Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

daha animal material kullanmayı bilmiyorum ya. aslında bi salaklık ettim, biliyordum background'tanmı race'tenmi neyse vardı skiller, işime yaramaz diye sildim hepsini lol. sonradan farkettim hayvanların zamazingolarıyla da yapılıyormuş. firmwood dışında whitewood'tan bow yaptım şu ana kadar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben brownwood uda denedim sanırım en iyi wood material i şuan ironwood sonra blackwood ardından brownwood olarak gidiyor blackwood u gmlemedende ironwood yapamıyomuşsun diye duydum.Ama heryere baktım ironwood un kitabını bulamadım hiçbiyerde yok millettle bulamamış zaten

Tarihte yer etmiş yayların yapımına bi bakın wikiden ordan burdan baya bi bilgi sahibi oluyosunuz hangi hayvan materiali kullanılmış asimetrikmi long mu decurve mü şeklinde işte Yabusamedir ingiliz longbowudur moğol yayıdır vs. bakmanızı öneririm

Bu olaylar falan epey hoşuma gitti yanlız craft karakter sevmememe rağmen baya sardım crafta

http://en.wikipedia.org/wiki/Composite_bow özellikle şuna bir bakın derim baya mortal ın terimleriyle anlatmışlar resmen
Sosyal ağlarda paylaş

evet çok güzel fakat bow'un kıçını yapmak için bile 8 çeşit yetenek olunca skill cap yetmez oluyor. yani ya craft dışında hiç ama hiçbirşey yapmayan biri olacaksın -ki bunlara zıplamak, at sürmek falan gibi şeyler dahil- ya da skill cap'i arttıracaklar abi :)

hesaplamadım ama muhtemelen bow yapabildiğin her item'la her tip bow'u yapabilmek için sadece o skillere sahip olsan dahi skillcap'i aşar muhtemelen. tabi burda yapabilmekten kastım skilleri 100'lemek. yoksa skill 10 ikende yaparım :)

ha bu arada, o meduli'deki olay bi hack'miş forumlarda yazıyor. büyük ihtimalle de serverı o yüzden kapattılar şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Animal material ın içindeki zımbırtılar secondary skill olarak geçiyo yani capten yemez sadece animal material yiyo.Eğer intiniz yüksekse en azından bi 90 skill falan bonusunuz oluyo ayrıca ve bence bowcraft/archer yerine pure bowcraft yapmak lazım archer ıda karıştırırsanız xenocide ın dediği gibi yer kalmaz

Ayrıca gene duyduğum kadarıyla mesela whitewood skilliniz 10 iken yaptıınız bow ile 100 iken yaptığınız bow arasında dağlar kadar fark oluyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

en azından şimdilik archery yapmak durumundayım 2 sebepten ötürü, farklı ağaç tipleri yabanda, kendimi savunacak birşeylere ihtiyacım oluyor mutlaka, ikincisi yaptığım bowları test etmem gerek herkesin isteği aynı doğrultuda olmuyor biri hafif istiyor biri uzağa gitsin biri çok damage versin falan. hangi bowun hangi şartı sağladığınıda ancak test ederek öğrenebilirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

mertnuh basic ore extaction okursan sadece artmaz büyük ihtimalle prequisite olan ore extraction düşük kalmıştır o yüzden artmıyordur, eğer öleyse ore extraction I var onu oku.
skill kullanarak kasmak içinde en kolayı saburra extraxt etmek onun içinde technique grinder/crusher+saburra lore+malachite/amarantum lore
yeterli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna girdim ilk defa oynuyorum. Bir çadıra girecekken adamın biri dan diye vurdu bana yanlıslıkla denk geldi. Guards yazılıyor diyordunuz o geldi aklıma bi bastım güm gitti adam. İçinden 5 tane Bow 200 ok 1041 gold 45 deri 2 nitrat mi ne öyle bişey 4-5 tanede kitap cıktı. Herif basladi ağlamaya ağırlıktan zor hareket ediyorum penguen gibi yavaş yavaş kactım logout bastım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

oyuna girdim ilk defa oynuyorum. Bir çadıra girecekken adamın biri dan diye vurdu bana yanlıslıkla denk geldi. Guards yazılıyor diyordunuz o geldi aklıma bi bastım güm gitti adam. İçinden 5 tane Bow 200 ok 1041 gold 45 deri 2 nitrat mi ne öyle bişey 4-5 tanede kitap cıktı. Herif basladi ağlamaya ağırlıktan zor hareket ediyorum penguen gibi yavaş yavaş kactım logout bastım :)

zuahuhahu

nasıl bi bal o ya, girince bi ara oyuna, hemen koş bankaya hepsini at.

ya ben granite çıkariorum madenle bi de greywood kalıp ağaçlardan

şehire gidiorum refine mı edicem bunları refine menusune geldim
graniti koyuorum primary e secondary e ne koyuoruz 2 tane slot var, tekrar aynı şeyi koydum secondarye basic material lore bilmiosun dedi galiba bunun için, onun kitaını öğrenmem gerekio dimi ?

bi de herhangi bi workbecnh işe yairo mu bazzı yere gidip use skillini kullanıcna bowcraf t çıkıo bazılarında armor bazılarında ise silah

bi de extract mi etmem gerekio o graniteleri

önceki sayfalarda yazmıştınzı bunları o zaman oynamiodum dikkat etmedim de

bana basic olarak işlemi sölesenize craft için, guide ı okudum orda da sırf tahta kılıç yapmayı gösteiro tahtayı al git kılıç yap dio

madenlerle çalışmak istorum ben xP
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...