyler var mı gönderebileceğin?

Edik:

Doğrusu encounter'una, group setup'ına göre de değişir durum. Trash de 2k TPS mümkün olabilir ama boss'larda pek sanmıyorum. Örneğin SSC deki %75 armor reduce debuff atan Nagalar vardı, reflect ediyordum ağzına yüzüne sıçıyordum, o zamanlar 1.7 - 1.8'e kadar çıktığım oluyordu ama istisna olabilecek Boss'lar hariç genel anlamda 2k TPS biraz fazla ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten burda ben stabil 2k dan bahsetmiyorum. 2k gördüğüm oluyor diyorum. 1-2k derken bu aralıkta değişen oluyor. Tabi olay bosstan bossa değişiyor. Fazla dayanıklılık istemediği için agro yu yükseltecek şekilde item seçimi yapmak lazım.
Örnek vereyim void reaverda. Bu itemleri değişiyorum. Hit expertise ve value veren itemleri takıyorum. Void Reaver 2 kere geriye atsa bile agronun bende kaldığını oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız ben yinede baktım, bıraktığımdan beri Warrior'lara iyi TPS buffları gelmiş. Yeni Devastiate çok güzel olmuş. Defiance'a Expertise eklemişler ki, expertise statı kendi başına harika bir TPS buffı olmuş. Birde yeni badge rewardlar ne öyle ya. Ciddiyim şu yeni sistemler ve itemlar ile benim bıraktığım zamanı karşılaştırsam, Warrior da bir 100-200 TPS artışı var yaklaşık.
Sosyal ağlarda paylaş

The_Delucian said:
* improved sunder initial threat i bir miktar boostlar,
* Imp Thunder Clap biz genelde 2 prot tank kullanıyoruz pek cok guildde oyle yapıyodur diye OT almalı diye dusunuyorum ama OT yoksa elbette MT almalı
* Taunt konusunda hem fikir degiliz, taunt 8 yada 10 sn olması hicbir seyi degistirmiyo Alar Kalecgoc herneyse sizi taunt/Tank switch e zorlayan encounterdaki olayda eger Taunt resistlerse ve alternatif tauntlayacak biri yoksa GG wipe.Alar da misal melt armoru yedin diger tank ın taunt resistlenirse GG direk cunku 3 sn de NI NIN (tank cemal'in heal heal diye haykırısları hala kulaklarımdaydı)
* Imp Shieldwall gereksiz, MT nin buna ihtiyacı olmamalı, kullanılabir ve bazen yardımcı oldugu durumlarda olur ancak cok gerekli degil bence.
* Zerling yok oyle bi prot pala build :)

MT pala : Mt threat pala

MH Thrash Pala : Pala Hyjal son 4 talent ı ister anticipation a ister dev,ne int. e verebilirsin, eger Boss Phase de Healing geara switch edip heallıyorsan.

(bence)

prot pala talentinde bişi bunla tanklarsın herşeyi en iyis boyle
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Yanlış biliyorsun :)

Lacerate 5x tutulmalı diye bir kaide yok. Lacerate'in threati apply edildiğinde gelir (ilk vurduğunda) sonra bıraktığı dot'un hiçbir anlamı yoktur -> 5x'e çıkarılması gerekmez.

Çoğu zaman 5x görürsün çünkü threat sağlayan fazla skill yok.

FF ile çekersin genelde, olmadı Mangle ile snap aggro alırsın. Sonra Mangle cd bitene kadar 2, 3 lacerate (çoklu mob ile değişir işler tabi) tekrar mangle. Rage starve olayı yoksa Mangle, Lacerate, Maul, Mangle diye gider.

5x her zaman bulunmalı mangle veya maullar dodge/miss/parry oldugunda 5x lacerate ile yetinmek durumda kalıorsun..
Sosyal ağlarda paylaş

Zergling said:

prot paladinde shield spec kadar saçma bişi yok blockladigind %30 daha fazla blocklasan ne olur blocklamasan ne oluro..
STR'en aşırı derecede yuksek olmasi lazim oda prot palada mevcut degil.

Başına Hydralisk mi çarptı zergling? ne diyorsun? 30% block value alınmazmı... Shield spec'e nasıl talent verirsen ver illaki puan kaliyor zaten onu almamak için salak bi talente puan yatırman gerekir lol.
Paladine MA kasılmaz yinede limit 45% dodge+parrydir ne kadar çok avoidance yüklenirsen o kadar aggro kaybın olur.
Warrior içinde en önemli statır blockvalueShield slam dmg'i için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...