Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yine, yeniden Pitbull vahşeti ("Bişi olmaz, münferit olay canım")

SturmVogel

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
son 2 ayda ajanslara düşen pitbull vahşeti haberleri:

ADANA’da 7 yaşındaki Dursun Doğukan Bozkurt, annesi ile gittiği parktan dönerken, sahibinin tasma ile gezdirdiği Pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı. Minik Doğukan, bacağını kapan köpein dişlerinden 15 dakikada güçlükle kurtarıldı.

Geçen cuma günü, kent merkezindeki Gazipaşa Bulvarı’nda meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi 32 yaşındaki Hasibe Bozkurt çocuklarını parka götürdü. Bir süre sonra eve dönmek için parktan çıkan anne ve iki çocuğuna, Ömer A.’nın tasma ile gezdirdiği Pitbull cinsi köpek saldırdı. Vahşi köpek, gelecek yıl okula başlayacak olan Dursun Doğukan’ın sağ bacağından yakaladı. Çevredekilerin ve sahibinin müdahalesine rağmen 15 dakika boyunca küçük çocuğu bırakmayan köpek, sopa ve demir çubuklarla sırtına vurulunca dişlerini açtı.

Annesi, sağ baldırı parçalanan oğlunu hastaneye götürdü. Tedavisi tamamlanarak bugün taburcu olan oğlunun hala kabus gördüğünü ve uyuyamadığını belirten Hasibe Bozkurt, kendisi ve çocuklarının köpek sözü dahi duymak istemediklerini söyledi. Oğlunun olay günü ölümden döndüğünü belirten anne, “Köpek saldırdığında oğlum yere düşseydi ve köpek boğazından yakalasaydı, bugün yaşamıyor olacaktı. Oğlum geceleri, ‘Köpek geliyor’ diye bağırarak uyanıyor. Bir şey isterken ‘Köpeği uzaklaştır’ veya ‘Köpeği getirme’ diyor. Ailecek psikolojimiz bozuldu. Bu kadar vahşi bir köpeği sokaklarda gezdirenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Köpeğin saldırısına uğrayan Dursun Doğukan Bozkurt ise artık oyuncak köpeklerini bile görmek istemediğini ve çizgi film izlerken korktuğunu belirterek, “Köpek beni yiyecekti. O köpeği bir daha sokağa bırakmasınlar” diye konuştu.

Köpeğin sahibi Ömer A. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, el konulan Pitbull ise Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’ne teslim edildi.

------------------

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde pitbull cinsi köpeğin saldırdığı çocuk yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Milli Zafer İlköğretim Okulu'nun bahçesinde top oynayan çocuklara saldıran pitbull, Sinan Karaca'nın (12) sol bacağını ısırdı.

Arkadaşları ve çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarılan ve Bayramiç Devlet Hastanesine kaldırılan çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından polisler tarafından yakalanan pitbull ağaca bağlandı.

Köpeğin sahibinin arandığı bildirildi.

Bayramiç Belediyesi zabıta ekipleri, köpeği veteriner yardımıyla bayıltarak belediyenin köpek barınmevine götürdü.

------------------------

Zincirini koparan pitbull, sokakta bir öğrenci ile bir taksiciye saldırıp yaraladı. Köpeği kanlı etle beslediği ileri sürülen Adnan isimli sahibi aranıyor.

