Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

gameplayi düzgün olsun yeter

yani playerların bi doğası var çünkü servera girince akiolar hemen bi community oluştuurolar orda ,ve oyunun siste4mi gameplayi bu communitynin nasıl olacağına karar verio

darkfall da çok PVP odaklı "hardcore" dedikleri aslında "amele" olan bi communitydi. Dier bütün sandbox öğeleri çöpe gitmişti, pvedir craftingdir ekonomidir

bunları sağlarlarsa her türlü insana hitap ederlerse eski UO günlerimize dönebilirz, etrafımda harbiden kral şeyler tamelemiş tamerlar görmek istiorum. Veya bi herifin gezerek dolarak çizdiği haritayı kullanarak bi yerlere gitmek istiorum, veya özellikle bi admaın craft ettiği bi kılıcı kullanmak istiorum.

işte o zaman çok tatlı bi oyun olur. yoksa pvp yapmışsın adam kesmişsin bunlar FANİ şeyler hue
Sosyal ağlarda paylaş

açıkcası massive pvp beni çok etkileiyen bi olay değil

Gördük Warhammer da rvr vs, zerg modunda geçio kişinin yaptığı şeylerin önemi iice düşüo sayı arttıkça

zaten bilgisayar oyunu bu, abiltyler belli, böle savaş taktiği vs ordu yönetme gibi bi durumda yok anca şuraya koşun buraya koşun dersin

uo da massive pvp olmuodu büyük savaşlar oluodu da o da hep böle kişiye odaklı pvplerdi herkes bi kişiye odaklanıp koşturup dağılıodu falan
Sosyal ağlarda paylaş

valla community bu oyunu rayindan pek cikaracak bi community degil su an, adamlar da raydan cikarlarsa bu ekiple ezileceklerinin cok fena farkindalar. Bence o yonden bi risk yok.

Bugun biraz girip takildim sagda solda, kitaplar eklemisler, satin aliyosun, traine basliyosun sonra, bu asamada olay eve gibi, belli bir sabit zaman var, arka planda kitabi calisiyor oluyorsun, ayni anda bir kitap. Ortalikta abidik gubidik kitaplar var, sakin at surme, delikanli at surme, nefes tutma, anatomi boyama kitabi benzeri. Millet refining kitabi ariyodu en son ortalikta nerde lan bu seklinde, eglenceli :) Neyse klasik server bikac kez goctu bu arada, en sonuncusunda da boot etmediler artik, e ben de yeter gayri dedim zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Azmodai said:

ben beta konusunda tecrubeliyim arkadas, anlarim oyunu betasindan.

DFO cidden cok kotu bi oyundu mortis. Bunu inceleyecez artik. Narsorun yazilarindan umut isiklari aldim sahsen, begenecem sanirim bunu :P

narsorun guzel reveiwlarinin yaninda bir de benim karamsar reviewlari okursunuz iste, fena mi :P

o zaman yorum yazarken

o an olan şeyleri deil de potansiyelini yaz da hani gameplay ilerde neler getirebilir tadında, ordan hareket edelim heheh

oyunun potansyelini de anlayabiliyorum. Arkadasim dfo cidden cok cok kotu bir oyundu yani, kabul etmek istemediniz ama bi yandan da hic biriniz aktif olarak oynamiyorsunuz oyunu :P Bi bildigimiz var demekki yahu. Bakalim gorecez bu oyun nasilmis. Anlarim ben merak etmeyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

narsor said:

valla community bu oyunu rayindan pek cikaracak bi community degil su an, adamlar da raydan cikarlarsa bu ekiple ezileceklerinin cok fena farkindalar. Bence o yonden bi risk yok.

