Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

bakın. yazdığım yazıyı okudunuz mu? kurban öyle kesilmez demenin üslubu vardır. ayrıca karikatürün bununla bi alakası olmadığı gibi yazıda da zaten edepsizlik addettiğim kısım kan gölleri kısmı diil. onu ben de haklı buluyorum. fakat et bayramı??? et yeme bayramı nedir??? ha o da tamam. ama ondan sonra islama saygılıyız demesinler bari.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

Şerefsiz leman... Hayır yani, kapaktaki espri güzel olsa neyse, espri de b.ktan. resmen kurban bayramına etbayramı demek için yapmışlar bu terbiyesizliği.[signature][hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???

[Bu mesaj NuKe tarafından 29 January 2004 18:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ne varki abi kapakta bence kurban bayramında magandaların şehir danalarının yaptıklarına karşı olarak bence güzel bir eleştiri olmuş. ben bu kapağı doğru buluyorum.
eleştirenlere bir şey deniyorum kendilerince haklı olabilirler ama bence bu kapak güzel bir eleştiri...[signature][hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 29 January 2004 18:10 tarihinde demiş ki:
Hehe leman yine her zamanki gibi döktürmüş. Zaten biz Lemanı bunun için seviyoruz yoksa "Hepinizin kurban bayramı kutlu olsun, döktüğünüz kan sevap hanenize yazılsın" dediği için değil. Şayet öyle bir istek varsa Leman değil de Akit almakta daha bir fayda var.

öyle bir istek yok fedaykincim. fakat adam yerine koyup terbiye bekledik saygı bekledik o kadar... ha bunu da anlamıyorum diyosan ona da karışamam.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben cidden saygı sınırını aşmışlık göremedim bu kapakta? Adam sadece olayın "dini inanç" yönünü ele almadan et yeme bayramı demiş bu bayrama?

Ya haddime değil galiba ama bu kadar "dini inançlarımıza saldırı" fln diorsunuz ya, hangimiz dinimizin gereklerini %100 yerine getiriyoruz? Ben de bunu anlamıyorum mesela?

Misal içki içmemek...[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Cormamin niuve tenna' ta elea lle au'
Sosyal ağlarda paylaş

Orada eleştirdikleri bir şey var. Adamlar islam şöyledir böyledir dememiş. Orada söylemek istedikleri şey kurban bayramının amacından çıkıp başka amaçlara yönelmesi. Kim dağıtıor ki doğru dürüst bir şekilde kestiği kurbanın etlerini fakirlere? İşte bunu eleştiriyor dergi. Dergiyi ne kadar zamandır okduğunu bilmiyorum ama ben dergiyi hiç okumayan biri olarak bile bunu anladım. Bu kadar fesat olmak zorunda mısın?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 29 January 2004 18:14 tarihinde demiş ki:
Herşey alaya alınabilir, düşünce özgürlüğü budur,dozajı falanda yoktur.

Eğer beğenmiyorsanız dergiyi almazsınız.

Almiyorum zaten. ve eger düşünce ozgurlugunun siniri yoksa Şevki Yılmaz denen şerefsiz, atatürk düşmani, herif neden ulkeye alınmıyo? umarım dogru anlarsın dediklerimi.[signature][hline]Ölümden neden korkayim ki? Ben varken o yok o varkende ben..
Sosyal ağlarda paylaş

Kurban bayramı fakirlere yardım etme açları doyurma bayramıdır, kan dökme veya verdiği paranın karşılığı olan eti zorla alma bayramı değildir. Eğer içinde yaşadığınız ülkenin gerçeklerini gösteren bi resimi dine hakaret olarak yorumluyorsanız etrafınızdaki insanların hatta kendinizin dininize ne kadar saygı gösterdiğine dikkat edin.
Herşey zamanına göre yorumlanır, arabistan gibi etin kolay bulunmadığı çorak topraklında canlıların yetişmediği bir ortamda zenginlerin fakirlere et sağlama geleneğinden gelen bu olay ülkemizde gövde gösterisine ve vahşete neden olmakta.
Tahmin ediyorum ki paticik bünyesindeki arkadaşlar Türkiye'nin eğitimli azınlığını temsil ediyorlar ve bence onlar eleştiriye daha duyarlı olmalıdırlar. Herşeyi dogma olarak kabul etmektense akıl süzgecinden geçirip bu bayramda yaşadıkları kent sokaklarını gözlemlerler...
Sosyal ağlarda paylaş