İKİTELLİ’de cumartesi akşamı, kapatıldığı bodrumdan kaçan pitbull köpek, sokakta oynayan ilköğretim öğrencisi Resul Dişli’yi (15) kolundan ısırdı. Dişli’nin yardımına mahalledeki gençler yetişti. Odunlarla köpeği kovalayan gençler, öğrenciyi kurtardı. Olayı izlemekte olan taksi şoförü Özgen Çatalkaya, üzerine doğru gelen pitbull’dan kaçmak için otomobilin üzerine çıktı. Pitbull, kayıp yere düşen Çatalkaya’yı baldırından ısırarak kaçtı. Köpeğin sahibinin Adnan diye biri olduğunu söyleyen Dişli, "Dövüş için getirdiğini öğrendiğim köpek 3 gün bodruma kapatılmış. Kanlı et vermişler" iddiasında bulundu.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bende başımdan geçen bir pitbull vakasını anlatayım.Bundan yaklaşık 4-5 ay önce sokakta arkadaşlarla gezerken uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşa rastladık.Onun da yanında bir arkadaşı ve arkadaşının tasmasız dolaştırdığı bir köpek vardı.Uzun zamandır görüşmediğimiz için hem beraber yürüyelim hemde muhabbet ederiz dedik.Ben köpeği şöyle bir süzdükten sonra ulan bu pittbull değil mi diyince evet yanıtını aldım.İyi ama bunlar çok saldırgan köpekler nasıl tasmasız dolaştırıyosun diyince aç susuz bırakmazsan birşey yapmazlar dedi.Ben 1.5 senedir bakıyorum köpeğe tek bir vukuuatı yok çok uysal köpek dedi bana.Her neyse biraz yürüdük bir kedi gördü kediye doğru koştu ve kedi kabarınca hemen uzaklaştı yanından.Bir kaç metre ilerde yaşlı bir adam ve yine serbest olan fino-kaniş tarzı bir köpeğe doğru yöneldi.Böyle koklamaya fln başlarken bizim arkadaş dalga geçerek dur olm parçalama diye espri yaptı.Biz gülerken bir anda bogazına dişlerini geçirdi pitbull.Sahibi çığlık atmaya başladı.Pitbullun sahibi çocuk bırakmasına çalıştı baktı olmuyor yüzüne tekme attı hatta kemerle suratına vurdu ama bana mısın demedi köpek.Etrafımız kalabalıklaştı ama müdahale eden olmadı köpek korkusundan.Dakikalarca süren bu eziyet sonucunda pitbull dişlerini açtığında öteki köpek son anlarını yaşıyordu.Yerde hareketsiz kalmıştı.Çocuk köpeği tasmalayarak direk ordan uzaklaştı ki biz şok olmuştuk resmen.

Yani demem o ki istediği kadar uysal olursa olsun bir anlık sinirleri sonucu hiçbirşeyi görmeyen hayvanlar.Greeny seni anlıyorum köpeğini çok seviyorsun ama bu köpeklerin saldırgan olduğunu ve hiçbirşey yapmaz garantisini veremezsin kendi köpeğin için de bu geçerli.Sokakta tasmasız dolaştırılacak kadar güven vermişti o da sahibine ama 1.5 sene de geçmiş olsa bir anda gözü dönen hayvan sahibini dahi dinlemiyor.Aldığı darbeye de aldırış etmiyor hayvan ki ben açıkcası o darbelerden sonra sahibine saldırır dediydim ama ona hiçbirşey yapmadı.Sonuçta pitbull beslemem,sokakta da gördüğümde haz etmem,yanına yaklaşmam...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
throne_eins_meister said:
12 yaşındaki [b]İsa'yı pitbull ısırdı[/b]

ADANA'da sahibi kavga edince ürken pitbull cinsi köpek, 12 yaşındaki İsa Kırtay'a saldırıp kolundan ısırdı. Köpeğin sahibi ortadan kayboldu.

Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, pitbull cinsi köpeğini satmak için Karataş yolu üzerindeki kuş pazarına götürdü. Burada başka bir köpek sahibiyle tartışırken, pitbull saldırganlaşıp kavgayı seyreden koyun satıcısının yeğeni İsa Kırtay'ı sağ kolundan ısırdı. Köpek sahibi köpeğiyle birlikte kayıplara karışırken koyun satıcısı 37 yaşındaki İbrahim Kırtay, yeğenini Devlet Hastanesi'ne götürdü. Kuduz aşısı yapılan İsa, köpeğin ısırdığı yere pansuman yapıldıktan sonra taburcu edildi. Köpeğin ısırdığı yerin acıdığını söyleyen İsa Kırtay, “Köpeğin sahibi kavga ediyordu. Köpek serbest kalınca üzerime gelip kolumu ısırdı. Beni parçalayacak sandım. Sahibi hemen üzerimden aldı. Yoksa beni öldürecekti. Kolumun acısından duramıyorum” dedi. Polis, köpeğin sahibini arıyor.

