Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kriz(Online strateji türk oyunu)

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Birkaç nokta var.

1.Bizim zamanımızda oyunların dış görünüşüne değil de içeriğine bakarlardı.

2.Oyunu oyun yapan içeriğidir. Hele ki Civ,Starcraft vs. gibi oyunlarda grafikler resmen sonradan giydirme kılıflardır, ciladır.

3.Oyun programlamada inanılmaz teknoloji kullanan ve para harcayan, herşeyin en iyisi profesyonellerle çalışan, dahası medyayı, dağıtımı elinde tutan büyük oyun şirketlerinin yanında "başarılı" olunacaksa bunun sırrı daha iyi grafik değil "daha zeki-daha yeni-daha içerikli" oyunlar yapabilmekten geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DISintegrated, 21 Mart 2003 00:57 tarihinde demiş ki:
Birkaç nokta var.

1.Bizim zamanımızda oyunların dış görünüşüne değil de içeriğine bakarlardı.

2.Oyunu oyun yapan içeriğidir. Hele ki Civ,Starcraft vs. gibi oyunlarda grafikler resmen sonradan giydirme kılıflardır, ciladır.

3.Oyun programlamada inanılmaz teknoloji kullanan ve para harcayan, herşeyin en iyisi profesyonellerle çalışan, dahası medyayı, dağıtımı elinde tutan büyük oyun şirketlerinin yanında "başarılı" olunacaksa bunun sırrı daha iyi grafik değil "daha zeki-daha yeni-daha içerikli" oyunlar yapabilmekten geçer.

...di eskiden senin de dediğin gibi.

sonuçta

1- artık oyun firmaları dış görünüşü içerikle destekleyebiliyorlar (bkz. starcraft. hala erişilmez bir oyun)

2- ayakabı parlamazsa boyacıya para ödemezsin.

3- başarı nedir? bence bu adamlar ne çıkarırlarsa çıkarsınlar ortaya sadece böyle bir işe gönül verdikleri, zaman harcadıkları için başarılı insanlardır. aynı şekilde lale savaşçıları da başarılı insanların ürünüdür. çünkü daha önce yukarda belirttiğim ortamda yaratılmıştır. ama bu insanlar amatör oldukları için böyle bir başarıya ulaşmışlardır. eğer profesyonel olsalardı, ve bu işten ceplerini doldurmayı umsalardı başarısızlığa mahkum olurlardı. çünkü ben bu oyunu alırdım, sen alırdın ama adamların masraflarını karşılaması için satmaları gereken 10000 kopyaya ulaşamadan hatta 1000 tane bile satamadan oyun önce tezgahlara düşer, akabinde orjinal boxları bilgisayarcı raflarında tozlanır örümcek bağlar sonunda da unutulur giderdi -üç beş kişi dışında- adından bahseden bile olmazdı. yurt dışına satıp tutturmayı hiç söz konusu etmiyorum bile.

böyle bilir böyle söylerim...[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Only fear can block the way. -"Iron-Tail" Fratley
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun ne kadar basit gorunurse gorunsun olay zevk almaktir.Al iste bir ornek yillarca ustunde calisildi reklami yapildi falan filan eee nooldu simdi ek paketiyle ayak durmaya calisiyor warcraft 3 kotu oyun degil ama bitirdikten sonra unutulmasi garanti bir oyun ama bak WORMS 2 ye halen makinada yuklu elemanlarla full time kapisiriz toplandigimizda fark bu ....

Take care...[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun TURKCE olması dikkatimi çekti benimde, eğer iç piyasa hedeflenmişse bence sonu pek iyi olmaz. Bunca emeğin arkasında olduğu bir proje, emeklerin kanunlar tarafından düzgün korunduğu piyasalarda kendine yer bulmalı.

TR de çıksa nolur? üç gün sonra pazarda 1.5 miyona satılır. İkinci ayın sonunda bir arkadaşımızın dediği gibi derginin biri dağıtır vs vs..

