Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlhan Selçuk,Doğu Perinçek,Kemal Alemdaroğulu ve Ferit İlsever Göz altına alındı.

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bi göz gezdirip genel bir yazı yazmak istedim, ortaya bu çıktı:

1- Tayyip Erdoğan'ın (nedense AKP yazmak gelmedi aklıma, tayyipin adı geldi direk) yaptığı icraatlar içerisinde en beğendiğim, ama en nefret ettiğim, çetelerle, sömürücülerle mücadelesidir. "Hortumları kestik, vs" demekle övünmekte haklıdır, ama o kesilen hortumların köklerini kurutmak yerine hep kendi hortumlarını takmıştır. Çetelerle mücadelesini ne kadar alkışlasam da her giden çetenin yerine yeşil bir hortumcu, bir tarikat girmiştir.
Ergenekon veya adı her ne ise, derin devletin kullandığı adamlar topluluğudur. Böyle adamlar her ülkenin elinin altında vardır. Ama bunların devlet adına kurşun atmışlığı vardırsa da kontrolden çıkıp kendi hesabına çeteleşmesi, devlete zarar vermesi olasıdır, bkz. Çatlı.
Hükümetin Ergenekon'u çökertme eylemini takdirle karşılıyorum, ama keşke milliyetçi çetecilerin yerine cihatçı çetecilerin gelmeyeceğine emin olsam.
Yani yine dönüp dolaşıp AKP'nin samimiyetsizlik imajına takılıp kalıyorum. Ve hepimiz biliyoruz ki, bu imajı yıkmak için şimdiye kadar kıllarını bile kıpırdatmadılar, bkz. Ahmet Hakan'ın diğer topiğe koyduğum yazısı.

2- Savcıların hukuku siyasi ideolojilerine göre eğip bükmesi ilk değil, son da olmaz. Mühim olan iddialarının sağlam olup olmadığıdır, buna da ancak kitaba bakan hakimler, yani mahkeme karar verir.
Şemdinli savcısının olayıyla ilgili şu kadar söyleyeyim, Şemdinli bu ülkenin en karanlık noktalarından biridir, kabul etmek gerekir ki orada bir savaş dönmektedir. Ordunun Doğu ve G.Doğu'da yaptıklarını, derin veya göz önünde farketmez, tartışmak fayda getirmez. Eğer oralarda ordu kontrolünde birşeyler oluyorsa, suyu akışına bırakmak daha mantıklıdır. Bu bağlamda, savcıya el çektirildiyse, buna ancak savaş hali deyip göz yummak gerekir.

3- Bugünün özeline inersek, İlhan Selçuk, Kemal Alemdaroğlu ve Doğu Perinçek isimleri arasında sonuncu ismi bir kenara ayırıyorum, çünkü son dönemde ulusalcı söylemleriyle ve temaslarının kuvveti nedeniyle Perinçek böyle bir oluşumun içinde yer alabilecek bir isim.
Ama diğerlerinin bir gözdağı olarak apar topar gözaltına alındığını düşünüyorum. Bir muhalif gazeteci, ki basın bu aralar aşırı yükleniyor hükümete, ve bir muhalif eski rektör, ÜAK'nın türban tutumunu hepimiz biliyoruz, hükümetin mesajını vermek için sanırım kurban seçildiler. Uzun sürmez, salıverilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...