Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

@Unity
1500 yıl önceki kurallar demişsin. Aslında ben Kuran'ın tüm zamanlara uygun oldugunu düşünüyorum. O el kesme adam taşlama kısmı 1500 yıl öncesi olabilir evet.. Ama "Din" diye genellemek pek doğru değil kanaatindeyim.

said:
mexinth:...İmam hatipler kapatılmalı, bir avuç kalmalı (o kadar imamı napacak bu ülke)

Devlet kontrolünde yetişen imamlar gerekli bence ve her köyde birer cami oldugunu dusunursen tum Turkiyeyi dusun.. yetkisiz senin tabirinle "gerici" insanlar mi imamlik yapsin?[signature][hline]Bir şey biliyorsam; o da hiç bir şey bilmediğimdir.
La'unva Solmai @ Eclipse - SWG.
LONG LIVE REBELLION ! | diskavır mi

[/b]

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 31 January 2004 02:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
5 sene sonra her köyde bir cami deil her köyde adım başı cami olcak bunuda göze almak lzm :)

herifler nede olsa camidir dini simgeliyor diyip yıkamazlar diyerek kaçak cami dikiyorlar oraya buraya, sonradan alıyorlar belgelerini

geçen kadının teki vaktinde ist il dısına gitmesi gerekmiş ve uzun yıllar ist ye gelememiş ve kendisinin oldugu arsaya bakmak için geldiginde üzerinde cami oldugunu gormüş hemen başvurmuş yıkılsın diye ama yetkililerde cami var yıkamayız gibisinden yaklaşmışlar
sonra anlaşmaya calısıyorlardı

cami yerine okul olsa yıkıyorlar bu ülkede ama görüyorsunuz dolandırıcılık sahtekarlık dinimizce şiddetle kıannsa ve büyük cezaları oldugu soylensede adamlar insanlar ibadet etsin diye kaçak cami dikiyorlar

büyük çelişkiler serisi sürmekte
konuyla cok alakası yoktu ama imam hatip te ncami sayısına oradanda bu örnege geldi :)

zaten konuda pek bi saptı artık kitlenme vaktide gelmiş :p[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

kilitenecek birşey yok hayvanlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa ...

Dynamick anlıyorum orda demek istediğim bir avuç, yeterli sayıda demekti.
Devlet lisesi gibi mantar gibi heryeden çıkmalarınn engellenmesini savunuyorum. İmam hatiplerin müfredatınında bir incelenmesini ayrıca isterdim.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya imam hatiplerde kızlar okuyor ya kızlar!!! Ne alakasız var kızın imamla hatiple. Neden ordalar? Çünkü aşırı dinci kesim yüzünden.

İmam hatiplerin %80'ninin kapatılması gerek, geri kalanının ise sıkı gözden geçirilmesi gerekli. Dini olan herşeyin devlet işlerinden ayrılması gerekli. Fransa'nın aldığı yeni kararı bu yüzden destekliyorum.

Din insan ile Allah arasında olan bişeydir. 3 kişiye gerek yoktur. Ve ayrıca dinlerin günümüze uyarlanması gerekmektedir.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 31 January 2004 04:23 tarihinde demiş ki:
Din insan ile Allah arasında olan bişeydir. 3 kişiye gerek yoktur. Ve ayrıca dinlerin günümüze uyarlanması gerekmektedir.

Dünyadaki, İnsan ile Allah arasına giren tüm 3. kişileri kaldırabiliyorsan eyvallah. Ama devlet halka bir 3. kişi sunmazsa, kendi menfaatlerini düşünen 3. kişiler halkı saçmalamaya sevkedebilir..

Bir de inanan arkadaşlar, tartışmaları inancınızın topluma, birbirinize inanmayanlara olan etkilerini tartışmaya açsanız da, kişinin kendine özel kalması gereken kısımlarını eleştirtmeseniz. "1500 yıl önceki.." diye başlayan cümleleri kaale almasanız. Siz İslamı ispatlamak zorunda falan değilsiniz, çünkü sadece inanıyorsunuz. Inanç içinde herhangi somut neden de gerekmez.

[Bu mesaj Rahan tarafından 31 January 2004 05:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deep-Night, 31 January 2004 02:08 tarihinde demiş ki:
1500 yıl önceki kurallar demişsin. Aslında ben Kuran'ın tüm zamanlara uygun oldugunu düşünüyorum. O el kesme adam taşlama kısmı 1500 yıl öncesi olabilir evet.. Ama "Din" diye genellemek pek doğru değil kanaatindeyim.