90 yaşında pitbullar parçaladı

New York’un Staten Adası’ndaki evinin arka bahçesinde, pitbull cinsi iki köpek tarafından saldırıya uğrayıp ağır yaralanan Henry Piotrowski (90) kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Piotrowski saldırı sonucu bir ayağı, meydana gelen kangren nedeniyle kesilmişti. Uzun bir süredir yoğun bakımda olan Piotrowski’nin ölümü üzerine New York savcılığı köpeklerin sahipleri James McNair ve Kim DiPrima hakkında ağır ihmal gerekçesiyle soruşturma başlattı. Köpekler de zehirli iğne ile itlaf edildi.

bonus

Minik Ayşenur'u parçaladılar

Minik Ayşenur'u parçaladılar
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, portakal bahçesinde çalışan annesinin yanına gitmeye çalışan 2 yaşındaki Ayşenur Öztunç, üzerine saldıran 8 sokak köpeği tarafından parçalanarak öldürüldü.

Olay saat 11.30 sıralarında Yarbay Şemsettin Mahallesi'ndeki portakal bahçesinde meydana geldi. Eşi 39 yaşındaki Fesih Öztunç İstanbul'da bir fırında işçi olarak çalışan 25 yaşındaki Hamide Öztunç, çalışmak üzeri gittiği portakal bahçesinde, minik kızı Ayşenur'u bahçe içindeki evin içine bıraktı. Hamide Öztunç portakal toplarken, minik Ayşegül evden çıkıp annesinin yanına gitmek istedi. Bahçe içindeki evden çıkan küçük kız, yaklaşık 200 metre uzaklaştıktan sonra 8 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Çığlık ve köpek havlamalarını duyan hala 18 yaşındaki Filiz Öztunç, sese doğru koştu. Köpeklerin bir şeyi parçalamaya çalıştığını fark eden Filiz Öztunç, hayvanları uzuklaştırmak için taş attı. Bunun üzerine köpeklerin saldırmak için yöneldiği genç kız, yan bahçede çalışan komşularının olay yerine geldiğini görünce yardım istedi. Atılan taşlarla uzaklaştırılan köpeklerin Ayşenur Öztunç'un minik bedenini parçaladığı fark edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede küçük kızın öldüğü anlaşıldı. Vücudunun hemen hemen her tarafının parçalandığı belirtilen kızın, annesiyle diğer yakınları sinir krizi geçirdi.

Olayın şokunu yaşayan hala Filiz Öztunç, “Havlama seslerini duyunca evden çıkıp köpeklere doğru gittim. Köpekler ortalarına aldıkları bir şeyi çekiştiriyordu. Taş attım, bana da saldıracaklardı ki komşularımız olay yerine geldi. Taş atıp, köpekleri kovalamadığımızda yeğenimin kanlar içindeki parçalanmış cesedini gördüm” dedi. Anne Hamide Öztunç ise sinir krizi geçirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Tarsus Belediyesi ekipleri uyuşturucu iğnelerle köpeklerin peşine düştü. Vatandaşlar da çevredeki köpekleri kovaladı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

JESUS !!
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
sene 2001. istinye de deniz otobusu bekliyorum aksam. cocugun teki tasmasini cozdugu pitbull unu dolastiriyordu. bu arada baska bir cocukta bir kediyi besliyordu. pitbull kediye aniden saldirdi, sahibi olan cocuk (cocuk dedigime bakmayin 16 falan rahat)guluyordu. taki pitbull kediyi yakalayana kadar. arka bacaklarini kirdi tahminimizce. kedi agzindan kacamadi. uzun sure birakmadi. biraktiginda can havliyle kedi suya atladi, oradan da kayalarin altinda bir yere girdigini gorduk. miyavlamasini duyduk dakikalarca, veterinere goturmek icin ugrastik ama kediye ulasamadik. sonra deniz otobusu geldi, ardindan ne oldu bilemiyorum, ama kedini sag kaldigini zannetmiyorum. kacarken surunuyordu cunku.

bunda ne var, bir cok kopek turu kedi gorunce kovaliyor ve oldurene kadar birakmiyor diyenler olabilir. dogrudur. zaten burada olay kopegin ardindan insanlara saldirmaya kalkmasi, sahibinin zar zor zaptetmesiydi.

bunlar saldirgan hayvanlar. dogalari boyle. sahibinin kediye saldirdiginda gulmesinden dogasi geregi olan saldirganligi daha da tetikleyen bir okuz oldugu buyuk olasilikla bir gercek. ancak bu turun kontrolden cikabilen yapisini mazur gostermiyor.

