Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

penguenin son recep tayyip karikatürü

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Lopeth said:
teufel said:
ii yapıyolarda dava acıldıgında bide geri vites yapmasalar daha guzel olucak

adamlar parasıyla değil mi basıyor ne isterlerse ne geri vitesi

tayyipler alemini davasını biliyosundur dava acıldıktan sonra 50bin ytl yalnıs hatırlamıyorsam tazminat talep etmişti rte dava sonraki sayıda yok biz nsl oderiz bizim işimiz mizah fln durumu olmustu ozur dileme flnda yalnıs hatırlamıyorsam sayıyı bulursam daha duzgun yazarım geri vitesten kastım o yoksa parayı veren^^
Sosyal ağlarda paylaş

hmm said:
Çizerler, her hayvanlı karikatür için 5 bin YTL'lik dava açılmasının haksızlık olduğunu belirterek, 'Hayvan çizmenin taban fiyatları'nın devlet tarafından belirlenmesini istedi. Her hayvan için aynı tazminat miktarının istenmesi de gündeme geldi. Üstündağ, "Bir kurbağa ile deve aynı para eder mi? Kurban bayramlarında bile bir deveye, ineğe dört-beş kişi girişiyor" dedi, Gani Müjde, ise "Bugün bir fil kaç para?" diye adaletsizliğe isyan etti.
Bu arada konudan uzaklaşmış bir çizer, "Kelebek çizince tazminat 1 milyar mı oluyormuş?" dedi. Selçuk Erdem ise bir sayfadaki sekiz karikatüre dava açıldığını belirterek, toplu çizime indirim yapılması talibinde bulundu. Ayrıca sekiz karikatürün yanı sıra derginin amblemi olan Penguen'in yüzü de Erdoğan'a benzetilmişti. "Amblem Penguen de 2.5 milyar eder" denildi.
Sosyal ağlarda paylaş

teufel said:

tayyipler alemini davasını biliyosundur dava acıldıktan sonra 50bin ytl yalnıs hatırlamıyorsam tazminat talep etmişti rte dava sonraki sayıda yok biz nsl oderiz bizim işimiz mizah fln durumu olmustu ozur dileme flnda yalnıs hatırlamıyorsam sayıyı bulursam daha duzgun yazarım geri vitesten kastım o yoksa parayı veren^^

teufel said:
Doğru soyluyosun ama ondan once bir yusuf donemi oldu sonradan sanırım bu rte yi kediye benzeten yazar odedigi tazminatı geri alınca penguenlerde geri vitesten birden 5'e attılar yalnısda hatırlıyo olabilirim belki

teufel said:

tayyipler alemini zaten kedi olayına destek olmak icin yaptılar neyse
Sosyal ağlarda paylaş

Sayıyı buldum 31 Mart Perşembe 2005/14

İlk sayfada derginin davaya karşı yazdığı metindeki boldlu yerleri yazayım

Tek amacımız daha katlanılır bir ülke ve dünyada yaşama arzusu.
Evvela çıkardığımız dergilerin isimlerine bakılsayı havyavaları ve adlarını asla hakaret öğesi yapmadığımız dolayısıyla Başbakan'ı da çeşitli hayvanlara benzeterek ona hakaret etmeyeğimiz anlaşılabilirdi.
Başbakan konumudaki bir kişinin duygusal tepki vermesine mizahi bir eleştiri karşısında manevi haklarını öne sürmesini yani bir nevi küsmesini anlamakta güçlük çekiyoruz.
Bu davayla bir bakıma düşünce ve mizah becerilerimizin sınırlandırılmaya çalışılıyor.
Başkakan konumunda buluna bir kişi alkış kadar gerektiğinde eleştiriye de açık olmalıdır.
Hiçbirimiz bir sabah uyanıp da 'hadi başbakan kafalı çeşitli havyanlar çizip ona hakeret edelim diye düşünmedik.Bu bir tepki meselisi.

Benim geri vitesten kastımdan bu sonuçta bu karakatürler bir olaya tepki karşısında yapıldı ve rte den bir karşılık geleciği belliydi onun için Tayyipler alemi kapağından hemen sonra böle bi yazı olmasından dolayı öle düşündüm emin değildim artık eminim.Belki siz benim gibi düşünmüyor olabilirsiniz ama böle bi tepki ortaya koyduktan sonra bu yazıları bana boş geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...