Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eyez - update 07.05.2008

Zegna

Öne çıkan mesajlar

abi off yaa bu hayvan beni delirtecek!! massallah..hemde binlerce kere..bu eyez dobermanını gordukce aklımda pascal nouma canlanıyor:D..cok seviyorum eyezi..telefonumda iki foto var bir phoebe ile fidelin birbirlerini kestikleri foto birde eyezin golbası pozu ıkısını sureklı duvar kagıdı yapıp kendımı avutuyorum..sırf bu herıfle oynamak vakıt gecırmek ıcın ankaraya gelıcem bulucam senı bı gun zegna:P
Sosyal ağlarda paylaş

yoktur phoebe cunku
dedigim gibi barfin olayi
çiğ et olması.

et piştiği zaman daha dogrusu herşey piştiği zaman besin değerini cok kaybediyor.

o yuzden gunluk yapmak lazım yada 1 haftalık yapıp buzlukta dondurabilirsin, fakat ben çalıştıgım için dondurunca cozulmesını beklemeye zamanım olmuyor sabahları.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca barf konusunu iyi araştırmak lazım, iyi besliyim derken kopeğe zarar vermek mumkun, bazı sebzeler vs cok zararlı kopeklere.

ben kendi yaptıgımı anlatıyım ama sana biraz fikir sahibi olursun.

sabahları kemikli tavuk veriyorum PİŞİRMEDEN, eğer pişirirsen tavuk kemikler cok sertleşiyor ve jilet gibi keskinleşiyor. ve hazım edemiyor kopekler.
bu da iç kanama, bağırsaklarda zarar kısacası ölüme kadar götürür köpeği.

tum tavuk alıyorum her gun, gogus ve lop et olan kısımlarını ayırtıyorum kasaba, kalanları satırla kusbasından daha buyuk parcalar halinde parcalattırıyorum. o parcaları sabah verıyorum işte direk et+ kemik olarak.

sabahları zamanım olmuyor cunku.

akşamları
300 gram kuru mamayı ufalıyorum bıraz o lop etini ayırttıgım kemiksiz tavuk parçalarıyla birlikte mutfak robotuna koyuyorum.

içine biraz zeytinyagı(tüylere iyi geliyor ayrica kilo almasına yardımcı, cok koyarsan kopek kusar)birazcık marul, 3/1 havuc brokoli vs koyup geciriyorum işte robottan bildigin lapa oluyor.

onu veriyorum.

sebze olayini cok sık yapmıyorum cunku zaten kuru mamada gereken besinler var. haftada 2 yada 1 kere koyuyorum o sebzeleri.

sadece tavukla beslersen tuyler bozuluyor tek yonlu beslenmeden dolayı.

yalnız bildigim goldenlar zaten obur filan, hic bulasma barf a midesi filan bi genişlerse doyuramazsın :) dobermanlar biraz nazlı yemek konusunda
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...