Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW'da sesli iletişim?

Kenu

Öne çıkan mesajlar

Nihilum threadinde off topic'e kaymayalım diye yeni başlık açayım dedim.

kimler hangi sesli iletişim programlarını kullanıyo ve neden?

sizce bu tür programlar gerçekten gerekli mi? WoW hayatınızda nasıl bir yerleri var? bla bla...

tartışalım işte :)

(yemek yemem lazım şimdi, gelince yazarım bişeyler)
Sosyal ağlarda paylaş

Ventrilo en popüleri son zamanlarda, ancak iyi bir TS serverı da gayet başarılı.

İlk hardcore zamanlarımda VT kullanıyorduk, şu anki casual guildimde TS kullanılıyor, fazla fark duyamadım açıkçası :)

Oyuniçindekini denemedim.

Kullanılıp kullanılmaması konusunda ise, kullanılmalı tarafındayım. Acil durumlarda bas-konuşmak iyi.

Ayrıca her wipe sonrası WHELPS, RIGHT SIDE, RETARDS! veya Bananaphone veya Badger Badger Badger veya Benny Hill dinlemek komik oluo :p
Sosyal ağlarda paylaş

ben de vent'siz bi WoW düşünemiyorum.

bazen 5 men instance yaparken "siz takılın ventte ben müzik dinliyorum" diyebiliyosun ama arena ve raidlerde vent olmazsa yokluğu acaip hissediliyo.

mesela MT healerısınız, lag spike oldu, öldünüz ya da MC falan oldunuz, yardım çağırmak için vent çok faydalı.

dün mesela Karathres'de MT healeri priest dc oldu ve daha sonra öldü, en yakınına ben vardım shaman add tankını healliyodum ve ventten seslendim, savaş alanının öbür ucundan bi tane raid healer geldi ve MTyi healledi. raide yazılsaydı insanlar görene kadar wipe olabilirdik çoktan.

ya da arena'da cyclone edeceğiniz düşmanı 1 saniye öncesinden söylemek çok faydalı olabiliyo, böylece warrior rageini immune düşman üzerine harcamıyo :)

sadece efektif oynamak değil ayrıca sosyal yönden de faydalı olduğunu düşünüyorum sesli iletişimin. yazılarla anlaşmak da çok güzel ama kelimelerin içine kattığınız duyguyu diğerlerinin aynı şekilde anlaması zor... sen bişey yazıyosun ama karşı taraftaki onu kendi ruh haline göre algılıyo. durduk yere tartışma çıkabiliyo. insanlar hiç olmadıkları şekilde algılayabiliyosunuz.

istisnai bi durum ama, mesela bizim raid liderlerimizden birisi disleksi hastası. yazısından bişey anlamadığınız gibi çok kaba birisi olduğunu da düşünebilirsiniz biraz sıcak kanlı olduğundan. ama aşırı güzel ingilizce konuşuyo ve insanları sesiyle motive etmede üstüne yok.

bi de guzel sesli bi kaç hatun varsa guildinizde :P ventrilo nun keyfine doyum olmuyo.

guilde katılım için ventrilo da bir kere olsun şarkı söylemek gibi şartlar koşabiliyosunuz :P ve şu an aklıma gelmeyen bi ton
şey.

geçen gece hollandalı bi arkadaşa "kartal kalkar dal sarkar, dal sarkar kartal kalkar" ı söyletmeye çalıştım, yarılıyoum gülmekden.

uluslararası bi guildeyseniz, ingilizcenize olan faydasını söylememe gerek yok sanırım.

bi keresinde TS denemiştim, kalitesinden pek memnun kalmamıştım sanırım. Skype fena değil ama telefon gibi sürekli arka plandan sesler geliyo, push to talk ftw tbh.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer topictete sölemiştim,ben raidlerde cok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Arena yaparken olmalıı,o konuda bişi demem tabiki.
ama bizim healerımız DC olursa,diğer healerlar azalan healtbarlara bakıp "lan niye heallamıyor bu eşşek herif" demez,gerekeni yaparlar.Bu durumlar zaten önceden göz önünde bulundurulup heal kanalında kimin kime nasıl yedek olacağını belirlenir.O zaman ventten birinin bağırmasına gerek kalmaz zaten,hemde zor durumda daha hızlı hareket edilir.
Guildimiz raid chatları diğer tüm chat kanallarından ayrı bir tabde,her üye buna dikkat eder.Boss sırasında fln tabi Raid kanalı temiz tutulur.
Sosyalleşmek,güzel hoş,cidden iyi,oynadığın adamalrla bir bağ kuruyorsun fln,şahsen ben ise istemiyorum.Ne sosyalleşcem allahın ucubeleriyle.hehe

tabi her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardırda bitiyor olay.

sözlerimi şu an MTV anime kuşağında kullanılan ve çok haşin bulduğum bir cümleyle bitireceğim arkadaşlar.

NİNJADA MERHAMET OLMAZ.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:
Dworgian said:
ventrilo ftw

ayıcım nerelere gittin beni bırakıp :S

Hellover bize haksızlık yapmasaydı, Ertugrul başta söylediği sözlerden şark etmeseydi, bizlere yedek lastik değil insan muamelesi yapsaydı şu an sizinle güle oynaya raid yapıo olurduk.

Oyunda whisp me konuşuruz burda sinirlenmek istemiyorum çok abi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya verilen sözler var "bizim arkadaşların gear durumu iyi item konusunda size öncelik veririz" "sizin dkp ler sıfırlanıo madem siz ilk bikaç zaman 10dkp den item alırsınız" "bizim raider bi 10 15 var sizde de bi o kadar varsa iyi bi takım oluşur"... ve niceleri

bunlar denmese amenna. ama adam kandırmacaya gelemiorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...