Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

Mesela senin %33 critin var diyelim buna 10 da 3 de diyebiliriz.
Oyun 1 ile 10 arasında bir sayı atıyor 1 2 3 gelirse critliyon digerleri gelirse critlemiyon.
Şimdi adam sansız olurda sürekli 3 den büyük bir sayı gelirse hiç critlemez onu anlatmaya çalışıyorlar ama bu normal olanı bence sonuçta % kavramı olasılık yani şans:)
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Mesela senin %33 critin var diyelim buna 10 da 3 de diyebiliriz.
Oyun 1 ile 10 arasında bir sayı atıyor 1 2 3 gelirse critliyon digerleri gelirse critlemiyon.
Şimdi adam sansız olurda sürekli 3 den büyük bir sayı gelirse hiç critlemez onu anlatmaya çalışıyorlar ama bu normal olanı bence sonuçta % kavramı olasılık yani şans:)

İşte bu yanlış. Olması gereken sistem benim crit %33.33 ise
atıcağım büyü için 1 ile 1000 arasında bir değer getiricek. 5000 geldi. hit vur gibi çalışıyor.

Bence olması gereken

Ilk büyü hit cikti crit değerimi : %35.33 yap.
ikinci büyü hit cikti crit degerimi : %37.33 yap.
üçüncü büyü crit cikti crit değerimi :%35.33 yap.

tabi bu crit değerleri arasındaki iniş artiş yine senin crit değerin ile hesaplanıcak bişi. Bu şekilde olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Darkthrone

Öyle olsa critin hiçbir anlamı kalmaz, kimsede crit kasmaz, sonuçta sıfır critte olsa %70 crittte olsa o yaklaşık %50 ler seviyesinde sabitlenir, combatın ilk 30 saniyesinden sonra ne kadar crtin olduğuna bakmaksızın herkez %50 civarı crit şansla oynar oyunu.

Yazımı tam okumamışsınız yada türkçe anlatımım berbat olduğu için ben izah edemedim.

critical gelmemesi durumunda crit üzerine eklenen deger ile cıkacak değer, yine senin critin ile alakalı olacak.

Mesela ; %30 critim var. benim %1,5 ekle/cikar.
%5 crit oli olan adam %0,5 olucak.

belki hit hit üzerine critical ciktigi zaman. Senin degisken critin tekrar resetlenicek. Vaktim olsaydı excel'de bir tablo hazırladım. Yada haklısınız bilmiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

http://wotlk.wowhead.com/?talent=sVZxGzZEf0tM0hAcoxhAo

wotlk'da paladin oynayabilirim sanırım böyle bir talent yaptım olur mu eksik gedik var mı, full dps biraz da pvp odaklı bir retridin daha önce lvl 34'den öteye palamı levellıyıp oynamadım o yüzden tavsiye var mı şunsuz olmaz diye?

edit: o talentta crusader strike a tıklamayı unutmuşum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

@Darkthrone

Eğer ilk critte direk itemlerden gelen crit değerine resetlenecekse o zaman %5 %5 bile artabilir mantıksız değil. Hatta ilginç bir buff olur, combustion gibi bir sistem oyuna eklenmiş olur diyebiliriz.

Ama crit atınca arttığı kadar hit atınca azalırsa oranın hiçbir önemi yok. Bir kere %50 civarına geldimi (ki ilk 30-45 saniyede hızla %50 yedoğru yaklaşır), ondan sonra %45-55 aralığında sabitlenir başlangıç ciritin ne olursa olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoonun dediği doğru, 1e1 oranında artış azalış olursa limiti %50de sabitlenir critin bi anlamı kalmaz. Ama her critten sonra eskiye sabitlenen sistemin de bi anlamı yok, %1er artsa ortalama crit şansı %2; %5er artsa ortalama crit şansı %10 artmış olucak. Uzun vadede tek fark crit şansının yükselmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
http://wotlk.wowhead.com/?talent=sVZxGzZEf0tM0hAcoxhAo

wotlk'da paladin oynayabilirim sanırım böyle bir talent yaptım olur mu eksik gedik var mı, full dps biraz da pvp odaklı bir retridin daha önce lvl 34'den öteye palamı levellıyıp oynamadım o yüzden tavsiye var mı şunsuz olmaz diye?

edit: o talentta crusader strike a tıklamayı unutmuşum tabi.

Crusader strike sız şaka gibi olur yani olmaz ...

pve icin PvE

pvP icin PvP bu tarz bişi olabilir sanırım ...

ancak Wotlk da en az Dps oldugu halde hala her patch de nerf yiyen bir classı cok tavsiye etmem, bakalım ne olcak en son ...
Sosyal ağlarda paylaş

O tür talentlar stackleniyor hep. %10 armor bişey değil ama %80 slow reduction baya iyi. Yoksa imp furye gidilir.

