Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

chapterlar bilgisayar döküldüğünde cok bişi değişmiyor aslında, space wolves gelir, dayakcı sm olarak, ucuz dayakcı marine yaparlan bloodclaw, bildiğin tactical squad koyarlar greyhunters için, squad commanderlara terminator armorlı veteran verirler. tank olarak predator yerine leman rus koyarlar, heroların yanınada 2 kurt iliştirip, liblarian yerine runepriest koyup cover yaratanb i skill verdinmi oldu sana spacewolves işte.

darkangels zaten ulrtamardan farksız.

bloodangels spacewolves'un karizmatik olmıyan versiyonu olur, bloodclaw yerine cok pahalı berserker kıvamlı unite koyarsın leman rus'ı normal predator'a cevirirsin, her araca hızlanma skilli eklersin ok oldu bitti.

geri kalan chapterların buyuk kısmı codex astertes chapterından pek farklı değil, salamanders'a bol melta bol flamer bol hammer, fists'e biraz daha şekilli terminator, black legion'a bişi yapmana bile gerek yok biraz unitelerden kısarsın, onun yerine sisters gibi ortak pooldan skill kullanmaca veririsin.

asıl sorun mesela whitescars, white scars'ı napıcaksın mesela? hq mu vericeksi adamlara böle ollduğu yerde duran? koşucakmı bu adamlar? nerde motorları?.
ha mesela wolves'unda hakkını vermek istiyosan onlarada ilgin cbişeyler bulunur ama demem oki cok zor değil chapterları ekleme olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

evet imkansız değil ama uğraşmaya tenezzül ederler mi onu bilmiyorum. çünkü grafik olarak biraz daha emek harcamak durumundalar.

esasında bütün chapterları koymasınlar ilk başta ona da razıyım. atıyorum ilk başta ultra marines ve space wolves olur. diğer ırklarada 2 chapter verirler öyle. expansion nasıl olsa çıkaracaklar diye düşünüyorum. her expansion ile farklı ırklar gelirken, aynı zamanda mevcut ırklara ek chapterlar da gelir, böylece taksit taksit de olsa kotarabilirler bu işi, eğer hepsini bir anda yapmak uğraştırıcı geliyorsa.

bence chapterlar eklenirse oyunun seyri değişir, tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
chapterlar bilgisayar döküldüğünde cok bişi değişmiyor aslında, space wolves gelir, dayakcı sm olarak, ucuz dayakcı marine yaparlan bloodclaw, bildiğin tactical squad koyarlar greyhunters için, squad commanderlara terminator armorlı veteran verirler. tank olarak predator yerine leman rus koyarlar, heroların yanınada 2 kurt iliştirip, liblarian yerine runepriest koyup cover yaratanb i skill verdinmi oldu sana spacewolves işte.

darkangels zaten ulrtamardan farksız.

bloodangels spacewolves'un karizmatik olmıyan versiyonu olur, bloodclaw yerine cok pahalı berserker kıvamlı unite koyarsın leman rus'ı normal predator'a cevirirsin, her araca hızlanma skilli eklersin ok oldu bitti.

geri kalan chapterların buyuk kısmı codex astertes chapterından pek farklı değil, salamanders'a bol melta bol flamer bol hammer, fists'e biraz daha şekilli terminator, black legion'a bişi yapmana bile gerek yok biraz unitelerden kısarsın, onun yerine sisters gibi ortak pooldan skill kullanmaca veririsin.

asıl sorun mesela whitescars, white scars'ı napıcaksın mesela? hq mu vericeksi adamlara böle ollduğu yerde duran? koşucakmı bu adamlar? nerde motorları?.
ha mesela wolves'unda hakkını vermek istiyosan onlarada ilgin cbişeyler bulunur ama demem oki cok zor değil chapterları ekleme olayı.

Modlarda büyük bir bölümü yapılıyor. Space Wolves un hakkını vermek kolay olacaktır. Ethereal gibi olacak,skill olarka yanına kurtları verecekler. Eğer DoW2 plastik oyuncak görüntüsünden kurtulursa çok güzel olacak gibi geliyor. Artık oyunların sadece iptal edilip,edilmediklerine bakıyorum, ön yargım fazla oluyor. Wh40k herzaman kalbimde farklı bir yere sahip oldu. Umarım Warhammer Online ı çıkartmalarının iyi bir nedeni vardır. Planetside gibi bir oyun yapısında çok güzel şeyler yapılabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonutopia said:
Chapter ekleme yada ayri ayri yapmak bile adamlar icin zor olmuyacaktir..sonucta chapterlar dunya kulturlerinden esinlenilmistir..
Esas sorun dengelemedir..o kadar farkli birimi dengelemek nerdeyse imkansiz..

Belkide ilk neden oydu. Ben necronları bu oyundan önce okuduğumda baya bi etkilenmiştim. Ellerindeki aletlerle herşeyi toza çeviren ve mutlak ölümlerinin monolith sayesinde olduğunu duyduğumda. Düşünün Dark Crusade haberini olunca nasıl şekilden şekile girdiğimi. Tyranid bence DoW2 de olması zor gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Tyranidslere genestaler biri olarak cevap vereyim.
ilk olarak basit masaüstü oyunda ortaya cıkan tyranidler spacehulk adlı oyunda görüldüler.Spacehulk basit olarak bi marine gemisi hurdasında sıkışmış 3 4 terminatörün genestalerdan kaçma öyküsüdür.oyun 1989 yılında çıkmıştı (daha eskide olabilir.) Fikir tutunca tyranidler ortaya çıktı ve dehşet saçtılar evrene. Yani söylemek gerekirse blizz zergleri tyranidlerden çalmıştır. Bu arada bi söylenti vardır evren sonsuzdur % 13 ü tyraniddir :P.

Edit: baktım video gameide varmış bu orjinal masa üstü link
http://www.boardgamegeek.com/game/2163
Sosyal ağlarda paylaş

tyranid'lerin hiçbir mitolojiden esinlenilerek yapıldığı sanmıyorum. :) hani olsa olsa alien filmleri gibi şeyler ilham verebilir. böyle ilhamlar da doğaldır ama blizz dozajı yüksek tutuyor olması gerekenden biraz, bir de aynı kaynaktan alırsan peşpeşe sırıtmaya başlıyor.

neyse konu dağılmasın, subjektif bir konu diyelim geçelim isterseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...