Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok esnek oyunlar çıktı biz niye hala UO ve DAOC'da sürünüyoruz?

Bone

Öne çıkan mesajlar

ilk yazımda da söyledim, crafting ağırlıklı..

Şu an için PvP yok.. 1-2 ay içerisinde sanırım aktif olacak, o da şu şekilde planlanıyor, resmi sitesinde duyrulan..

EU'da 3 adet server var, Earth, Ice, Wind

Bu 3 server'da teleporter'lar ile gidilecek bir alan olacak, orada 3 farklı server'dan gelen insanlar savaşacak.. planlanan bu, şu anda detayları verilmedi..

PvP'nin biraz geri planda tutulmasının nedeni, henüz gereksiz olması. Zaten dediğim gibi crafting olmadan eksik sayılırsınız, item'lar, silahlar, silahlara yapılan enchantmentlar, zırhlara eklenen özellikler, büyüler vs. hepsi crafting ile yapılıyor...

MEsela daoc vs. gibi oyunlarda, alınabilecek en iyi item'lar ve özellikleri belli, bir süre sonra herkes item olarak, güç olarak vs. eşit durumda oluyor, Horizons'da bu yok.. birisi oturup hayvan gibi crafting kasmıştır, adamın üzerinde kimsede olmayan item'lar, büyüler vs. vardır gelir herkesi daatır.. Şu an için limitsiz gibi göründüğünden olanaklar, PvP açıldığında ne olur belli değil. Daha şimdiden lvl 80-90 olanlar var.[signature][hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA
There is no darkness, only ignorance..

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Thalion sen ne açtın karakterini ve bir serverda birden fazla karakter açabiliyormuyuz sistemi ne senide fazla sıktık sanırım[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

3 sene kadar UO oynadım.Daoc'la beraber yürüttüm 2 sene sonra DAOC çok sıktı beni.Sonra SWG çıktı ona başladım.En sonunda AO'yu DL ettim.Ama gelin görün ki.SWG azda olsa tatmin etti ama AO felaketti.

Horizons'a başlasam mı acaba?[signature][hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth.
Facito aliquid operis, ut semper te Diabolus inveniat occupatum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ne açtım :) Ben bişi açmadım açtıktan sonra bişi oldum :P

Şu anda lvl 13 Warrior 8 Cleric
13 Blacksmith 6 Tinker'ım

Irk olarak da Kertenkele'yim.. heath regen'leri var.. combatta işe yarıyor ;)

Tinker prestige class yani 13 Blacksmith olmadan tinker olamıyorsun..

Sistemim

P4 2.4
1Gb Ram
Gforce4 MX420

Bu sistem ile Gforce2 MX 400 kastı çok tüm detail'ları LOW tutmama rağmen o nedenle Gforce3 ve üstü bir ekran kartı ile 512 ram işi götürür..[signature][hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Thalion, 30 January 2004 17:54 tarihinde demiş ki:

1Gb Ram

Hmm.Allah doyursun yani.
512 Ram
P4 2.6 HT var bende.
Çift işlemci hehe.
GeForce4 Ti 4200 var.
Rahat rahat oynarım herhalde.[signature][hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth.
Facito aliquid operis, ut semper te Diabolus inveniat occupatum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence oyun firmaları,pvp ölsün,noobları koruyalım onları sevelim gibi fikirlere kapıldıkça güzel oyun çıkmaz.UOdaki heycanı hiç bir oyunda alamadım,ne swg ne daoc.Heryer safe zone gibi,nedir abi barbie online mı oynuyoruz?Yeni mmoglarda adamlar tüm heyecan öğelerini oyundan silmişler hoş olmamış açıkçası.Ayrıca Carebearların "pvp gereksiz bişi,pvp varsa ben yokum" gibi açıklamalarına "O zaman başka oyuna geç" diyen bir DEV çıkarsa işte o oyun güzel olacak.

PvPden kastım şu,mesela çoğu insan swgye bounty hunter olup,player bountyler için girdiler.Çünkü BH roleplay yapmak inanılmaz zevkli olacaktı..eğer hayaller gerçek olsaydı.Ama SOE ne yaptı,aman nooblar korunsun diye bu olayı kaldırdı.İkinci girme nedeni "Galactic Civil War"dı.İnsanlar o filmlerde görülen sahneleri yaşamak istiyordu.Ama SOE ne yaptı pvpyi direk minimuma indirdi ve pvpde 215124545 tane bug vardı.İnsanlar gittikçe soğumaya başladı bu nedenlerle.Bir de en büyük hatası oyunda "Creature handler" class ının konması oldu ki "Galactic Civil War" oldu sana "Galactic Pet War"...

Benim umutlarım Middle Earth Online ve D&D Online..[signature][hline]Eaglef Ifock of Eclipse,TR (Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

1 haftadir sürekli olarak devam eden event'ler vardı Horizons'da fakat oyuncular daha event'in ne olduğunu keşfedememişlerdi.

Dün gece Event'in ne olduğu çıktı ortaya :)

Undead topraklarından ele geçirilen eski yıkık şehirlerdeki topraklar oyuncular için satışa çıkmıştı şehirler ele geçirildikten sonra. Tabi oyun daha yeni olduğundan olayların neler olduğunu oyuncular tam olarak bilmediğinden bu toprakları satın almışlardı.

Dün gece dünyayı yönetenler oyunculara ufak bir ders verdiler :)

Undead'lerden ele geçirilen şehirlerde toprak alan oyuncular kendilerini kendi evlerini yaptırmaya o kadar kaptırmışlardı ki şihrin ana surlarını, guard post'ları koruma ve askeri binaları iplememişlerdi hepsi yıkık bir şekilde duruyordu. Herkes kendi evini yapma telaşı içindeydi. Tabi ilk evler onların olacaktı vs.

Şehri savunmasız bulan Undead kuvvetleri dün ani bir saldırı yaparak şehri ele geçirdiler ve tüm yapılan evler vs. yıkıldı. Bu da sanırım oyunculara bir ders olmuştur.. Bir süredir sürekli olarak undead'ere karşı zaferler kazanıp topraklarını genişletenler ele geçirdikleri toprakların güvenliğini sağlamadan yeni topraklar peşinde koşmuşlardı.. Artık ortaya çıkıyor ki ele geçirilen yerlere tam anlamıyla medeniyet getirilmeden, savunmaları oturtulmadan, herşey baştan inşaa edilmeden yeni yerler alırsak elimizdekileri kaybetmeye mahkumuz...

Combat'lar vs. süperdi..[signature][hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...