Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

ghaldım ihtiyarım ;) o ek bilgi kısmını birazdan özel mesajda konuşcam senle. dediğim gibi yanlış anlamış olabilirim ve umarım da yanlış anlamışımdır.. fakat bu gibi konularda biraz daha özen gösterilmesini istemek çok büyük birşey değil bence. ben hindistanda ineklerle alakalı birşeyler yazmadan önce bir daha düşünürdüm mesela. şimdi geliyorum ömüne senin..[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin yazıları okuduğunu varsayarak ve
Alıntı yaparak sayfalarca yazıyı tekrar etmemek için
Direk yazıyorum
Espiri klişe
En iyisi; birbirini beceren iki koçun arasında geçen
-Abi böyle yaparsak kesmezler diimi?
Şeklinde geçen güzel çizimli eski bir sayısındakiydi.

İnsanlar Başka konularda (Pkk) öyle bu konuda da böyle düşünebilir.
Sizin bu konuda ortak paydalarda buluşmanız Gayet doğal.
Ancak bu sizi rahatsız etmiş ki;
Kimse sizin anladığınız anlamda tam zıttınız
Yada şeytanın uşağı felan değil bunu bi kere anlayalım.
Aynı dili konuşan aynı ekmeği yiyen insanlar
Aynı toplumda yaşayıp aynı takımı tutan insanlar
Neden böyle birbirlerini düşman görüyor
Bence sorun budur
Cevapta gün gibi ortadaya neyse.

İllegal insanlık dışı davranışları değişik kılıflarla(kürtlere özgürlük) savunmak entellektüellik yada özgürlükçülük değildir.
Bu mesele haddinde fazla uzasın istemem.

3165465 Kere hacca gitmiş biriyim diyip bi nükte yapayım.
Mekke çevresinde hac dolayısıyla farz olan bir ibadetin
Böyle bir hal alacağını Peygamber bile Bilmiyordu sanırım.
Toplumumuzun içinden çıkılmaz eziklik komplexinin bir parçası olmuş bir uygulamadır bence.
Özellikle eskiden zenginlik ve statü sembolu olagelmiş bir eylemin toplumun refah seviyesinin artmasıyla genele yayılması,
tahmin edilemeyen boyutlara ulaşması ile karşı karşıyayız.

Bilemiyorum ama Antichırıstiyan metal guruplara özenen ve anti hıristiyan metal guruplar kuran gençliğimizin.
Belkide manaya ,anlama,öze ulaşmak için çok yol kat etmesi gerekecek.(Müslüman olarak anti hıristiyan gurup kurmakla)

Ayrıca Atatürk'te eleştirilecek bir şey yok yazmış bir arkadaşta
Tarihde ilk defa bi insan kendisine muhalefet etsin diye parti kurdurmuştur.

Zaten Atatürkçülüğün bu hale gelmeside :Altı okundan biri olan devrimcilik ilkesine uyulmayarak çağa uygun bir yapılanmanın gerçekleştirilmemesindendir.

Espirilere gülelim
Karikatürleri sevelim
Beğenmediğimiz şeyleri eleştirelim
Mutlu ölelim.[signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım şimdi anladım.

Fakat orda eleştirilern bayram değil. Bayram kutluyoruz adı altında Bizim yaptıklarımız. Yani yaptılarımız ile verdiğimiz zararlar ve sevap uğruna işlediğimiz günahlarla Allah' ın emri diyerek keyfi davranarak Kurban Bayramını bir et bayramına çevirmemiz eleştiriliyor.

O yüzden kızman yersiz diye düşünüyorum.

Neyse mesajını bekliyorum.
[hline]
Horacenin imzasına cevap: Kadınlara bakıyorum ve hergün onlara bir kez daha hayran oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ghaldszar dediğin gibiyse talep ediyorum iki konuda incelenmeye alınsın. Benim kimseden korkum yok. Eğer bir saygısızlık yaptıysam ve farkındaysam zaten burada durup yüzsüzlük yapmam. Ben lafımın arkasındayım. Admin arkadaşlar iki konuyuda incelemeye alırsa sevinirim. Bu arada buranın ağası filan mı oluyorsun? Haddini bil. Sen kim oluyorsunda bana kapa çeneni deme hakkını kendinde buluyorsun?