Tabi bu yorum TR pazar hedefi olduğu düşüncesini temel aldı. Yok değilse her şey olabilir :)

Arlooax The Elven Mage
Sosyal ağlarda paylaş

Benim aldigim bilgide oyunun kendi website sinden download edilebilecegi yani zaten bi kar amaci gudulmuyor.Bu cok iyi bence satin alma olayi yok oyun tutarsa benim tahminim yapimccilar reklamdan para kazanacaktir haliyle oyunun turkce olmasida zaten benim acimdan gurur verici...

Take care....[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 20 Mart 2003 22:23 tarihinde demiş ki:
var bi kişi.BEN!!ehehe yok yok Mevlüt Dinç diye bi herif var.yok yani.bknz.Actor grafik motoru.[hline]Tanrım!Nasıl dayanacağım bu güzelliğe?

şahsen tanırım kendisini. çok iyi bir programcı olmakla beraber grafikle ilgisi yoktur, tam bi profesyonel, oyun oynamaktan zevk almıyorum ben diyen ilginç bir oyun yapımcısı, ve grafik takımındaki kişiler işe amatör başlamış kendini sektörde geliştirmiş adamlar.

zaten o da türkiyede yetişmemiştir. mevlüt dinç gerçek adı bile değil bildiğim kadarıyla mev ya da öyle bişey olması lazım. ingilterede ortalığı dağıttı şimdi türkiyede itü de çalışmalarını sürdürüyo.[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Only fear can block the way. -"Iron-Tail" Fratley

illa türkiyede yetişmesi gerekmiyo zaten.sonuçta bi türk.ikinci vatandaşlığı olsa bile. asıl kafama takılan Mevlüt Dinç'in grafikle bi alakası yoksa Actor grafik motorunu kim yapıyo?[hline]Tanrım!Nasıl dayanacağım bu güzelliğe?
Olacağımız zaman senle birlikte
Merak ediyorum kalbim nasıl çarpacak?
Ulaşmak istesem sana
Rekabet nasıl edeceğim bu duyguyla?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
asıl yapılacak oyun bi turk firmasinin daoc tarzında bişi yapması ve netten paralı oynatması
severda türkiyede host edilceginden lagda olmaz ve oyun komple türkçe olursada baya geniş bir kitleye ulaşabilir mis gibide satar..

mesela hunlar göktürkler zamanında geçen bir oyun olabilir ..[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
Sosyal ağlarda paylaş

bence oyun çok zevkli olacak.grafikleri güzel kimse bişey demesin.birçok oyun war piyasada ama birçoğu soldat kadar zevk wermiyor ki grafik açısından "atari"lere benzeyen bir oyundur kendisi.grafiğe bakmicanız o kadar.[hline]
I know that I was born and I know that I’ll die.
The in between is mine. I am mine.

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında niye grafiklerden hoşnut deilsiniz ki? illa bi unreal2 gibi mi olması lazım? RA2, MI3 hep 2D'ydi niye hoşnut deilsiniz anlamadım.

*!yeni site dizaynıyla uraşmaktan sıkılmıştır.ara vermiştir*[hline]Tanrım!Nasıl dayanacağım bu güzelliğe?
Ulaşmak istesem sana
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
LevieMaxilack, 21 Mart 2003 17:55 tarihinde demiş ki:
ya aslında niye grafiklerden hoşnut deilsiniz ki? illa bi unreal2 gibi mi olması lazım? RA2, MI3 hep 2D'ydi niye hoşnut deilsiniz anlamadım.

*!yeni site dizaynıyla uraşmaktan sıkılmıştır.ara vermiştir*[hline]Tanrım!Nasıl dayanacağım bu güzelliğe?
Ulaşmak istesem sana

bana göre bence fazlası ile iyi grafik bakımından bence kötü olan warcraft ile aynı düzeyde yani türk oyuncular fazlasyla iyi yönde gidiyor daha bu başlangıç diyelim...[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
Tıkla tıkla bak ne çıkacak ;)
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre oyunun sistemi kurulsun yani güzel bir oynanış baymayan bir oyun gidişatı yapıldıktan sonra grafiklere bakmıyor insan yada çok takmıyor.

mesela içinizde worms u sevmeyen yoktur bence [olanlarda gıcıktır:)][hline]
I know that I was born and I know that I’ll die.
The in between is mine. I am mine.

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...