Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epic karakter yaratıyoruz.

Bone

Öne çıkan mesajlar

Lvl 30 karakter yaratalım dedim. İsteyen istediği gibi yaratabilir. Yalnız şu maddeler paralelinde.

- D&D 3.5e baz alınarak hazırlancak. D&D 3.5'ta olan tüm classlar ve tüm featler kullanabilinir. Diğer D&D 3e kitaplarından da alınabilir, yeter ki D&D 3.5e ile çelişmesin.
- Normal race'ler dışında monster race'ler seçilebilir. Ama bu durumda D&D kurallarına uygun karakter yaratılmalıdır. CR'si 20 olan bir race seçip sonra da 30 levelın tamamına sahip olamıycaksınız yani.
- Stat'lara (str, int vs) atanacak puanların toplamı 78'tir. Buna göre dağıtabilirsiniz. 30 level boyunca elde edilen bonuslar ise bu 78 üzerine eklenecektir.
- Her türlü class, her türlü race, her türlü multiclassing serbesttir. Kurallara uygun olduğunda kafanıza estiğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
- In-house kuralar dahil değildir. "DM'i kafalıyım da, LVL 1 fightera ekstra 2 feat versin" gibi durumlar olmayacaktır. Official D&D kitaplarında ne yazıyorsa o.

Kolay gelsin :)

Onaylamayı moderatör (Dragonutopia) yapsın, onun tercihine bırakıyorum topiği :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şöle bişey olabilir...

Hiçbir eşya eklenmemiş şekildeki halini yazıyım ben isteyen istediği gibi giydirmekte serbest :)

Level 19 Sorcerer Rakshasa Lich

Statları :

Str : 12
Dex : 16
Cons: --
Int : 18
Wis : 18
Cha : 30

HP: 26 d12

AC : 22 (10 base + 9 natural + 3 Dex), touch 13, flat footed 19

Damage Reduction : 15/ magic

Immunuties : Cold, Electricity, polymorph ve mind effecting attacks.

Spell Resistance : 46

Turn Resistance : 4

Saving Throws:

Fort :11
Ref :14
Will :20

Skill : Toplam 254 skill point var istediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Feats : Combat Casting, Enlarge Spell, Empower Spell, Extend Spell, Greater Spell Penetration, Improved Initiative, Maximize Spell, Quicken Spell, Silent Spell, Still Spell, Spell Penetration.

Spell Known : 9 /5 /5 /4 /4 /4 /3 /3 /3 /2

Spells Per Day : 6 /9 /9 /8 /8 /8 /8 /7 /7 /5

Save DC : 20/21/22/23/24/25/26/27/28/29

Rakshasa spell's : (6/7/7/5, save DC 13+spell level)
0 - Detect magic, light, mage hand, message, read magic, resistance, touch of fatigue.
1 - Charm Person, mage armor, magic missile, shield, silent image.
2 - Bear's Endurance, invisibility, Melf's acid arrow.
3 - Haste, suggestion.

Lich's special attacks : Fear aura, paralyzing touch.
Sosyal ağlarda paylaş

Level 30 karakter yaratmak için benim gibi işi gücü boşveren bi adam lazım :D

fenris said:
yanlız monster ın kendi sorcerer gibi büyü yapabiliyorsa class ı da sorcerer sa, ikisi birden kümülatif ekleniyor.mesela burda rakshasa spells olarak ayrı yazılmıyo char direk 25 sorc oluyor.

İyide rakshasa'nın attığı büyüler sınırlı sayıda ve belirli büyülerle sınırlı. Kümülatif olarak eklenebilmesi için sorcerer büyüleriyle rakshasa büyülerinin aynı olması gerekiyor.

Kitapta şöle der hatta ;
said:
A rakshasa character casts spells as a 7th-level sorcerer. If character takes additional levels of sorcerer, these levels stack with the rakshasa's base spellcasting ability for spells known.
Sosyal ağlarda paylaş

BarbarianClone said:
Level 30 karakter yaratmak için benim gibi işi gücü boşveren bi adam lazım :D

fenris said:
yanlız monster ın kendi sorcerer gibi büyü yapabiliyorsa class ı da sorcerer sa, ikisi birden kümülatif ekleniyor.mesela burda rakshasa spells olarak ayrı yazılmıyo char direk 25 sorc oluyor.

İyide rakshasa'nın attığı büyüler sınırlı sayıda ve belirli büyülerle sınırlı. Kümülatif olarak eklenebilmesi için sorcerer büyüleriyle rakshasa büyülerinin aynı olması gerekiyor.

Kitapta şöle der hatta ;
said:
A rakshasa character casts spells as a 7th-level sorcerer. If character takes additional levels of sorcerer, these levels stack with the rakshasa's base spellcasting ability for spells known.

belirli değil yahu o büyüler.kitapta dediği gibi işte.kendinden 7 lvl sorc gibi büyü yapabiliyorsa 1 lvl sorc alırsa 8 lvl sorc gibi büyü yapabiliyor.

senin char da 26 sorc gibi büyü bilip yapan bişe oluyo. 7+19 :)
Sosyal ağlarda paylaş

Fenris'cim aslına bakarsan o büyüler belirli :)
Hatta;
BarbarianClone said:
0 - Detect magic, light, mage hand, message, read magic, resistance, touch of fatigue.
1 - Charm Person, mage armor, magic missile, shield, silent image.
2 - Bear's Endurance, invisibility, Melf's acid arrow.
3 - Haste, suggestion.