Bugun biraz girip takildim sagda solda, kitaplar eklemisler, satin aliyosun, traine basliyosun sonra, bu asamada olay eve gibi, belli bir sabit zaman var, arka planda kitabi calisiyor oluyorsun, ayni anda bir kitap. Ortalikta abidik gubidik kitaplar var, sakin at surme, delikanli at surme, nefes tutma, anatomi boyama kitabi benzeri. Millet refining kitabi ariyodu en son ortalikta nerde lan bu seklinde, eglenceli :) Neyse klasik server bikac kez goctu bu arada, en sonuncusunda da boot etmediler artik, e ben de yeter gayri dedim zaten

oo güzel olmuş skill öğrenme

peki o skilli çalışınca skill aktif hale mi gelio yoksa 100 e mi kasiosun okuyarak? pratik yaparak artmio mu o skiller?
Sosyal ağlarda paylaş

oyle maks filan olmayacak, diyolardi bi takim skilleri bulmaniz lazim, bi kismini okumaniz lazim diye, bunlar onlardan sanirim. Tam eve gibi degil yani, okudukca makslemek yok, baslangici ogrenip devamini sen getiricen pratik yaparak ama bu teorik bilgiye dayaniyor, oyunda deneyecek kadar kalmadim, ama abudik bi kitabi okuyodum nooldu acep merak ettim simdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Bak şimdi soğudum ha oyundan böle saçma bişey olmaz ki?

Ne yani her tatil zamanında beklenecek mi bu elemanlar böyle, saçma

edit: beta'da yapan release'dede yapar abi. Asıl beta'da yapmamaları lazım böyle şeyler tam insanlar oyuna ısınacakları zaman bu zamandır

ya adamlar son haftalarda 24 saate yakıun çalıştılar şu patchi çıkarmak için

şimdi de akiolar, tabi hepsinin aynı anda çıkması komik

yani var ilgilnene serverla da , öle aktif olmıcaklar
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlarin yari amator bi tarzda calistigi kesin ama Avrupa'da calisma sartlari biraz farkli arkadaslar, bizim memleket Amerika tarzi calisma yontemi, Avrupa'da adamin izin hakkini elinden alirsan olay cikar, cok da kolay degil oyle, hem de skandinav ulkelerinden bahsediyoruz... Vardir kosup calisanlar tabii ama bizim ulkenin calisma sartlariyla kiyaslamayain normal bi calisanin haftalik mesai saatini, adami 55 saat calistirirsan haftada o sirketin anasini aglatirlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

adamların yaptığı biraz abartı gibi geliyor ama narsor unda dediği gibi avrupada noel tatil ini bırak bir pazar iş yaptırmaya kalksan bile kıyamet kopuyor. çok büyük bir ekiple çalışmadıklarıda düşünülürse normal karşılanabilir. keşke oturup çalışsalar gönül isterki :D tatilden sonra deli gibi çalışarak affettirirler kendilerini.
Sosyal ağlarda paylaş

Takip ettigim kadariyla kazip cikardigin madeni islenebilir metale donusturme olayi bekldegiimden cok daha detayli. Ortlaikta cok fazla kullanilabilecek ocak benzeri sey var, birden fazla makina ayni isi yapiyor (yanlis gormediysem) ama farkli sekillerde. Madeni genel bir isleme tabii tutup her seyden biraz elde edebildigin gibi, farkli yontemler kullanip hedefe yonelik madene agirlik verebiliyorsun. Ve islem tek asama degil. Ornegin once bir toz elde ediyorsun. Ona baska bir makina kullanip baska seylerle karistiriyorsun filan (su anda tam olarak napilacagini bilen yok). Bu oyun crafterlarin cenneti olacak gibi gorunuyor. Ortalikta cok etkileyici firinlar filan var, kucuk degirmenleri kullanabildigin gibi, kocaman karnindan alev cikan adam seklinde devasa firinlari da kullanabiliyorsun, bunlarla neler yapabildigini dusunmek bile istemiyorum :)

Eldeki skill sayisi su an icin bile gayet fazla, 3 karakterle bile tum skilleri acip koklemek mumkun degil gibi gorunuyor (kac skillin secondary olduguna gore degisir, simdilik cok primary var gibi duruyor)

Neyse dur bakalim bu oyun farkli olacak gibi bi his var icimde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...