Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AB, bir "hristyanlar kulübü" mü?

trikeratops

Öne çıkan mesajlar

biliyorsunuz ki 10 yıl içerisinde ABye girmek için bayağı bir kasacağız. yanlış bilmiyorsam 2010 yılında tam üye olabileceğiz olabilirsek. ama üye olmamız için 2010 yılında üye olan yaklaşık 25 ülkenin onayı ile ABye girebileceğiz ancak.
medyada bu konu çok tartışıldı. her kafadan ayrı bir ses çıktı. bunlardan bir tanesi de Avrupa Birliği'nin tamamen Hristıyanlardan oluştuğu ve bunun için halkının yaklaşık %90ını Müslümanların oluşturduğu Türkiye'nin belki sırf bu yüzden AB'ye alınmayabileceği gibi şeyler ortaya çıktı.

sizce sırf AB'nin bir hristıyanlar kulübü olduğu için bizi AB'ye almaması durumu yaşanabilir mi?böyle bir durum yaşandı diyelim o zaman bizim tavrımız ne olur?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye,AB ye ilk kurulduğundan itibaren girmeye çalışan bir ülke,yıllar boyu sen şarlkenin onun bunun peşinde at koştur.. yıllar asırlar boyu gelen bir düşmanlık var şu an maymun gibi yok annan planıdır yeni paketler falan kültürel şekilde yozlaşmamızı sağlıyorlar.Bir ara kıbrısıda şart koşmuşlardı sonradan geri aldılar peki nedir olay?? recep tayyip erdoğan efendi gene biraz akıllı adam bakalım neler olacaklar ama 2020 yılından önce alınacağımızı sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

deamon katılıyorum abi sana
bozulacak zaten yakınlar da yukarıda biri demişti amacından saptı diye
harbiden kim varsa aldılar amacı neydi ne oldu ?
yakında da çöküşünü seyrederiz zaten gibi geliyor bana[signature][hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bizi almamalarının başlıca nedenlerinden biri değil mi müslüman olmamız?Hatta şey diye hatırlıyorum kimlik kartlarının din bölümü kaldırılacaktı gibisinden birşey[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lykastos, 30 January 2004 19:16 tarihinde demiş ki:
Zaten bizi almamalarının başlıca nedenlerinden biri değil mi müslüman olmamız?Hatta şey diye hatırlıyorum kimlik kartlarının din bölümü kaldırılacaktı gibisinden birşey

iide nufus kagıdında Din in yazması zaten yanlısh deilmi?
Türkiye Laik bir ülke ise zaten nüfus kağıdındada Din yer almamalı.
Ayrıa belirtmelyim ki sormadan direk nüfus kagıtlarına Müslüman yazıılıyor. Örnek ise bana yapıldı TC nüfusuna geçtiğimde bana belge verildiğinde müslüman yazmışlar... değilim... Laiklik nerde o zaman...
Nese konu bu deil ama bunuda belirtmek istedim.[signature][hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...
Sosyal ağlarda paylaş

AB, çok yakın bir gelecekte iflas edecek olan, tanım buysa, hristiyan klübüdür. Ve Türkiyeyi sömürebilecekleri düzeyde ortak görmektedir. Dış politikamz böyle oldukca daha fazlasını da beklememeliyiz zaten...

Ps: Nüfus cüzdanında din ve medeni hal yazılmasını saçma ve gereksiz buluyorum .Ayrıca kayıtlı olunan il kısmı da kontrollerde farklı ve antidemokratik muamele görmenize sebep oluyor çoğu zaman...[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Benim şu anda nufus kağıdımda "Müslüman" yazıyorsa o da polisle sorun çıkmaması içindir.

Karakol'a çekerler "ALLAHSIZ MISIN ULAN SEN!?!" diye döverler hedelerler hödölerler.
Uğraşılmaz.Istediğiniz kadar tanıdığınız olsun bu tip işlerle uğraşmamak için çoğunluğun din'in nufüs kağıdınızda yazması daha iyi.
Misal avusturya vatandaşı olacaksanız ya ateist yada hristiyan yazılmasını öneriyorum.Müslümanlara iyi gözle bakılmaz avrupa ülkelerinde.

Din olayı kafa da olup biten birşey sonuçta.Bunu nufus kağıdında yazdırmak neden hiç anlamam.[signature][hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth.
Facito aliquid operis, ut semper te Diabolus inveniat occupatum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada dünyada "gerçekten" laik bir ülke varsa orası Fransa'dır.

Amerika da Ingiltere de vb ülkelerde bile Mahkemede Incil'in üstüne el basarak yemin ediliyor.
Fransa da böyle bir uygulama yok mesela.[signature][hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth.
Facito aliquid operis, ut semper te Diabolus inveniat occupatum.
Sosyal ağlarda paylaş

nufus kağıdına yazılması bencede yanlış
ama yazılan bi yerde yaşıyosan sildirmek te alex in dediği gibi bazı sorunlar çıkarabiliyo

ha inandığım şey uğrunda her türlü savaşırım sildiririm derseniz helal olsun derim bende[signature][hline]En büyük ceza umuttur,sadece işkenceyi uzatır
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim avrupa ülkelerinin hiçbirinde nüfus cüzdanında din hanesi yok
Sen nüfus cüzdanına hristiyan yazdırsanda orda alacağın kimlikte böyle bişey yazmayacaktır.
Nüfus cüzdanında yazması saçma ama losing religion olayıda tartışılır.[signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 30 January 2004 19:41 tarihinde demiş ki:
Bu arada dünyada "gerçekten" laik bir ülke varsa orası Fransa'dır.