Bide bence divine storm pvpde işe yarayacak bi ability değil. Kullanmadan net bişey diyemiyorum ama şu haliyle mana/damage oranı çok kötü. Nerde 2 3 tane yan yana hedef bulacaksın da işe yarayacak?

edit : yeni sistemde spell damagedan etkilenicekmiş retri aura damageı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yeter artık tam pala kasacaktım biriniz çıktınız nerf dediniz umudumu kırdınız. bir aralar omagad retri pala öwnz deniyordu ne ara attılar nerf üstün nerfü.. e ben ne kasıcam şimdi. bi tane shamanım var 1.5 yıl oynadım ama başka serverda kaldı sıfırdan kasmak bayar. şimdi druid var zaten onlar pve yapıyorum. rog ve hunter ilgimi çekmiyor. warrior çok leziz de lvllamak zor gelir mi acaba. mage de kasmam.

shadow priest - warrior - paladin kaldı geriye(lock da istemiyorum sanırım)
Sosyal ağlarda paylaş

resmen çöktüm ya ne kasıcam ben şimdi, yeter artık 2 yıldır healör oynamaktan sonunda sıkılmaya başlıyorum inceden, ne kasıcam lan ben! DK gelincede on yüz milyon baloncuk tane dk açılacak eminim LFG'lerde 31 DK 7 rog 4 lock 8 healer 1 tank falan olacak böyle çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

Level 80'de o derece DK olmaz emin olun. Harbiden oynaması çooook kasıntı bir class. Hakkında baya ciddi yazı okumayan, günlerce talentlerle boğuşmayan kişiler hayatta uzun uzun oynayamaz.

Level 80 olunca ortalıkta baya az oynamayı bilen DK olacaktır. Çoğu ile ilk yaptığın instancedan sonra ignore spam yaparsın tahminimce.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
resmen çöktüm ya ne kasıcam ben şimdi, yeter artık 2 yıldır healör oynamaktan sonunda sıkılmaya başlıyorum inceden, ne kasıcam lan ben! DK gelincede on yüz milyon baloncuk tane dk açılacak eminim LFG'lerde 31 DK 7 rog 4 lock 8 healer 1 tank falan olacak böyle çirkin

Zaten temelde main charları 80 yapmak lazım, yoksa kimse 25 man dk raide gidemez :D.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Darkthrone

Eğer ilk critte direk itemlerden gelen crit değerine resetlenecekse o zaman %5 %5 bile artabilir mantıksız değil. Hatta ilginç bir buff olur, combustion gibi bir sistem oyuna eklenmiş olur diyebiliriz.

Ama crit atınca arttığı kadar hit atınca azalırsa oranın hiçbir önemi yok. Bir kere %50 civarına geldimi (ki ilk 30-45 saniyede hızla %50 yedoğru yaklaşır), ondan sonra %45-55 aralığında sabitlenir başlangıç ciritin ne olursa olsun.

bu var zaten item olarak darkmoon faerie card trinketi ,

düşük ratinglilerde güzel bi buff olurken yüksk crit değerlerindekine çok az bi buff veriyordu
aynı sey olacaktır , critlemedikçe stack up yapacak belli bi rakama ornegin 50% dediginiz gibi geldiğinde eski rakama resetlenecek
e o mantıkla crit rating in düstükce +5% crit kazanma şansın artıo yani item olarak biriktirmek mantıksız hale geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Level 80'de o derece DK olmaz emin olun. Harbiden oynaması çooook kasıntı bir class. Hakkında baya ciddi yazı okumayan, günlerce talentlerle boğuşmayan kişiler hayatta uzun uzun oynayamaz.

Level 80 olunca ortalıkta baya az oynamayı bilen DK olacaktır. Çoğu ile ilk yaptığın instancedan sonra ignore spam yaparsın tahminimce.

ya şimdi hala bt fln yapıyorum fln diye pek ilgilenmedim bu wotlk keyleri ile de, hala veriliyor mu? bi başlayıp dk'yı öğrenme şansım var mı bare?
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Oda var tabi. Yani crit stacklayacak bir değişim en çok criti olmayanlara yarar haklısın.

Crit stackleyecek değişim, dps crite bağlı olarak değiştiği sürece yüksek yada düşük critte aynı miktarda fark yaratır. Aynı dps ama farklı crit yüzdesine sahip örneklerde dediğin doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...