sehirde beslenmesi agir cezalara tabi olmali. bu kopek mustakil evler (bahce sinirlarini dolastirmak amaciyla bile asmasi yasak olacak) ve kirsal kesim icin uygun. insanlarin arasinda zaptedemeyebilirsiniz bu hayvani.
Sosyal ağlarda paylaş

16 yaş çoğu şey için büyük olabilir
golden gibi yumuşak başlı köpek de besleyebilir

ama pitbull doberman rottweiler , bu ırk lar bakımında ve eğitiminde hassasiyet gerektiren ırklardır
bir hayvana ne verirseniz oda size aynısını geri verir

16 yaşında bir çocuk - hatta yeri gelir 20 yaşında bir genç bile bu güçlü dominant ırkları zaptedemez

bu ırkları beslemek büyük sorumluluk ister, bu sorumluluğa sahip çıkamayacak yapıda insanların ( yada bazı salak piskopatların ) ellerinde bu güzel hayvanlar bu şekillerde malesef piç olur gider, hayvanın da kötü namı böyle akıllarda yer eder

baştan sona bıkmadan okudum, benim de rottweiler cinsi bir köpeğim var, bu hikayelerdeki suçlu köpek değildir
kalkıp da yok bu ırk yasaklansın asılsın kesilsin diyenleri anlayamıyorum
çoluk çocuğun , bilinçiz , köpek bakmaya bile kabiliyeti olmayan insanların elinde bu sonuçların hepsi normal
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Pitbull beslemek,gezdirmek şehirde aklıma sigaranın etkilerini getiriyor. Sigara içmeseniz bile içen biri yüzünden pasif içici olup ölme riskiniz var veya pitbull beslemeseniz bile bu ırkın saldırısına maruz kalma durumu var... Ha şölye birşey var sigarayı yasaklamaları gibi bu türü yasaklamak bence doğru değil bunun yerine aşırı kontrol altında,çeşitli denetimler altında olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de inanılmaz fazla pitbull besleyen insan var, olay sahibinde bitiyor falan deseler de ben inanmıyorum hacım. köpek piskopat, sağı solu belli olmuyor. ne kadar efendi yetiştirirsen yetiştir kafası atıyor bi anda sahibini bile ısırabiliyor. kim beslemek ister ki potansiyel bir katili? zaten pitbull besleyen bir insan direk sınıf olarak gözümde düşüyor ki besleyen tiplere bakacak olursanız alayı kekan genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu kadar pitbull düşmani adam nasil geldi buraya.Yok sahibine saldiriyomuş yok omuş yok bumuş.Haberlerde gördügünüz hayvanlarin 10 tanesinden 9 tanesinin bile pitbull ile alakasi yok.Kafasi kocaman ise pitbull siyah koca kafali ise rot.Tr de bulunan cogu pitbullda zaten kirmalik vardir.Cok met ettiginiz golden ile king bull terier eşleştirin yapisi bozuk 1 hayvan gene elde edersiniz.Sokak köpekleri hiç mi saldirmadi size ? Yada herkeste pitbull varda yawrulari neden cok pahali hiç düşünmediniz mi ? Köpegini egitime verenler egitim esnasinda hiç mi izlemediz ? Sahibi neyse köpek odur.Pitbull dediginiz hayvan siz onla oynarken bile saginizi solunuz morartir dişi cizer vs.Pİtbull beslemeyen onun dilinden anlamaz.Buraya 1 cok kani bozuk öneri yapmiş.Hepsi ölsün vs gibisinden bunun gibi düşünenlerin pitbull bakmamasi lazim.Evet benim pitbullum var 4 tane 1 erkek 3 tane dişi yaşlari 5 ve 4 arasi ben macaristandan 4000$ ödeyerek şeceresi olan köpege para verdim hiçte pişman degilim.Ben kendi yawrularimi askerinden tutu zabitasina kadar herkese sattim.Nie bu adamlarin 1 tanesini isirmadi ? Yada gidip birini bogazlamadi.İnternet sitelerinde gördügünüz 150-300 arasinda satilan köpekler kirma köpek sokak köpeginden farki yok.Burda pitbullarin ölmesini bakilmasinin yasak diyenlere sesleniyorum.Benim hayvanlarim sizden daha duygusal ve daha akillidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...