Amerika da Ingiltere de vb ülkelerde bile Mahkemede Incil'in üstüne el basarak yemin ediliyor.
Fransa da böyle bir uygulama yok mesela.

ama baskıcı
din özgürlüğü yok...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Lise ve İlköğretim Öğrencileri için BİTEK-O 2004
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi oncelikle hepinizin gorusleri tamamen Turkiye musluman ondan giremiyor gibi teoriler uzerine kurulu, Oncelikle Diablesse Laiklik'le dedigin kavramin uzaktan yakindan alakasi yok desen ki insan haklari o zaman anliyabilirdim ancak bildigim kadariyla artik Din yazdirmak zorunda deilsin sonuc olarak bos birakabilirsin. Alexi A.B'nin kurulus amaci ne ki? A.B'nin kurulus amaci eger bahsettigin A.B'yse ki temeli avrupa komur ve celik birligiyle kurulmustur, Savas sonrasinda olasi savaslari engellemek icin Avrupa devletlerini birlestirmek amaciyla kurulmustur, Dunya'da bugune kadar siyasi yapi anlamiyla esi veya benzeri yok, Devletler yavas ama emin adimlarla bir birlik kurmak amaciyla guclerinden odun veriyorlar, Oncelikle Turkiye neden hemen kabul edilmedi oncelikle olaya soyle bakin Almanya, Ingiltere, Fransa dunyanin ekonomik acindan en buyuk guclerinden Turkiye ekonomik anlamda nerde herkes biliyor. Nice antlasmasi ki A.B buyume sureci ile ilgili cok kotu olsada bir cok kararlarin alindigi bir antlasmadir, Buna gore ki zaten kriterler belliydi belli bir ekonomik seviyede olmali bir ulke, ayrica gerekli demokratik seviyede olmali, kimse gucenmesi Turkiye iyi ve saglikli bir demokrasi diil, Asker baskisi, yarginin cok basliligi ve curumuslugu bunlar acik ayrica issizlik orani dusunun 69 milyon Turk bir anda serbest dolasim hakkina sahip olucak gecenlerde okudugum bir makalede Turkiye bosalir deniyor ve cok dogru yani isi olan olmiyan daha iyiye hucum eder, Bunlar gercekler A.B bir hristiyan birligi mi ? Hayir diil A.B adi ustunde Avrupa Birligi ulkelerinin olusturdugu bir grup resmi dini yok, simdi diceksiniz cogunluk fln ama degil Avrupa Birliginin en buyuk sorunu Turkiye'yi alirsa Israil'de, Tunus'ta, Cezayir'de girmek istiycek hatta ve hatta Rusya'da istiycek peki sonra nolucak ki butun bu ulkeler bunu isterken ben bolumum geregi bu sene bir konusmaya katildim Kanada belki cografi acidan farkli yerlerde ama birgun A.B ye dahil olabilir cunku Toprak olarak olmasada Gronland'den dolayi A.B ye kiyisi var bu boyle uzar A.B bundan da cok korkuyor, cunku amaci zaten Bati Avrupa veya Sovyetlerin kaplamadigi Avrupanin Demir Perdeye karsi birlikte olmasiydi bence Din sadece bizim diger eksiklerimizi kapamak icin ortaya attigimi bir teori, dogruluk payi elbette az cok var ama esas neden bu degil.[signature][hline]Playing the king in my kingdom!!!

[Bu mesaj Unclecan tarafından 30 January 2004 23:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Laiklik en basit tanimiyla devlet ve din islerinin ayrimidir, Turkiye'de nasil mi isliyor soru cok basit ornek olarak Laik olmiyan Iran'i alalim ele meclisin verdigi kararlar Mollaya onaylatilmadan yururluge konmuyor, oysa Turkiye'de devletin veridig hic bir karar herhangi bir dine uyularak verilmiyor, Ayrica nufus cuzdanindaki dinin olmamasi gerekligi tamamen insan haklarindan biri olan din ozgurlugu ve kimsenin dininden dolayi farkli muamele gormemesi gerektiginden kaynaklaniyor, cunku bir gercekki orda yazan din insana karsi yapilan muameleyi degistiriyor, aci ama gercek bu, ama bu laiklikle alakali diil.[signature][hline]Playing the king in my kingdom!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya onunla ilgili bi yasa çıkacağını okumuştum gazetede ama ne derece doğrudur bilmiyorum
ama bana kimse dinin ne diye sormadı nüfus kağıdıma müslüman diye yazılmış he dinimnden memnun muyum evet ama öyle bir sütunun olmaması daha iyi[signature][hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...