Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Açıkçası 1.1.3 patch notes a bakmaya üşendim ama major bir fix balance yapılmış olsa sanırım bilirdik.

Official sitesinde ki bir thread de, Nisan nın ilk haftası balance patch gelecek diyor yani bu hafta yı anlıyorum ben, onu bir bekle istersen.

Haritalar beta dakiler ile aynı mı, bu muhabbeti sanırım onceki sayfalarda yine yapmıştık, bilmiyorum kendi adıma.

Typhon Arena, Argus desert gate, sikaros (nasıl yazılıyorsa) plato ve Capitol spire olarak 4 tane 3v3 map var. Capitol spire unbalanced hala öylede kalacak sanırım, yeni map gelicek lakin.

Argus ve typhon benim favorim, plato da anti vec füzeler hala dağa taşa gidiyor yeşillik yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

onaykartal said:
selam bi kaç sorum olucaktı
bunda rate sistemi
1v1 oyunlar oluyor
micro, macro gibi oyuncuyu kaliteleştiricek opsiyonlar varmı?

biraz bilgi verirseniz sevinirim
alakanız için teşekkürler

oyuncuya ve haritaya müdahale etme şansın yok malasef ama olay rankta değil anladığım kadarıyla genel de true skill denilen mevzu ile ilgili. onun dışında zaten online oynama kısmı baya kötü 4-5 dakika oyun bekliyorsun 15 dakika sürecek oyun için. onun dışın da oyun da hala buglar kol geziyor en son öğrendiğim hero'ların geri çekilmeyi red etmesi oldu. kirk kere x e bastım. karşımdaki adama dedim böle böle oldu diye o da hıı var öyle bişi üzgünüm dedi oynamaya devam ettik ama buglı oyun.

cüce 1v1 de balance falan yok abi. zaten 20 oyun atsan 12-13 ünü space marinelere karşı atiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

burada bir kaç arkadaş vardı. oyunun dengeli olduğunu ve space marine'lerin OP olmadığını eldar'ında aslında süper bir irk olduğunu söyleyen alın bakalım hayirli olsun cümleten

said:
Many of you have been awaiting information on upcoming patches and changes to the game, and we have some to share with you today.

We have a small code patch that is currently undergoing the certification process, which we hope to have finalized in the near future. Since there's always a chance that something can go wrong during the certification, we're unable to give an exact release date, but as soon as that date firms up, we'll let you know.

Code changes to look forward to in the next patch include:

-A final code-based fix to the Population Cap issue. This will also resolve the problems with Space Marine upkeep costs.

-A change to retroactively grant achievements to those people who rightfully earned them in the Single Player Campaign, which also prevents this from occurring to new players.

-We've made some adjustments to the matchmaking system to provide better quality matches based on TrueSkill™ Rankings.

-Squashed a bug that was allowing players to instantly win in Ranked matches after modding local files.

In addition to the code changes, we're hoping to include some balance changes at the same time. Issues addressed include:

-Several changes to how energy shields work, making them less overpowered.

-A melee damage debuff added to Tactical Marines when they use "And They Shall Know No Fear".

-Tactical Sergeant's melee attack is less potent.

-Reduction of Warrior Adrenal Gland vehicle damage.

-Spore mines won't be able to enter Ravener tunnels or Webway gates.
-Warp Spiders will do more damage.

-The build cost for the Carnifex increased.

Last but not least, we're releasing a new 3v3 map, (6p) Tiber Outpost, for both ranked and custom matches!

The above isn't an all-inclusive list, it's still subject to change, and it's certainly not the last time we'll be doing balance changes.

Beyond this, we have another, larger patch in the certification pipeline that addresses even more issues, but is still several weeks out. Once again, as details firm up, we'll let you know.

yukarda yazanların hepsi dolaylı yoldan eldarı buffliyor özellikle o pop cap çözülürse artik spam tac marine göremicez falan filan. warp spider exarch'a ağır bir buff lasim resmen kullanan yok. aynı şekilde tekniker hero da buff lanmalı gerçi zaten FC o debuff'tan sonra popülitesi düşer baya bir.

ya 1v1 map'i eklememişler o kötü bir de 1v1 maplerinden bir tanesi var adını çıkartamadım.resmen yanyana başladığın o çok başarisiz abi onu kaldirsinlar veya şu mapte oynamayayım seçeneği getirilsin.

bir de bu zaten tam balance patchi değil sadece oyun biraz oynanabilincek hale gelsin diye. o patch geldiği zaman nid ve sm oyuncularına yazık olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bilmem farkında mısın ama orada tüm değişiklikler bold'lu. ve daha gelecek nerf'ler var. sm ile nid'e(tabii bazı buff'larda gelir dengesizlik olmasın diye)

hayır o değilde boşuna laf anlatmayın adam anlamaz ayağı yapyordunuz thq saolsun anlamış beni. hadi canım günlük ilgi ihtiyacını başka başlıkta gidermeye çalış.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Pop cap ile tactical squad ın ne alakası var ki? avantaj olarak kullanılan bir durum değil, nadir olarak (patchden sonra) pop cap'e unitleriniz bile olmasa erken vuruyorsunuz. Patchden önce daha rezaletti hatta, 2-3 unit ile pop cap'e vurduğumu bilirim =p

abi yok pop cap yüzünden oyuna başlangıç req sayısı artırıldı tam çözemedikleri için. yani başka bir değişle oyunun normalde başlatmak istemedi bir req ile başlanır oldu. böylelikle tac marine spam kolaylaştı ve bol bol uygulanır oldu. benim anlamadığım oyunda iki tane heavy inf var. birisi asm diğer warrior squad ( yanılmıyorsam nob squad heavy değil) bunlara bir şekilde nerf gelmeli ya da anti heavy bir olay olmalı. bir de warp spider squad'ın hp de damage'de guardian squad'dan düşük ya da çok yakın ( warlocklu guardian squad) ona da el atmalilar.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:
abi balance patch den ne yazık ki haber yok, nid ve sm e nerf bekliyoruz inşallah.

