Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evli ve cocuklu (turki$ version)

Bathory

Öne çıkan mesajlar

Al yani Niyazinin göbeği için ne kullanmışlar acaba yastık felanmı. Hatta ilerki bölümlerde Niyazi hakkaten sizi kandırıorum diye karnındaki yastığı çıkarabilir.

Ege Aydan kilolu deilki. Ayrıca Al'da çok kilolu deildi zaten. Neden yastık koymuşlar adamın karnına ?[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 17 January 2004 11:43 tarihinde demiş ki:
diziyi izlemedim, ama adamlar baştan biz orjinalini birebir çevirmedik, çeviremezdik diyo.

Ben dün rastladım, aynısını .evirmeleri bence de abuk olurdu, olmuşta =]

Esprilerin hepsini biliyorum, üstelik hatırlamıyorum şu anda ama kelime oyunlarını bile kullanmışlar ara ara. Ingilizceden Türkçeye laf esprisi geçirilir mi yaf? Yahu iki orjinal espri katmaz mı insan araya? 20 bolüm almışlar, esprileri seçip sıkıştırıp tek bölüm haline getirmişler. Öeh diyorum.

Belki ileride hazır espriler tükenip yaratma aşamasına geçtiklerinde ve bu arada oyuncular da rollerine adapte olduklarında biraz daha makul hale gelebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Espriler orjinaline benzesin diye uzun cümleler kullanıolar ama, orjinalinde bile daha kısa cümlelerle espri yapılırken Türkçe'de biraz sırıtıyor. Ayrıca dizi biraz fazla tiyatro havasında. Bilmiyorum sadece benimmi gözüme çarptı ama Ege Aydan dizi oyuncusu deil be :D[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü bence.olmamış.olmaz.güzelin takliti zaten güzel olmazki.
bişi boktan olcakki böle kendi kafandaki olmamılş dediğin yerleri ekleyip taklit etceksin.o zaman belki güzel olur ama bu olmaz.ne yaparsan yap esksinin tadını veremezsin.ek örnek:hababam sınıfı[signature][hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Bilmiyorumki kafam çok karışık.?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncuları çok yadırgadım ben, ayrıca evde su fln vardı o da garibime gitti.. "Steve" tiplemesi çok iyi olmuş, ayakkabı mağazası çok güzel olmuş, en iyi orasını yapmışlar bence.[signature][hline]Chemical, 25 December 2003 18:15 tarihinde demiş ki:
bi mantıklı herif yok koca ülkede..

My poor firend me..
Sosyal ağlarda paylaş

ya bazı seyler dısında oyle cokta rezıl olmamıs..
olmayan seyler dıkkat ettgıım
1.adam sureklı bıra ıstıyo
2.ayakkabıcı????wtf???
3.cocuklar..[signature][hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

ramses katılıyorum sana
birde benim sevdiğim yedi tepe istanbul vardı...

evli ve çocukluya gelinde bencede hiç olmamış
ege aydan oynuyordu galiba al bundy i
hiç olmamış bence
hele çocuklar bud desen yukarıda birisi yazmıştı havuç gibi diye aynen öle olmuş iğrenç....[signature][hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

evli ve çocuklu türkiye'de çekilemez. bikere bizim toplumumuz daha amerikalılar kadar yozlaşmadı. daha var. onu komik yapan onların yaşam tarzı ve oyunculardı. al i başka birisi oynarken düşünemiyorum. ege aydan'ın ayaklarını koktuğuna nasıl inandıracaklar bizi. olmaz. olamaz.[signature][hline]Yaradılmışı hoşgör,Yaradandan ötürü
Mosquito, 08 December 2003 22:18 tarihinde demiş ki:
daha fazla uzatmamanın anlamı yok

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 18 January 2004 20:58 tarihinde demiş ki:
Yani şu an zevkle izlediğimiz ve güldüğümüz türk dizilerinin çoğu yabancı dizilerden uyarlama. Aslı ile Kerem, Tatlı hayat, dadı mesela oldukça güzel bir biçimde geçirilmiş türkçeye...

ama her dizinin de yerlisi çekilmez ki!

simpsons ın türkçesini hayal edebiliyor musunuz?

arkadaşa katılıyorum;-hoş gerçi simpsonsun türkçesi diye bişi olmaz, onu hayatta yapamazlar- dadı ,aslı ile kerem çok güzeldi bence..orjinallerini izlemediğim için de oluo olabilir bunlar ama yine de kötü diyemem bu evli ve çocukluya,çünkü herhangi berbat bi diziye hakaret olur...amerikan aile yapısı ile dalga geçen bi dizi asla çevrilemez...[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...