Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

falcon konusunda eger tek klikle geriye gitmeye calisirsaniz falcon geri geri yavas ilerler, on gunlari calisirken hizdan kaybedersiniz, bir cok insan bug sanio bunu, eger gercek ten geri kacmak istiyorsaniz mousun sag tusuna basili tutarak gidiceginiz yonu isaretliosunuz boylece falcon hizli bir manevra ile yonunu degistiriyor. Yani ole geri vites bugi gibi bisey mevcut degil aslinda...
Sosyal ağlarda paylaş

Leila Kanz said:
falcon konusunda eger tek klikle geriye gitmeye calisirsaniz falcon geri geri yavas ilerler, on gunlari calisirken hizdan kaybedersiniz, bir cok insan bug sanio bunu, eger gercek ten geri kacmak istiyorsaniz mousun sag tusuna basili tutarak gidiceginiz yonu isaretliosunuz boylece falcon hizli bir manevra ile yonunu degistiriyor. Yani ole geri vites bugi gibi bisey mevcut degil aslinda...

çok ilginç hiç aklimiz ermiyordu aloooo tepki vermiyor diyorum alet mikrona sen tiklarsan ateş ederken hizindan kaybeder diyorsun. falcon tepki vermiyor işte pathfinding'in de sorun var. bir çok insanın yanlış bildiği şeyi sen yanlış anlamış olmayasın?
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:
Oyunun başlarında, release in ilk haftasında, gerçekten dengesiz bu oyun dediğim zamanlar çok oldu.

Space marine overpowered değil tam tersine kısır bir oyun döngüsünde, çok fazla stationary birimlerle oynamak durumundasın. Upgade lerin ve base birimlerin cost u çok uçuk. Uber denilen tact marine lerin oyun içinde yapılmış herhangi bir yanlış upgrade i tier 1 veya 2 farketmez, o unitenin komple çöp olmasına neden oluyor ama diğer 3 ırkda böyle birşey yok.

space marine ünitlerine uçuk fiyatlı diyorsan eldar ünitlerine bak her ünite öküz gibi upgrade basmadan ve heronun wargear'i ile desteklemeden iş yapamiyorlar.

double post oldu evet.
Sosyal ağlarda paylaş

29 jan 2009
patch notes : Falcon and Fire Prism can now reverse.

Pathing sorunu falcona ozel degil dreadnoughtta vs de var, ama geriye basinca direk donuyor, yada sen donduremiyorsun bir sekilde. Sanirim benim becerdigim seyi senin becerememen benden kaynaklanmiyor. Bir iki post atta buraya herkez aglio diosun o pathing problemleriyle ilgili okuyalim, en azindan hayal gucunun urunu olmadigini goruruz.

Falconun nasil dondugunu gormek istiyorsan ve madem tum bu konularda super beceriklisin (burda yazilan herseye muhalefet oldugundan cikariyorum bunu) undertherunes u ekle live yada steam accne, vent de takiliyoruz her gece biz paticikdaki insanlarla bizi ustun bilginle aydinlat. Cunku biz cok karanlikta kaldik takib edemiyoruz senin gibi forumlari Bi aydinlat abi bizi piril piril abi.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Gladmir said:
Oyunun başlarında, release in ilk haftasında, gerçekten dengesiz bu oyun dediğim zamanlar çok oldu.

Space marine overpowered değil tam tersine kısır bir oyun döngüsünde, çok fazla stationary birimlerle oynamak durumundasın. Upgade lerin ve base birimlerin cost u çok uçuk. Uber denilen tact marine lerin oyun içinde yapılmış herhangi bir yanlış upgrade i tier 1 veya 2 farketmez, o unitenin komple çöp olmasına neden oluyor ama diğer 3 ırkda böyle birşey yok.

space marine ünitlerine uçuk fiyatlı diyorsan eldar ünitlerine bak her ünite öküz gibi upgrade basmadan ve heronun wargear'i ile desteklemeden iş yapamiyorlar.

double post oldu evet.

tactical marine e 500req verip cikinca dagitiyor ztn ortami ne silah upgradei ne sergent vermeye gerek var ?
Heroya halo vs de gerek yok sal bayira supermen gibi ucsun.

Normal bir guardian squad wargear ve warlord ile tactical marinein base fiyatina gelmiyor.

Biz down of war 2 oynuyoruz bu arada, bilgisayar versiyonu, hani forumlari filan karistirmissindir diye soyluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Leila Kanz said:
pronoit said:
Gladmir said:

double post oldu evet.

tactical marine e 500req verip cikinca dagitiyor ztn ortami ne silah upgradei ne sergent vermeye gerek var ?

Normal bir guardian squad wargear ve warlord ile tactical marinein base fiyatina gelmiyor.