D&D 3.5 Edition - Monster Manual sayfa 212'ye bakacak olursak eğer o zaman atabildiği büyüleri görebiliyoruz. Ben daha önce rakshasa warrior oynarken büyülerden 6/7/7/5 adet ve sadece "Detect magic, light, mage hand, message, read magic, resistance, touch of fatigue, Charm Person, mage armor, magic missile, shield, silent image, Bear's Endurance, invisibility, Melf's acid arrow, Haste, suggestion." büyülerini atabiliyordum. Sorcerer oluncada bu büyüleri seçersen eğer stackleniyor diye biliyorum.
Ancak yanlış bilme olasılığımda var. Fenris ve benim haricimdeki birinden rica etsekte şu konuya aydınlık getirsede, bu konudaki bilgimizi düzeltsek :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi nerden buldun "dragons of eberron"u :D Sonra ben level 30 karakter yaratınca bana laflanıyon :)

Bu arada dragonlar exceptional yaratıklar zaten monster manual'de yazan spell-like ability'de ayrı bir bölüm yok dragon spell's diye.

Bide şöle diyo;
Monster Manual sayfa 69: said:
Spell-like Abilities: A dragon spell-like abilities depend on its age and variety. It gains the abilities indicated for its age plus all previous ones. Its age category or its sorcerer caster level, whichever is higher, is the caster level for these abilities...

Eğer eklenseydi üzerine o zaman hangisi daha büyükse demezdi diye düşünüyorum.

Ancak dediğim gibi yanlış düşünüyoda olabilirim. Level stacklenmesi olayı bana hepten saçma geliyo diyelim ki adam level 1 socerer rakshasa o zaman sadece 1. level büyü yapabilecek. Ama eğer level stacklenirse o zaman Level 8 sorcerer olur ki buda 4. level büyü yapabileceği anlamına gelir.

Büyülerin stacklenmesi bi derece kabul edilebilinir. Ama adamlar rakshasa'da özellikle belirtmiş şu büyüleri yapabilir diye. Hem sonra eğer stacklenirse o zaman Lvl 3'ten 5 tane extra büyü eder buda 5 tane fireball fazladan eder.

Senin dediğin gibi olursa eğer statları aynı kalmak üzere 6. level rakshasa sorcerer 1 tane büyü biliyo olucak ve toplamda 3(standart)+ 2 (Cha bonus) + 5 (rakshasa olduğundan) = 10 tane büyü atabiliyo olacak. Diyelim ki o 1 tane bildiğini de fireball olarak alsın, o zaman 10 tane fireball çıkartıyor.

Eğer benim dediğim gibi olursa o zaman 5 tane fireball çıkartıp yanında "haste veya suggestion"dan 5 tane atabiliyo olucak.

Sonuçta ikisindede attığı büyü sayısı aynı yani 10 ama birinde iki kat fazla fireball çakarken diğerinde
Sosyal ağlarda paylaş

O +5 şurdan geliyor :)
Barbarian Clone said:

Sen o bulduğun kitapta neler yazdığını buraya göndersene,
arşivimi inceledim ama o kitabı bulamadım :)

Örnek demişsinde yukarıda yazdıklarım zaten birer örnek. Yaratığın spell's ile sorcerer olduğunda gelen spell'ler ayrı şeyler. Rakshasa'nında aynı şey söz konusu.

Eğer senin dediğin gibi olursa; o zaman level 1 sorcerer rakshasa açtık diyelim, bu adam 8. level sorcerer gibi mi büyü atar? Yoksa rashasa olduğundan dolayı 7. sorcerer gibi büyü atıp + 1. level sorcerer gibi mi atıyo?

Çünkü eğer stacklenirse o zaman bu adamın level adjustment olayının hiçbir eksisi kalmıyor. Bu adam level 8 olarak oyuna başladığında 28 spell resistance + bir sürü statla başlıyor. O zaman nerde kaldı bunun eksisi :D Level 8 insan, elf sorcerer olacağına level 1 rakshasa ol çok daha mantıklı ve güçlü :)

Bilmiyomda yani benim mantığım 1. level sorcerer olan bir yaratığın 4. level büyü atabilmesi mantıksız geliyo.

Yahu bu arada konuyla ilgili neden bi tek biz fikir bildiriyoruz. Nerde bu millet nerde bu devlet :D Moderatörümüz nerde?
Sosyal ağlarda paylaş

spell like ability lerle filan alakası yok bunun yaw.

said:
Eğer senin dediğin gibi olursa; o zaman rakshasa warrior açtık diyelim, bu adam 7. level sorcerer gibi mi büyü atar yoksa kitapta yazılan adetler ve büyülerle sınırlı olan kadar mı büyü atar?

eh ikisi aynı şey değil mi? o.O ama kitapta yazanları kullanmak zorunda değilsin onlar oraya DM e kolaylık olsun diye koyulmuş.her rakshasa aynı büyüyü yapmak zorunda değil. mesela her ejderhanın spell listi farklıdır.

aynı şekilde mesela nymph lerde druid lvl ı aldıklarında spell progress leri stacklanır.

benim dediğim npc dawnwing diye bi ejder 10 lvl sorc almış vede stacklenmiş spell progression ı.senin dediğin gibi iki ayrı liste yok.

pdf kesip jpg yaptım filan ama uploadlayamadım nedense.perşembe akşamı adapazarından dönünce bakarım bi daha.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw abi dc++ kurmaya üşenmesem indirip bakıcam :D İlk yazdığım banada pek mantıksız geldi ondan editledim itina ile :)

Ya neyse bende sıkıldım harbi zaten kimseninde salladığı yok topiği :)

Gene en eski ve güvenilir sisteme dönelim biz, DM ne derse haklıdır :D Herkes bildiği gibi oynamaya devam etsin.

Ama halen 1. level sorcerer'in 4. level büyü atması saçma geliyo :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...