[Bu mesaj Evolution tarafından 29 January 2004 21:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Evolution, 29 January 2004 20:55 tarihinde demiş ki:
Neyi anlamıyorum. Bu adam pkkyı değil aslında kendine ters cevap yazan biri haklı olsun 2 gün sonra dünya yuvarlaktır diye topic açın adam prizma şeklindedir diye 100 sayfalık savunma bile yapar. Hatta şimdi dünya yuvarlak değildir kutuplardan hafif basıktır bile yazardı bu yazıyı yazmasaydım hatta şimdi extradan şeylerde ekleyecek. Unity100 ile boşa tartışmayalım en iyisi. Merak ediyorum 24 saat evden çıkmayan sosyal olarak 0 olan bu adamla yüzyüze görüşsek 2 kelimeyi bir araya getirebilecek mi acaba?

ohoooohohohoo. hede diyorum bu adam hodo yapar, bik bik diyorum bu adam zit zit yapar.

kendi kendine gelin guvey olmak deyimi iste bu sekilde tartisan cengaverler tarafindan cikarilmistir.

tartismayacaksan tartisma din dusmani.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Fener maçı yüzünden bu guzel tartışmayı kaçırmışım ama şimdi ben de birkaç görüş belirteyim...

Hangi açıdan bakarsam bakayım, hassas olmadıkça çok rencide edici bir karikatür olduğunu düşünmüyorum. Mizah açısından bakarsak ise vasat diyebiliriz, belki de altında.. Ama bunun penguen sonrası çırpınan Leman dan beklenmeyecek birşey olmadığını da belirteyim. Mizah biraz keskindir, dokunması gerekir ve Horace kardeşim bence biraz hassas davranmış. Çünkü söz konsu kapakta dine yönelik bir saldırıdan çok belli bir kesmin dejenere davranışları eleştirilmiş. Tabi bu açıklamayı yapmamda karikatür deki not da etkili. Maç kutlamalarında, düğünlerde silah sıkma merakı yüzünden işlenen cinayetler, bir arkadaşında saptadığı gibi kurbanın iki metre dibinde yellenen mangal, ya da her bayram tatiline yollarda verilen binlerce can... Belki bunlara yönelik bir eleştiri yapılan.
Emin olun o kapak yayına konmadan önce,bu konular hassas birşekilde düşünülmüştür.. Ve ben art niyetli ya da müslüman Türk vatandaşlarını rencide etmeye yönelik bir eylem olduğunu sanmıyorum. Ama eski bazı leman sayılarında rahatsız birçok şeyle karşılaşmıştım...
Çocukluğumda babamın eve aldığı gırgırlardan beri türkiyede çıkan hemen hemen her mizah dergisi almışımdır. Leman ında Limon un da Penguen in de ilk sayıları durur arşivimde, ve bugüne kadar -ki özellikle kapakta, toplumun büyük bir kesimini rahatsız edecek, rencide edecek bir üslup kullandıkların şahit olmadım. Genel olarak mizah dergilerinin ve özel olarak Leman'ın misyonu muhalefettir. Bu esnada elbette Horace gibi benim gibi bazı şeylerden rahatsız olunabilir. Ve en doğal hakkıdır da insanın buna karşı rahatsızlığını dile getirmesi. Ama şurda yapmakta olduğumuz şeyin en güzel yanı, karşılıklı fikirlerimizi birbirimize aktarmak[empoze etmek değil].. Bunu yaparken de biraz daha hoşgörülü v esağduyulu olursak eminimki hepimiz birşeyler kazanabiliriz bu tartışmalardan...[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

hmm.. mm... evet hassas davrandım hassaım bu konuda netekim. hayır arkadaşlar gayet güzel anlattılar anlatıcaklarını. ben de öyle olduğunu umuyor ve en azından açıklayıcı bir cevap bekliyorum şu an. emeği geçen herkese teşekkürler. yayın masasındaki... neyse işte :P[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

kapak konusuna hiç değinmeden başka bir şey söylemek istiyorum.
bazı sayfaları hızlı hızlı geçtim bahsettiniz mi bilemiyorum ama başka bir şey daha var bu hafta lemanda. emrah ablak ve selçuk erdem eski espirilerini tekrar koymuşlar dergiye.yetiştiremediler vs. desem çok uzun zaman öncesinin değil, en fazla bikaç ay öncenin esprilerini tekrar koymuşlar. bari bikaç yıl öncekiler fln olsaydı.[signature][hline]
* i am the spinach that sticks in your teeth
* i am the weedwhacker in the garden of evil
* i am the wrong number that wakes you at 3:00 a.m.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 29 January 2004 22:18 tarihinde demiş ki:ne demek hastasin ?

Hah bir de anlayamama sorunun varmış onu da gördük. Yani diyorum ki sende bir cinslik var anormalsin, kendi kendine gelin güvey olan işi gücü ona buna sataşmaktan başka bir şey olmayan birisin galiba. Yeterince açık oldum mu?[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Cormamin niuve tenna' ta elea lle au'
Sosyal ağlarda paylaş

psychedelic arkadaş. şimdi plurdan bahsettin ya. bizim unity de az biraz raver olmasa da hippidir. hoşuna gitmiş. muhabbet edelim manasında demiş onu gibi geliyo bana. bi de psychedelic nickini görünce. anlamamışın galiba.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...