Devlet kontrolünde yetişen imamlar gerekli bence ve her köyde birer cami oldugunu dusunursen tum Turkiyeyi dusun.. yetkisiz senin tabirinle "gerici" insanlar mi imamlik yapsin?

mevzu o ki adam ortacag davranislari icerisinde, adam diyorsun hot adam diyor dinim boyle diyor. ornegin iran. nasil diyebiliyor bunu, nasil yapabiliyor.

imamlar cok fazla hakkaten ogretmen kadar imam olcak yakinda.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 31 January 2004 02:29 tarihinde demiş ki:
5 sene sonra her köyde bir cami deil her köyde adım başı cami olcak bunuda göze almak lzm :)

herifler nede olsa camidir dini simgeliyor diyip yıkamazlar diyerek kaçak cami dikiyorlar oraya buraya, sonradan alıyorlar belgelerini

ne olacaki abiciiim, antalyanin dogusuna dogru bi bisiklet turu yapmistim sene 93 te sehir yakinlarina, o zaman o kadar yayilmamisti oralar kirsaldi, serefsizim 50 metre arayla cami vardi kirsalda. simdi oralar site oldu ama eminim camiler duruyodur. bu nasi mantik. bir tanesi dolmazken, bir tanesi bi 1 km kareye yeterken bu kadar cami ne ?[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 31 January 2004 04:54 tarihinde demiş ki:
said:
LathspeLL, 31 January 2004 04:23 tarihinde demiş ki:
Din insan ile Allah arasında olan bişeydir. 3 kişiye gerek yoktur. Ve ayrıca dinlerin günümüze uyarlanması gerekmektedir.

Dünyadaki, İnsan ile Allah arasına giren tüm 3. kişileri kaldırabiliyorsan eyvallah. Ama devlet halka bir 3. kişi sunmazsa, kendi menfaatlerini düşünen 3. kişiler halkı saçmalamaya sevkedebilir..

Bir de inanan arkadaşlar, tartışmaları inancınızın topluma, birbirinize inanmayanlara olan etkilerini tartışmaya açsanız da, kişinin kendine özel kalması gereken kısımlarını eleştirtmeseniz. "1500 yıl önceki.." diye başlayan cümleleri kaale almasanız. Siz İslamı ispatlamak zorunda falan değilsiniz, çünkü sadece inanıyorsunuz. Inanç içinde herhangi somut neden de gerekmez.

nokta bir, zaten devletin yetistirdigi imamlar su an sacmalatiyor halki, senin soyle olabilir boyle olabilir dedigin zumreler zaten rahat rahat imam yetisiyor.

madde iki, kimse dinini aciklamaya mecbur degildir ; e o zaman seriat kol kesme gerektirir diye inanan adam da aciklamaya mecbur degil dini inanisi onun 1500 diyip onu mu rencide edicez birakin kessin.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deep-Night, 31 January 2004 02:08 tarihinde demiş ki:
Devlet kontrolünde yetişen imamlar gerekli bence ve her köyde birer cami oldugunu dusunursen tum Turkiyeyi dusun.. yetkisiz senin tabirinle "gerici" insanlar mi imamlik yapsin?

İlahiyat Fakülteleri bu işi daha iyi yapar . İmam hatipler siyasi amaçlar uğruna kullanılıyo şuan bence . Buralardan çıkıpda imam olanda çok az kişi var sanırım . Kadıköy İmam Hatipin önünden geçiyorum bazen birsürü kız öğrenci var ama hiç bayan imam görmedim . Bunu bir Tv dede dile getirdiler uzun zamandır kafama takılıyo . Belki biraz taraflıda yaklaşıyorum anadolu liseleri sınavına bi imam hatipde girmişdim iğrenç bi sınıfdı kıl olmuşdum .[signature][hline]You hate me to say that i did not obey!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 31 January 2004 01:26 tarihinde demiş ki:
anladım. iyi bir müslüman olabilmek, fanatik kökten bir müslüman olmamak için islamın gereklerini yapmamak gerekiyor yani. anladım... peki gerçekten iyi bi ders verdiniz bana.

heee evet öyle canım kardeşim

Yav bu kadar saptırmayı nasıl becerebiliyorsun yani asıl bir düşünce tarzı bu böyle... Yani anladım ben de seni sen de bana ders verdin bu tür insanlara karşı nasıl davranılması gerektiğini... Sen devam et canım kardeşim ibadetine kim karışır sana... Polemik yaratma sen ibadet et sadece Müslüman olan o kadar bağırmaz " Aha bahın ben Müslümaan" diye...[signature][hline]Eye of twilight, give us sight...
Take our offer, give us might...
Make our power, tears of night...
Sosyal ağlarda paylaş

(Tartışmanın öncesini okumadım o yüzden belki alakasız yada yazılan birşey olabilir)

Lemana tamamen hak veriyorum

Kurban bayramı birçok kiş iiçin et yeme bayramı artık. Millet komşu kurban kessede et yesek diye bekliyo. Ayrıca kapakta beni o kapakta olduğı için rahatsız eden bir şey yok. Tamamen doğru bir kapak.

