Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hosting Firma !?

Baluu

Öne çıkan mesajlar

Heh, sağdan soldan duyup Servage Hosting ile başlamıştım yeni web siteme..

Ancak, Başladığımdan beri yeterli performası alamadım..
Zırt pırt gidiyor arkadaş..
Paso ulaşılamaz..
Yok database'e ulaşamadım diyor..
Yok server yanıt vermedi..

Millet övüp övüp bitiremiyordu bu hosting firmasını bu muydu ?

En sonunda patladım, şu mesajı yolladım :
Doğan Özdemir
said:
I cant count it anymore..
How many times goes your servers down in a day time ?
10 ?
20 ?
maybe 100 ?

My website is unreachable, getting error database connection..
Online Filemanager is also so..
Sometimes even ticket system does not works !
till when ?

Büyük ihtimalle bırakacağım..

Adam akıllı çalışan bir hosting firmasına ihtiyacım var, önerilerinizi bekliyorum..

Ve bir de servage kullanan var ise, benim gibi problem yaşıyorlar mı ? Yaşamıyorlar ise, yaptıkları ekstra bir şey mi var ?

Bu gibi sorulara yanıt arıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

bir shared hosting'den fazla birsey bekleme bence. Bende de var servage database falan kasmadim hic ama genellikle static sitelerim orada.

Database'de performans falan istiyorsan bir dedicated veya bir vps kiralamanda fayda var. En iyi ping'i alman ve hollanda merkezli datacenterlar veriyor(90ms falan). Mesela onlardan biri leaseweb. €39 a bir dedicated kiralayabilirsin mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, altyapı worldpress..

Şu Vital'e baktım da, Veri Tabanı : 1 Adet Mysql diyor.. Bu nedir yahu ?

Bir de Kurumsal Linux 2

500 MB Web Alanı
20 GB Data Transferi (Trafik) / Aylık
Sınırsız E-mail Adresi
10 Adet Sub domain
1 Adet Ftp Hesabı
Veri Tabanı : 1 Adet Mysql

Lokasyon : TR

Bireysel Linux 2

500 MB Web Alanı
20 GB Data Transferi (Trafik) / Aylık
Sınırsız E-mail Adresi
10 Adet Sub domain
1 Adet Ftp Hesabı
Veri Tabanı : 1 Adet Mysql

Lokasyon : TR

diyor..

Hepsi iyi güzel hoş ama birinin fiyatı neden diğerinin 4-5 katı ? özellikler aynı gibi geldi..

İkinci olarak, 500MB alan bana hayatta yetmez.. :( 20GB Transfer hmm.. O da yetmeyebilir..

Daha böyle fazla veren ?
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:
bir shared hosting'den fazla birsey bekleme bence. Bende de var servage database falan kasmadim hic ama genellikle static sitelerim orada.

Database'de performans falan istiyorsan bir dedicated veya bir vps kiralamanda fayda var. En iyi ping'i alman ve hollanda merkezli datacenterlar veriyor(90ms falan). Mesela onlardan biri leaseweb. €39 a bir dedicated kiralayabilirsin mesela.

Link verebilir misin dedicated için ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorunu ben yaşadım. Hatta donanım yazılımda baya bir konu açmıştım. Sonunda bir VPS kiraladım ve apachemi mysqlimi ftpserverımı kurdum. Sunucuyu ben kapatmadıkça bağlanamama sorunu olmuyor. 20 gün açık kaldı sunucu bikere bile restart yemeden. Hem 90 ping alıyorum Londra datacenterlı Vps'ten. Yani siten büyük ise bir vps şart. Ama linux bilgine güvenemiyorsan hiç bulaşma. İki hafta sunucuyu adam etmek için uğraştım. Malum parayı basıp cpanel kurmadım elle kurayım dedim herşeyi (Centosta paket bağımlılıkları adamı öldürüyor). 256mb ramli linux vpsime 30 ytl veriyorum ayda tek bir sorun ile karşılaşmıyorum. Kullandığım firmayı önerebilirdim ama artık vps satmıyorlar kapattılar.

Yani olay budur, shared hosting kullanıyosan böyle sorunlar oluyor. Tabi parayı basarsan olmaz. Ya da kendi vpsini alacan, ya da dedicatedını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...