Biz down of war 2 oynuyoruz bu arada, bilgisayar versiyonu, hani forumlari filan karistirmissindir diye soyluyorum.

evet taktikalın base fiyatına gelmiyor ama 3 tane guardian birimi bir taktikalin işini görmüyor. ne flamer tarzı nid savarı var ne missile laucher'i var. ne de sergant gibi And then they shall know no fear olayları var.

assault marine olayına hiç girmicem zaten.anti piyada upgrade ile anti vehicle. utanmasa avatarı sololayacaklar.

ps. belirtilmiş yerdeki yaptığın akıl dolu ayara cevap vermek için rahat 5-10 dakika düşündüm ama çıkmadı bir şey.gerçekten de senin değerli vaktini çaldığım için özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Leila Kanz said:
pronoit said:
Gladmir said:

double post oldu evet.

evet taktikalın base fiyatına gelmiyor ama 3 tane guardian birimi bir taktikalin işini görmüyor. ne flamer tarzı nid savarı var ne missile laucher'i var. ne de sergant gibi And then they shall know no fear olayları var.

assault marine olayına hiç girmicem zaten.anti piyada upgrade ile anti vehicle. utanmasa avatarı sololayacaklar.

ps. belirtilmiş yerdeki yaptığın akıl dolu ayara cevap vermek için rahat 5-10 dakika düşündüm ama çıkmadı bir şey.gerçekten de senin değerli vaktini çaldığım için özür dilerim.

Ya genelde hic bu kadar atismam kimseyle, ama burda insanlara yanlis bilgi veriosun sonuna dekde surdurucem su tartismayi.

1 su falcon icin forumlarda agliomus millet pathin olayi yuzunden lutfen sunun linklerini gonderirmisin (29 ocak sonrasi linkleri olsun bi zahmet cunku o patch ile duzeldi geri gitme olayi)

2 Guardian squada flamer rocket veremiosun amaci zaten dusmanla karsi karsiya savasmak degil, neleri var su senin kotu dedigin guardianin , fleet of foot, grenade, force field, embolden,
1 upgradeli tactical marine e karsi ben 2 upgradeli guardian getirebiliyorum ve hic merak etme havada karada o tacticali kacmaya zorlarim. Ha bunun disinda iki uniteden bahsediyoruz Fleet of footlu yani senin marinelerin bir req pointden digerine kosarken ben ayni anda ikisinide senden once alabiliyorum.

Yani neymis 1 tac squad 1 guardiandan daha guclu eyvallah ama iki guardian fiyatina ve 2 unite > 1 unite cunku oyun resource toplama oyunu degil req capture etme oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

vereyim link gamereplays.com dan gir bak. eldar stratejileri bölümüne. o değil orada benim yazdığımın ingilzicesini göreceksin ingilizce daha inandırıcı bir dil mi anlamadım?

guardian squad'ın amacı ne olaki allanı seversen granade at steel e bas olmadı - ki olmicak - F ye bas kaç. t1 ünitlerinden bir tek iş yapacak ünit banshee onda da farseer değilsen survival sıfır far seer isen survival'i 1 ki assault marine lerin nerflenmiş haline banshee deniliyor.
t2 de bir tek falkon var iş görebilecek eğer rakibin malsa brightlance te güzel iş yapiyor. wraith lord'u upgradelersen manuel olarak kullanmak zorunda kaliyorsun melee atağını !?

sen 2 squad guardian getiriyorsun temel birim adam taktikalini o 2 guardiana harcamiyor ki scout'u var o iş için. abilitileri de mirror sayılır zaten ki scout çok daha verimli bir ünite.

taktikalin yanına assault veya devastator koyuyor ok. o bölgeye gir girebilirsen artık.

eldar'ı glass canon olarak koycaklardı oyuna. glass kısmı oturdu sıra canon kısmında hadi hayirlisi. şimdi 5-6 tane sm ile oyun attim - hiç kaybetmedim çünkü mikrosu çok çok kolay FC ne lan öyle ölmüyor çekiç veriyon katliam yapiyor ?!- tek sıkıntısı bazen ünit sayın az kalabiliyor ama iyi iş görüyorlar çünkü hpleri yüksek ama birim sayısı kıt bölelikle adam kaybetmeden kurtarabiliyorsun hele binalara sokmayı akıl edersen.

bir de sen çok iyi biliyorsun galiba oyunu söylesene ranger squad warp spider squad (belki mekanik yiyorsundur ona bişi demem o çok fiks bir olay) wraith lord brightlance bunları cidden kullanıyor musun kullanırsan ne kadar verim aliyorsun? ama öyle kullanıyorum süperim lafına inanmam 30+ts'si olan sm veya nid'e karşı replay isterim.

chaos marine gelsin de onla coşayim.