o başka birşeydir. içki içsin namaz kılmasın oruç tutmasın. inansın inanmasın beni hiç alakadar etmez. fakat dini vecibe olan birşeye "mesele et yemek" "sen et yemek istiyor olmayasın" gibi dalga geçici mahiyette birşey döşenmek, bir MEDYA kuruluşu olarak bunu yapmak saygısızlıktır. inanca saygılı olduğunu söyleyen bir dergide bunun olması da ikiyüzlülüktür.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk ve dinsel duygular arasında fark var bence. Türkiyeyi kurtaran sizi beni bu günlere getiren 1 insan var o da Atatürk, ama 1 din yok bu ülkede ve Türkiye'nin dini İslamdır demek de saçma bence. Özgürlük denen bir şey var...[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
leman ne dini savunan nede dine karşı bir dergi
çarpıtırsanız böyle olur
adamlar orda usulüne göre yapılmayan işleri eleştriyorlar
bazı gaz kişilerde hemen voayy efendim hakaret etmişler
vay büyük terbiyesizlik
bu nedir bu
diye girişiyorlar
biraz yorumlayın yahu direk yazan ne ise işin altında baska manalar yatmasa o manaya gelse ozaman mizah dergisi olurmu bu?
mizah nedir biraz kurcalayın

adamlar cok güzel yazılar yazıp cok güzel karikatürler çiziyorlar ve yarası olan gocunsun
bende müslümanım bizde ailecek kurban keseriz akrabalarımızla birlikte keseriz
muhtaçlara dağıtırız
evelallah bayramlarda gideriz memleketimize köyümüze camide bayram namazınıda kılarız

bu tip seylerden alınanlar mizah ı unutum hemen gaza gelenlerdir
veya hakikatende o kapaktaki tipte kendisini görenlerdir

sokak kenarında coluk cocugun içinde
acaba etkilenicekmi cocuk ruh sağlıgı bozulacakmı
hiç takmadan
ortalıgı batırıp
hastalık saçarak yapılan bu kıyım a şu yaptıkları kapak insaflı bile kaçmış[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

Burada eleştirilmek istenen Kurban Kesme olayını yozlaştıranlar olması gerekirken bence bayramı kutlayanlar olmuş böyle bir yanlışlık var onun dışında zümrenin tamamına yönelik bir eleştiri hatalı. Bayramı esas amacı olması gereken "yardım etme" mantığı ile kutlayanlar için hatalı olmuş.

Ha bana kalırsa buda ifadenin ele yüze bulaştırılması olayıdır. Birşey demeye çalışmış ama diyememiş.[signature][hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
navyamphs, 29 January 2004 18:11 tarihinde demiş ki:
Ha madem hayvanları o kadar seviyorlar McDonalds ı şikayet etsinler. Adamlar hergün onlarca kurban bayramı yapıyorlar.

Sonuçta Uludağ kebepçısı da her gün kurban bayramı yapıyor,ona bakarsan.Ama burda tartışılan olay farklı.Hayvanlar sonuçta bizim ihtiyaçlarımızı karşılamak için varlar.Kediyi bile okşayınca insanın stressini alıyormuş tüyler.Kurban bayramında da hayvanlar kesilir filan ama bu demek değildir ki hayvanlara eziyet edelim.Bence orda eleştirilen olay bu.[signature][hline]Eaglef Ifock of Eclipse,TR (Retired)

[Bu mesaj codmaster tarafından 29 January 2004 18:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 29 January 2004 18:18 tarihinde demiş ki:
o başka birşeydir. içki içsin namaz kılmasın oruç tutmasın. inansın inanmasın beni hiç alakadar etmez. fakat dini vecibe olan birşeye "mesele et yemek" "sen et yemek istiyor olmayasın" gibi dalga geçici mahiyette birşey döşenmek, bir MEDYA kuruluşu olarak bunu yapmak saygısızlıktır. inanca saygılı olduğunu söyleyen bir dergide bunun olması da ikiyüzlülüktür.

