Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

narsor said:

yani sonucta durum soyle, wow oynuyorum mesela, ve gayet keyifli oynuyorum, evet klasik bi geyik oyun, ama turunun inanilmaz oturmus bir ornegi, yine de MO bir yana, diger oyunlar bir yana (DF haric), gozum halen MO uzerinde, sorun adamlarin kucuk olmasi ve halen temel bir takim problemlerle ugrasmalari, oyunun oturdugunu gordugum an, seneye bile olsa girer oynarim, sadece su an itibariyle oynanabilir degil (benim standartlarimda). O yuzden rift cikinca bakicam, tera, GW2 cikinca bir goz atarim vs vs. Ama MO'yu adam ederler direk girer oynarim dedigim gibi, cunku esi benzeri yok (DF tarzim degil, o da sahsi bir secim tabii)

MO'nun duduk haliyle bile yasadiklarima en yakin duygulari Eve'de ilk PvP olayinda yusuf yusuf seklinde yasamistim, ama Eve de sonuk kaliyor sahsen MO yaninda, yine de dedim ya biraz oynayinca ciddi gicik eden cok yani var MO'nun. Halen...

NOT: 5. kez guncellensin dedim, rekor olur belki :)

Orası öyle RIFT'de bir yere kadar giderde, MO'yu adam edene kadar idare etse bari benim gözümde hala MO'da
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar.. biz oyuna yeni başlayacak 2 arkadaşız.. (arkadaşım henüz forum üyeliği almadı. onun adına da yazıyorum) Denemediğimiz online oyun kalmadı diyebilirim bir çoğunda hatırı sayılır karakterlerimiz oldu.. en son age of conanda minigame yaparak vakit geçiriyorduk.
bu hafta buna başlıyoruz.. Eğer isterseniz buradan haberleşerek ventrilo yada team speakta buluşup beraber takılabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

benim uyelik askida su an malesef. Oynayip dusunceleriniz paylasirsaniz guzel olur.

Bu arada Rift beta'sini oynadim biraz, evet fena degil, ama sanirim surpriz yaratmazlarsa wow daha iyi sahsen.Tabi tum otun mekaniklerini birkac saatte gormek imkansiz, ama oynadigim hali ciddi bir wow clone, ama grafikleri daha farkli bir tarzda vs vs. Yeni cikan bir oyunun wow haline gelmesi cok zor bence ama belli de olmaz. Neyse gorucez
Sosyal ağlarda paylaş

pvp loot olmayınca olmuyor evet bencede.ama mortalda harbiden tecavüz vardı en son.3 saat boyunca farmladığım ceylan derilerini vermemek için (bölge sahibinin yardımcısı bölgesinde ceylan kesiorum diye vergi alacakmış ,büyük ihtimal 15-16 yaşlarındaki bi veled) lordum çekmiştim :).adamlar tüm çıkış yollarımı kapadı atlarıyla.o araziyi oynayanlar bilir (morin kurun arka tarafları) dümdüz ova at koştursan nereye kadar koşturabilirsin okçuların düşürme ihtimali yüksek.o yüzden küçük bi rp ile bir çok şey çözülebiliyor yani yapmak bi bakıma zorunlu hale geliyor.wow clonelarda bu hissi yaşamak zor.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

pvp loot olmayınca olmuyor evet bencede.ama mortalda harbiden tecavüz vardı en son.3 saat boyunca farmladığım ceylan derilerini vermemek için (bölge sahibinin yardımcısı bölgesinde ceylan kesiorum diye vergi alacakmış ,büyük ihtimal 15-16 yaşlarındaki bi veled) lordum çekmiştim :).adamlar tüm çıkış yollarımı kapadı atlarıyla.o araziyi oynayanlar bilir (morin kurun arka tarafları) dümdüz ova at koştursan nereye kadar koşturabilirsin okçuların düşürme ihtimali yüksek.o yüzden küçük bi rp ile bir çok şey çözülebiliyor yani yapmak bi bakıma zorunlu hale geliyor.wow clonelarda bu hissi yaşamak zor.

hahah süpermiş, theme-park mmolarda kesilsen de bir şey kaybetmiyorsun ki zaten. koş cesedi al, kaç ya da tekrar savaşmayı dene..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
gleoddyn said:

bck said:

hahah süpermiş, theme-park mmolarda kesilsen de bir şey kaybetmiyorsun ki zaten. koş cesedi al, kaç ya da tekrar savaşmayı dene..

Hah guzel :). Benzer durumla 1-2 gun deneme suresi vermislerdi, pesime dusmeye niyetli bi redden aman abi ayagiyla kurtarmistim malzemeleri onu hatirlatti.

