Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok hoşuma gitti paylaşmak istedim (posta iletisi)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

DİKKAT: Bu yazının belirli bir kaynağı olmamakla beraber gerçek olmama payı bir hayli yüksektir. Yüksek doz da "İğneleyici mizah" içeriği vardı. Espri anlayışı olmayanların okumaması, -hadi etti bir eşşeklik okudu- okuduktan sonra da ailemi ve beni anmasını, "Vay sen nasıl olurda bunu yazarsın!" tadında ithamlarda bulunmamalarını reca eder teşekkürü bir borç bilirim

Genç adam gördüğü yaşlı ama sevimli eşeği köy yerinde sahibinden 500 milyon liraya satın almak ıstedi. Köylü amca eşeğı sattı ve parayı alırken
"Yarın eşeği kasabaya getirip sana teslim ederim" dedi.
Ertesi gün genç adam, amcayı kasaba meydanında buldu ve eşeği sordu. Amca;
"Çok üzgünüm ama eşek sizlere ömür" dedı. Genç adam "Peki, o zaman paramı iade edin" dedi. Amca parayı alır almaz harcadığını ve iade edemeyeceğini söyledi. Genç adam
biraz düşündü ve
"O zaman bana eşeğin ölüsünü ver" dedi.
Amca ölü eşeği ne yapacağını sorunca, "Görürsün" dedı.

Amca, genç adamı bır ay sonra şehırde gördü ve
"Nasıl eşeğin ölüsü işine yaradı mı bari?" dıye sordu.. Genç
gülerek
"Evet, büyük ödülün esek olduğu piyangoda ikişer milyon liradan 500 bilet sattım. Toplam 498 mılyon lira kâr ettim" dedı. Amca "Peki ölü eşeğe kimse itiraz etmedi mi" diye sorunca genç adam gene güldü..
"Bir tek piyangoyu kazanan itiraz etti; ona da iki milyonunu iade ettim"

Genç adam büyüdü ve İmar Bankası'nın genel müdürü oldu..[signature][hline]Bir sana hasterim, bir de sabah uykusuna...

Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grom_Hellscream, 01 February 2004 14:57 tarihinde demiş ki:
herşey güzelde adam büyüyünce imar bankasının müdürü oluyor burayı anlamadım ben

ısım verıcem sımdı umarım sorun olmaz cem uzandan bahsedıyor[signature][hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Bir Ülkede Küçük İnsanların Gölgeleri Büyüyorsa,O Ülkenin Güneşi Batıyor Demektir...

[Bu mesaj Llama tarafından 01 February 2004 14:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ahah cok iyi
bosuna okuyoruz valla :)[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

Bu vardı diye hatırlıyorum ama neyse.[signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

güzel ama bildiğim kadarıyla uzan imar bankasının genel müdürü deil de sahibi :)

ve bence zekice bi yöntem.. sonuçta zekasıyla para kazanmış burda.. sonra belki yolsuzluklara başvurmuş olsa da.. cem uzanın üzerine bu kadar gidilmesi iktidarın bu kadar sömürmesi onu herşeyi elinden alması (hakkı yokken) onu haksızken haklı duruma getirio.. ve halk arasında sempati doğuruo.. bi sonraki seçimlerde iktidarın bu çabaları ters tepebilir gibime gelio..
not: herangi bi partiye laf atmak partiye laf sokmak gibi bi amacım yok kesinlikle yanlış anlaşılmasın..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...