Bunu böyle kabul ediyorsan bugün de vatan haini bir insan olduğunu kabul etmen lazım. Pkk bazı konularda haklıdır diyen bir insan da benim gözümde milli davamıza laf etmiş biridir. O zaman sende saygısızın önde gidenisin. Özgürlükleri savunacaksan bu tür çelişkilere düşmemen gerekiyordu. Dünkü dediklerinle bu gün dediklerin kesinlikle birbirinin tutmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 29 January 2004 18:18 tarihinde demiş ki:
o başka birşeydir. içki içsin namaz kılmasın oruç tutmasın. inansın inanmasın beni hiç alakadar etmez. fakat dini vecibe olan birşeye "mesele et yemek" "sen et yemek istiyor olmayasın" gibi dalga geçici mahiyette birşey döşenmek, bir MEDYA kuruluşu olarak bunu yapmak saygısızlıktır. inanca saygılı olduğunu söyleyen bir dergide bunun olması da ikiyüzlülüktür.

Adamın da zaten orada anlamak istediği artık bu bayramın esas amacından saptırıldığı, bunu dini vecibelerini yerine getirmek amacıyla yapmayanları, bu bayramda tiksinç manzaralar oluşturan vesaire vesaire insanları eleştiriyor adam. Olay dini bir bayramın eleştirilmesi bile diil yani.[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
PsycHeDeLIC, 29 January 2004 18:15 tarihinde demiş ki:
hangimiz dinimizin gereklerini %100 yerine getiriyoruz? Ben de bunu anlamıyorum mesela?

Misal içki içmemek...

Sen Atatürkçü olmanın koşullarını tümüyle yarine getiriyor musun? HAYIR! Ben de getirmiyorum, o da, bu da.. Kısaca çok az kişi bunu adabıyla başarabiliyor. Ama Atatürk'e hele biri laf atsın, hepimiz de onu gördüğümüz yerde, anasını belleriz. Bu da aynı şey.. Ben içki içiyor olabilirim ama, dinime laf atılırsa da gerekli tepkiyi veririm. İçki içmem bu hakkımı elimden alamaz.[signature][hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???
Sosyal ağlarda paylaş

o yazı kurban bayramınız et yeme bayramı olmasın. olsaydı o zaman takdir ederdim. fakat benim kurban bayramıma et yeme bayramı denirse o zaman ben kızarım. sinirlenirim.

ayrıca divin. naifsin diyorum sana. o kurban etleri fakirlere yetmiyo türkiyedeki arkadaşım. bir fakir evine kurban eti götürsen nasıl birşey olduğunu anlarsın.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
NuKe, 29 January 2004 18:22 tarihinde demiş ki:Sen Atatürkçü olmanın koşullarını tümüyle yarine getiriyor musun? HAYIR! Ben de getirmiyorum, o da, bu da.. Kısaca çok az kişi bunu adabıyla başarabiliyor. Ama Atatürk'e hele biri laf atsın, hepimiz de onu gördüğümüz yerde, anasını belleriz. Bu da aynı şey.. Ben içki içiyor olabilirim ama, dinime laf atılırsa da gerekli tepkiyi veririm. İçki içmem bu hakkımı elimden alamaz.

Bu kadar emin olmanı anlamıyorum ama ben o ilkeleri yerine getiren bir bireyim bana sorarsan... Atatürkçülüğümden asla ödün vermem ve laf ettirmem.[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
quamor, 29 January 2004 18:17 tarihinde demiş ki:
Almiyorum zaten. ve eger düşünce ozgurlugunun siniri yoksa Şevki Yılmaz denen şerefsiz, atatürk düşmani, herif neden ulkeye alınmıyo? umarım dogru anlarsın dediklerimi.

Bilmem ben yasaklamadım o adamın Türkiye'ye girişini, ayrca ona inanacak aptallarıda ben yetiştirmedim. Sanırım halkımız bilinçlendiğinde, cehaletten kurtulduğunda onun gibi yarım akıllıları da dinlemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...