Oynayacagini soyleyen arkadaslar anlatsin biraz maceralarini, var mi oynayan?
Sosyal ağlarda paylaş

2 oyun birden açma olayını keşfettim 2 account tan maden falan kazıyorumda taşları grinder denen aletten geçirdikten sonra ne yapıcazda kılıç yapımında kullanıcaz onu çözemedim.. biraz forum okumaya geldim :) macera mı soruyorsunuz? baktım olta satıyorlar biraz odun keserek para biriktirdim aldım 1 tane düştüm yola sabaha karşı.. nehrin kenarına geldim hava alacakaranlık suyu net göremiyorum .. nehrin kenarına yanaşıyım derken kaydım düştüm suya.. swimming skilli de yok tabii.. hobaa.. cumburlop gulu gulu.. sonrası malum.. ruhum sudan çıktı.. bir daha yeltenmedim balıkçılık işine :D

Not: bu olay yarım saat önce yaşandı xD
Sosyal ağlarda paylaş

sansarx43 said:

2 oyun birden açma olayını keşfettim 2 account tan maden falan kazıyorumda taşları grinder denen aletten geçirdikten sonra ne yapıcazda kılıç yapımında kullanıcaz onu çözemedim.. biraz forum okumaya geldim :) macera mı soruyorsunuz? baktım olta satıyorlar biraz odun keserek para biriktirdim aldım 1 tane düştüm yola sabaha karşı.. nehrin kenarına geldim hava alacakaranlık suyu net göremiyorum .. nehrin kenarına yanaşıyım derken kaydım düştüm suya.. swimming skilli de yok tabii.. hobaa.. cumburlop gulu gulu.. sonrası malum.. ruhum sudan çıktı.. bir daha yeltenmedim balıkçılık işine :D

Not: bu olay yarım saat önce yaşandı xD

ahaha işte garip gelecek ama bu tür olaylardan dolayı seviyorum MO'yu :))). Dur sabah olsun biraz bilgi yazarım buraya sorduklarınla ilgili, yatiim şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi meslek olayı şöyle (ore bazlı). Önce kazıp madeni topluyosun. Sonra madeni ilk aşamada işleyip zırh vs yapmak için gerekli hammaddeyi elde etmen lazım. Bunun adımları var. Mesela önce blood ore elde ediyosun. Blood ore'u tekrar işleyip iron türevleri (pig iron, grain steel iron vs vs) elde ediyosun. Bu işlemler için grinder, crusher, furnace vs kullanıyosun. Hepsinin farkı madenler için farklı katalizörlerle farklı verimlilikleri var. Bu işlemleri yapabilmek için de ilgili kitapları okuyup skilleri azıcık arttırıyorsun, sonra sen maden işledikçe kendiliğinden de artıyor.

Neyse efendim, madeni elde ettikten sonra bir de alaşımlar var, tunç, steel vs. İlk işlemler extraction, detaylı olan... neydi yahu işte farklı bi işlem.
Sonuçta eline istediğin madenler geçince bi weapon smith, armor smith filan bulup istediğini yaptırıyorsun, ya da alt karakterde bu meslekeri kasıyorsun.

Eskiden MO forumlarında bu işlemler için hangi masa hangi katalizörle hangi madende ne verimlilikle çalışıyor tabloları vardı, onları bulmadan bu işe girişme. Bi de en az iki kişi girişin bu işe. Alt karakterlerine maille item gönderme olmadığında mazleme aktarmak bile zor iş altına. Mümkünse direk bi guilde gir, hayatın çok kolaylaşır
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
aynen, ama ayni konseptin saglamini yapiyolar 60milyon$ butceyle, adi archage, sanirim ona bakcaz. Gerci MO tadinda degil gordugum kadariyla, MO farkli bi olay ama ekip inanilmaz kucuk, ortaya kontrollu bisey cikarmalari bi 1 yil surer bu hizla, o arada da neler cikar, kim ole kim kala filan
Sosyal ağlarda paylaş

2 gündür forumları okuyorum içim karardi valla,ama herseyden once olgun ve yaşca baya büyük(suanki mmo oyunlarini oynayanlara gore) insanlarin oldugu bir community si var.Adamlar aglayip zirlamadan bir umutla hala soyle soyle yapmanız gerekiyor diye tavsiyede bulunuyorlar.Bu arada eski oyuncularin(closed betadan beri oynayan) cogu oyunu birakmiş durumda.

Yalnız en içler acisi olay oyunun geliştirmesinin cok yavas oldugu.Taaa gecen sene release de duyurduklari yeniliklerin daha 10 da 1i falan dogru duzgun oyuna ancak entegre edilmiş.
Millet oyunda pvp den baska birşey yok diye yakınıyor.Hatta bazilari Mount&blade in bile daha zevkli oldugunu soylemiş :)
Dev.ler pek sallamıyor gozukuyor oyunculari,yada cok kısıtlı bütceleri ve imkanlari oldugu için yetiştiremiyorlar galiba.

Bu arada bügün 14 günlük free-trial başlatmişlar.Bir umut bende girip biraz takılacagim,tahminen 2 gün sonra wow a tekrar donuş yaparim :(

Free trial topici burda:
http://www.mortalonline.com/forums/public-discussion/announcement-mortal-online-free-trial.html

Geliştirmeler bu hizla devam ederse 1 yila kalmadan bu oyun ya patlar yada f2p yapıp in-game store falan koyarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

narsor said:

aynen, ama ayni konseptin saglamini yapiyolar 60milyon$ butceyle, adi archage, sanirim ona bakcaz. Gerci MO tadinda degil gordugum kadariyla, MO farkli bi olay ama ekip inanilmaz kucuk, ortaya kontrollu bisey cikarmalari bi 1 yil surer bu hizla, o arada da neler cikar, kim ole kim kala filan

Bahsettigin oyun bu degil dimi?(umarım)

http://www.archeage.com/en/contents/gameIntros
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...