Böyle bir hükümetin olduğu bir ülkede bir dergi öyle bir kapak yapabiliyorsa, o dergiye saygı duyulmalıdır.[signature][hline]Aket Atum

Barbarlık insanlığın doğal halidir.....Uygarlık ise olayların gelişimi sonucu oluşan anormal halidir..... Ve barbarlık hep kazanacaktır!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 31 January 2004 00:54 tarihinde demiş ki:
bir yobaz kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış, ay pardon deliydi di mi taşı atan...

taş maş atmadım ben şimdi benı katmayın .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 31 January 2004 00:39 tarihinde demiş ki:
said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
bi de şu dini olayların sebeplerini hemen anlamanıza da hayret ediyorum. ne biliyosun hapishane olmadığı için olduğunu? söylerken dinin doğru gerçek gerçekten kutsal birşey olduğunu yaratandan geldiğini düşünürsen bu laf abes. gereksiz. yok düşünmüyosan zaten her halukarda dindar insanlar aptalca hareket ediyor senin için sadece gericiler diil. o kuralları öyle getiren allah başka türlü getiremez miydi? hazret-i nuh'a gemi yaptırmadı mı? hapishane yapın demesi zor muydu? bi bunları düşün sonra hareket et.

peki abi. hepsi yaratandan geliyor. hepsi kutsal. hepsi tum zamanlara gonderilmis.

peki abi o zaman NEDEN butun metodlar ve uygulamalar BIN BESYUZ YIL ONCEKI ortama gore ?

Bazıları 1500 yıl önceki metoda göre olur. Mesela 1500 yıl önce nasıl namaz kılınıyorsa şimdide aynıdır. nasıl oruç tutuluyorsa şimdide aynıdır. sanırım horace bunu söylüyor.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deli333, 31 January 2004 19:38 tarihinde demiş ki:
Bazıları 1500 yıl önceki metoda göre olur. Mesela 1500 yıl önce nasıl namaz kılınıyorsa şimdide aynıdır. nasıl oruç tutuluyorsa şimdide aynıdır. sanırım horace bunu söylüyor.

horas baska seyler de soyledi sorun da orada zaten.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 31 January 2004 05:29 tarihinde demiş ki:
nokta bir, zaten devletin yetistirdigi imamlar su an sacmalatiyor halki, senin soyle olabilir boyle olabilir dedigin zumreler zaten rahat rahat imam yetisiyor.

Bu zaten apayrı bir tartışma. Pratikte imamlar konusunda herhangi bir bilgim yok. Ama teorik olarak devletin bu işi okullarda yetiştirmesi en doğrusu.

said:
madde iki, kimse dinini aciklamaya mecbur degildir ; e o zaman seriat kol kesme gerektirir diye inanan adam da aciklamaya mecbur degil dini inanisi onun 1500 diyip onu mu rencide edicez birakin kessin.

Kanuna uygun olduğu sürece her insan her hareketi yapabilir! Eğer bir kişi, insan eli kesmek istiyorsa kanuna uygun olmadığı için kesemez. Türkiye'de ki müslümanlar dinleri öyle buyurduğu için değil, ibadetleri kanuna uygun olduğu için ibadetlerini rahatlıkla yerine getiriyorlar. Bunu 2. ye söylüyorum anlamamakta ısrar etmemeni rica ediyorum.[signature][hline]Everybody knows.. That's how it goes..
Sosyal ağlarda paylaş

kardesim bi kere hop !? zaten yasak yolda sokakta mezbaha acivermek ? alin simdi bizim apartmandaki 60 yasinda 20 yillik komsulardan biri mezbaha etmis arka bahceyi. yardirip inecektim asagiya noluyoruz diye ama adam 20 yillik komsu bir, daha onceden uyarmis degiliz iki. ilk kez kendimi tuttum boyle bir olayda. gelecek kat malikleri kurulunda diyecegim; kimse kusura bakmasin, benim psikolojim kaldirmiyor, zaten de YASAK, arka bahcede mezbaha istemiyorum ben, bir dahaki sefere 30 yillik komsu dinlemem basarim ihbari 153 e kacak kesim diye. hayir herif bir de antalyanin bir ilcesinin belediye meclisi uyeligine adayligini koydu, olaya bak. daha secilmeden adam kanun cigniyor. su muhitte bu blokta baska boyle hiyarlik eden olmadi bu gun.

yaktim cirani adil amca.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
gece geç yatmasam sabah kalkıp camera ile cıkacaktım dısarı yanlıs yerde kesenler fln kim varsa resim cekcektim de valla 05 de yattım hala sersem gibiyim :P[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

ya hepsini okumadim (cok uzuuuuun) ama belki orada anlatilmak istenen (lemani savunmuom gerci ya..) insanlarin tanrilarina bisileri kurban etmeleri gibi bisi? olamazmi? illa bisileri kurban etme sevdasinda olan biziz gibi geldide..
(kurban olai sey deilmiydi mademm bisi kurban etcen al kuzu/koyun filan kes)

+ unity burdada dolaniolar bize gelseler accam azimi yumcam gözümüde..[signature][hline]"Who wants to live forever?"

Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 01 February 2004 12:35 tarihinde demiş ki:
gece geç yatmasam sabah kalkıp camera ile cıkacaktım dısarı yanlıs yerde kesenler fln kim varsa resim cekcektim de valla 05 de yattım hala sersem gibiyim :P

Var var olmazmı? Karakol yasak diye dilekçe dagıtmış. kesınlıkle kesmeyiniz işte 1.5 milyar filan cezası var demişer. Adamlar tam karakolun karşısında kesiyorlar ![signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...