reverse gidiyor. hala anlatamadım galiba ünit her zaman her komutu algılamıyor. mekanik bir çok ünitte varmış bu sorun. ayrıca pathfinding'i de 10 yil öncesinin A.I sine sahip.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
wraith lord'u upgradelersen manuel olarak kullanmak zorunda kaliyorsun melee atağını !?

dread'e upg basında melee ye gırmıyor, cunku ıkısındede upg ranged gucunu arttırıyor. ranged'e meleesınden daha etkili upg edilmiş guardıan'ın. bunu gectım "mıcro yapmak zorunda yapıyorum ühühüh" dıye şikayet olmaz rtsde

hayır yazdıda leina bunu daha once okumuyomusun?
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Mighty_THoR said:
gerçekten uğraşmayın anlamıyacak

yok ben anladım ama ne kadar salaksın onu merak ediyorum. ama böyle devam edersen bir kaç güne onu da tespit etmiş olacağım. oyun ve üniteler hakkında diyecek birşeyin varsa söyle.

ne demişler aptallarla tartışma önce seni kendi seviyelerine çekerler sonra tecrübeleriyle yenerler. sana laf anlatacak kadar boş vaktim yok
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Mighty_THoR said:

yok ben anladım ama ne kadar salaksın onu merak ediyorum. ama böyle devam edersen bir kaç güne onu da tespit etmiş olacağım. oyun ve üniteler hakkında diyecek birşeyin varsa söyle.

Lütfen hakaret içeren sözcükler kullanmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:
pronoit said:
Mighty_THoR said:

Lütfen hakaret içeren sözcükler kullanmayalım.

lütfen o zaman konuya diyecek birşeyi olanlar yazsın. diyorum ki oyun dengesiz. bunu da kahve falına bakarak söylemiyorum. ünitler biliniyor.fiyatları biliniyor.efektiflikleri biliniyor. aksini idia edersin kendi tecrübe ve bakış açına göre ondan dolayı yazıyorum zaten belki öyle değildir kaçırdığım birşey vardır diye. ama oyunla ilgili bir şey yazmayıp da direk bikbik ederlerse ne kadar görmezden gelecip adam muamelesi yapacağım ki? hayır harras kasmaya çalışılıncaksa adam gibi cevap vermek yerine. huun var sanırım beni bu forumda eskiden tanıyan. iyi bilir harras mevzusuna olan yaklaşımımı. şurada ciddiye alıp oynadığımız bir oyun var. ve forumdaki insanları da ciddiye alıyorum ki birşey yazıp okudum/izlediğim/tecrübe ettiğim şeyleri paylaşıyorum.

bir de quote edeceksen adam gibi geçen 2-3 sayfadaki mesajlara bakarak et.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende diyorum ki kendi adıma, 'adam gibi' jargonunu bırakalım salak aptal gerizakalı vb mahalle ağızını rafa kaldıralım, sakin olalım, huzurlu huzurlu oyunun geyiğini çevirelim, agresif olmayalım. OOOO sen bu akılla su oyunda bu oyunda adam olamazsın demenin bir manası yok, oyun bu altı üstü dimi? Ben mi çok ciddiyetsiz yaklaşıyorum?

Her ırkın birbirine avantajları ve dez avantajları mevcut ama gameplay i öldürmeyen derece şu anda. Senin vurgulamandan benim anladığım, öyle dengesiz ki, bir an oluyor karşı tarafı hiç bir şekilde karşılamak imkansız, gameplay komple ölüyor şeklinde.

Ben diyorum ki bu kadar şiddetli değil, çok kaynak arıyorsan bir birime dikkat et, az micro ile manage edebiliyorsun. Az kaynak ayırdığın orc zerg birimleri hariç diğer birimlerde micron zorlaşıyor özellikle eldar da. Ki, eldar microsu en fazla olan ırk şu anda.

Tam olarak taş kağıt makas değil zaten olamaz 4 ırk ve bunların altında inf heavy inf mecha heroic şeklinde giden artı cover olan bir oyunda, olabildiğince balance edilmiş ayrıca down of war e çok uzun süre balance patch ler geldi, oyun kendi haline bırakılmadı. Bu oyundada yapılacağının garantisidir diye düşünüyorum.

Yeni map ler geliyor, bu sürede balance ile ilgilide haberler çıkar yakında inşallah.

Birbirimize flame lemeyi bırakalım artık bu topic de, tşk.
Sosyal ağlarda paylaş

abi balance patch den ne yazık ki haber yok, nid ve sm e nerf bekliyoruz inşallah.

Matching düzgün ve oynayan baya insan var. Disconnect exploit i mevcut du onu bulup banladılar leader daki ilk 50 yi. Yeni map ler geliyor.

Şu anki durumda gayet oynanabilir durumda team play.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...