Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meta gem için yardım

Quadrophenia

Öne çıkan mesajlar

blue gem slotu olmayan bi geara 2 adet blue gem nasıl takıcan anlamadım. ama sunu soyliyim, blue gemler dısında baska gereksinimleri de olabilir metanın. o yuzden bilmemde fayda var, 2 tane purple gem yerlestirdiginde, purple blue ve red karısımı oldugundan aynı zamanda blue ve red yerine de gecer ve meta gem calısır. ya da orange soketlediginde hem red hem yellow gem yerine gecer.

senin gearın herelde blue soketi yok, red falan var. eger oyleyse iki tane purple sokman gerekiyor dediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

blue gem slotu olmayan bir gearda bile slotlara istediğin gemleri takabilirsin.Sadece required gem kullanmadığın için socket bonuslarını alamassın o kadar.yani meta gem'in 2 blue istiyor ama senin tek gem slot'u olan parçan chest ve ondada red ve yellow var , bu iki slota Blue'ları takıp meta'nı aktif hale getirebilirsin ama red ve yellow takmadığın için chest'in required gem bonusunu kullanamasın hepsi bu(required bonus dediğim sondaki +3 stam , +4 crit rating gibi kısımlar)
Sosyal ağlarda paylaş

Özet geçiyim kafalarda soru işarati kalmasın.
"Istenilen gem istenilen renk slota takılır."

2 mavi gem, 2 kırmızı slota takıldıgında requires 2 blue gem gerçekleşir.

Ayrıca, 2 mor gem de kırmızı slota takılırsa, yine requires 2 blue gem gerçekleşir.

yukardaki örnek diğer turuncu ve yeşil gemlerde aynen geçerlidir.

Mor= mavi+kırmızı
Yeşil= sarı+mavi
turuncu= kırmızı+sarı

bir bakıma bu 3 renk iki gem değeri taşımaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sunu diyorum simdi.
mesela elimizde solid star of elune adlı +12 stamina veren mavi gemimiz var. sallıyorum shoulder gearımızın 2 tane sarı slotu var. bu slotları doldurdugumuzda alacagımız soket bonus ise +4 resil diyelim ki. ben bu 2 sarı slota 2 tane solid star of elune taktım diyelim. soket bonusu olan +4 resili alamıycam, ama +12 x 2 staminayı alıcam yani boyle değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...