Matching düzgün ve oynayan baya insan var. Disconnect exploit i mevcut du onu bulup banladılar leader daki ilk 50 yi. Yeni map ler geliyor.

Şu anki durumda gayet oynanabilir durumda team play.

Demişiz zaten, oynanamaz durumda değil oyun şeklinde de envai post ta yazılmış en nihayetinde.

Nedir bu esasında ben çok haklıyım siz anlamıyorsunuz mevzuyu havası, sıkıntı verdin iyice, güzelce yazdım flame yapmayalım diye halbuki.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de abi 1v1'den bahsediyorum ben. 3v3 ten bahsetmedim ki hiç. oynanmayacak halde değil zaten oyun. ama olması gerektiği gibi de değil.

en basiti millet oyunun başında bi dosyaya bişi bişi yapyo işte seni dropluyor. map hackten feci resmen. onun dışın da hero'lar geri çekilmiyor bazen ( level 10 warlock ölünce kombatın ortasında bug'dan ötürü anlarsın ) bir çok mekanik ünitte pathfinding sorunları var. sonra bazen piyade birliklerinin yarısı taşıma araçlarında kalıyor ve dışarı çıkartamiyorsun. görsel buglar da var mesala bazen squad granade atiyor yeniden atilabilir hale gelmeden ikon yeniden kullanabilir gibi gösteriyor. eğer o ünitle yakın zaman da nade attığını hatırlamazsan faciyalar yaşanıyor. asm/warp spider squad'ın bombalarında sorun olabiliyor.. direk bölgeye uçup/işinlanıp bomba atinca. sonra warlock'ta immolate atabiliyorsun sadece görsel olarak adamın kaçtığı yere gerçek immolate atiyorsun. hani şu dönemdeki bir oyunda pekte tolere edilinilcek buglar/sorunlar değil bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

orc oynuyorum 2 haftadır. Kommando boyz (yada neyse adı) ile infantry counterlamak çok güç, nobz çok hantal ve yatırdığın resource a değmiyor. Mekboy la sürekli distraction yaparak full melee gidip tier 2 de oyunu kurtarmak lazım yoksa end game de eziliyor orc.

P.S: Mekboy çok eğlenceli bir hero :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
oyun iki gundur unavailable...

steam izin verse windows livevermiyo, windows live izin verse steam vermiyo. oynıyamadı oyunu daha..

az önce oyun attım sorna tekrar girdim oynamak için. find game'e basınca steam'in online olarak çalıştığından emin olun server'a bağlanilamiyor falan dedi. bilen var mı çözümünü?

shift+tab yapıp online yapınca olyormuş. ne diye öyle oldu anlamadım.

orkların iyi oynayanları çok sakat oluyor yalnız.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
silah upgleri verimli değil.

teleport+mine takılıyosun işte. banner işe yaramıyo o kadar zaten.

kommando squad ada olmalıki tier3de iş yapaya baslasın orc.

Stationary suppression ı melee tutmak için kullanıyorum oyun başında. sm ve eldar a karşı büyük esneklik sağlıyor, bubble shield over charge skill i ile de nid zerg ine koşturuyorum. End game de hiç bir işe yaramıyor tabii ki, yavaşlamasın diye weapon upgrade yapmıyorum ama bol bol recap ediyorum hızlıca.

Kommando nun invis ken kullanabildiği skill nerdeyse damage vermiyor sinir ediyor adamı.

Ama çok zevkli be abi orc la oynamak :) sm den sonra ilaç gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

kommandonun invisken kullanabildiği skili derken?

ben commandoya bıcak veriyo, galleş diye saplıyo. eğer shield acık değilse bayadg veriyo. tabi alleee diye ustune vuruyosun fcnın warlock'un 300-400 vurucak skill'i 10 energyle engelliyo..

sonrada işte carnifex faangeliyosa rokkit launcher alıyorum falan.

sm'den daha zevkli bencede orc. ama kommando ve stormboyz'un işe yaramazlığı cok acıklı.

nobz cıkana kadarda warrior'a karşı bir counter yok yanı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hero dan değil de, tier 3 de gelen kommando squad dan bahsediyordum.

Hani invis ken kullanabildiğin sürekli knockback eden bir skilleri var. Invis + knockback açıyorsun, yerlerine çakılıyorlar expose oluyorlar sabit bir yeri sürekli knockback ediyorlar sonra da direk retreat e basıp base kaçırmak gerekiyor zira düşük health ve armorları var, expose olduktan sonra bir işe yaramıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yanı su anda orc oynamanın manası yok cidden.

tank bustalar hic bişey indiremiyo, plasmaya d-cannon'a 1 deployment daha yaptırmaktan baskaişlevleri yok. onudaherzaman tutturamıyolar. yetmiyo her plasmada iniyolar 4'ü birden. d-cannonda aynı sekilde.

hanı unitelerin featurelarında falan değil, baya statwise sorunlar var oyunda.

haritalara girmiyorum bile haritalar cooook kotu. betadada kotu gelmiştide, daha cok oynadıkca ne kadar berbat oldukları daha belli oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...