Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablonet/UltraTV

ozzystalker

Öne çıkan mesajlar

128k cable'a verecek maddi durumum oldugunu, daha dogrusu ailemin verecegini sanmiyorum. Boyle bir girisimde bulunmalari bile mucize ;)
iki secenek var onumde; 64k cable veya 128k adsl.
adsl'i beklemeli miyim? yoksa cable basvurusunda mi bulunsam?
halen kararsizim ;(
adsl ileride gelişir mi? sabanci da internet işine girişiyormuş. onu mu beklesem? o kadar kararsızım ki ;(
kendi kendimi sıkıntıya sokuyorum ve bu durumumu aileme yansıtmam, hem onları hem de beni üzüyor ;(

deneyimlerinizi dile getirirseniz cok sevinirim arkadaşlar.
seygiler[hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

Konya Adsl 256K..
Çatır çatır kullanıyorum :P
ilk seferde,20-25k ile indiriyordum,sora 2 defa felan restart attım makineye , ip değiştirdim :P
şimdilerde google pingim 200-500 civarı
Online oyun(ultima) oynuyabiliyorum..

Kazaa Açık..10+ Civarı Downloadım aktif
ATL ping Örn:

32 bayt veri ile central-ae2.owo.com [159.153.226.

İstek zaman aşımına uğradı.
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=440ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=350ms TTL=51
İstek zaman aşımına uğradı.
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=458ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=455ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=362ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=465ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=368ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=422ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=469ms TTL=51
159.153.226.14 cevabı: bayt=32 süre=293ms TTL=51

:)

Bu gece için..Gündüz biraz daha laglı oluyor..Ama ipden ip ye değişiyor kesinlikle..
Yani,ADSL dede idda ediyorum ki TÜM HATLAR AYNI DEĞİL!

2-3 defa reset atın görürsünüz :P Birinde 2000 küsür alırken birinde 300 hatta 100 e bile düşüyor...

Fecii bir kronik vaka :p [Download ediyor ya yeter... :P][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya dünyanın heryerinde en fazla tercih edilen bağlantı kablodur, adsl nin fiyatı normalde kablonun bilmem kaç misli oluyor. Herhalde birtek türkiyede adsl kablodan daha ucuzdur...[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

oyun oynarım diyosan denildiği gibi kablo iyidir..
dl yapayım ben sabah akşam diyosan yüksek hızlı adsl alabilirsin abartı fiyat farkı yok çünkü paketleri arasında. ama tabi şöyle küçük bi sorun var. rekabet kurumu adsl satışını durdurmuş sanırsam.
iyidir kablo tavsiye ederim 1-1.5 yıldır kullanıyorum memnunum genel olarak.[hline]Kendercik, bi aralar demiş ki:
....bu sayede hem hint, hem türkiye hem de hollanda vatandaşı olacağız
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 30 dakika sonra ultraTVyi arayip bireysel kablo internet başvurusunda bulunacagim. 64k düşünüyorum. 2 yillik uye olanlara modem 1 dolara geliyormus. abim soyledi. bi otobus duraginin reklam panosunda gormus. hadi hayirlisi.

bu arada erenkoy telekom mudurlugunu aradim. gecen muhabbet;
yetkili bey: merhaba turktelekom, nasil yardimci olabilirim?
myra : selam, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. 26 aralik cuma gunu adsl port dagiliminin bittigi, durduruldugu belirtildi. ben 25 aralik persembe gunu basvuruda bulunmustum. acaba acilma gibi bir durum soz konusu mu?
yetkili bey: malesef. gelen emre gore, mart ayina kadar herhangi bir port dagilimi, satimi olmayacak. mart ayinda yeni port satin almayi dusunuyor turktelekom. yenilikleri sitemizden, veya guncel haber sitelerinden ogrenebilirsiniz.
myra : peki, tesekkurler. *üzülür*

neyse hayirlisi. 64k cable baglantimizla ultima oynaniyormus, download da guzel diyorlar. tesekkurler yorumlariniz icin arkadaşlar.[hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

Sana şunu söyliim eğer 2 yıl garanti kullanırım modem beleşe geliyor düşüncesindeysen çok yanılıyorsun. Bunu kabul ettiğin zaman otomatik olarak 2 yıl kölesi oluyorsun adamların. Yani herhangi bir tüketici hakkı filan arama sonradan. Tabi aktif kablonun yaptığı fiyat indirimi gibi birşey de bekleme utvden... Çünkü bu olayı protesto etme, hatta adamlara utvyi bırakırım cinsinden laflar söyleme hakkın bile elinden gidecek...

[Bu mesaj Evolution tarafından 02 January 2004 19:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

64k cable basvurusunda bulunmustum. bugun geldiler bagladilar. 2 eleman geldi baya muhabbet ettik, kafa adamlardi. annem cay koyuverdi.
promosyon hodosu varmis, 128k olacakmis baglantim. sevindirik oldum. bagladilar işte. neyse efendim
iMeshim acik, icqum acik, msnim acik, ultima online'im acik (macroda ehe).
cok mutluyum. yillardir istedigim sey sonunda gerceklesti.
darisi basiniza arkadaslar[hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

ultraya hic güvenilmez valla ...
benim hep deişio kafayı yicem...
simdiki sorunum ping atınca mesela 4 tane deger atıosam 1 tanesi kesin dierlerine oranla yüksek cikio fırlama oluo mesela 20 18 60 18 atıo hep bi tane yüksek bu da oyunlarda feci lag yapıo...
bunun aslında o modeme giriş yeriyle cok alakası war orayı oynattıkca deişio bu bi türlü tuturamadım .. pff[hline]===ShocK===

Sosyal ağlarda paylaş

Hevesle ADSL modem alıp oley heyoo diyen fakat 2 ay sonra naptım ben ya ADSL evrim geçirip Dıal up mu oldu diyen bissürü arkadaşımı gördüm. kablo hiç değilse kolay kolay düşmüyor.[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

Bakma sen şimdi ADSL çok kötü dedim ama bu sadece bazı semtler için geçerli. koskoca portu tek başına kullanıp sömüren bazı ballı insanlar var . belki sende onlardan birisi olabilirsin :)[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

Eah yeter be! yarın da 128kablonetle 2kb downloada devam ederse bu modemi tuvalet kağıdı olarak kullanıp türktelekoma götürücem. ne lan bu? beceremdikleri işleri yapmasınlar kardeşim.:hrr:[hline]The lady in red is dancing with me cheek to cheek
There's nobody here, it's just you and me, It's where I wanna be
But I hardly know this beauty by my side
I'll never for get, the way you look tonight
The number you have dialed is walking with his girlfriend please, try again later.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak arkadaşım sana şöyle özetliyeyim durumu. Kablo net serverları
212.156.4.4
212.156.4.1

ben kablo net im şu anda. ve bu serverları pinglerken 7 ila 14 ms arasında değişiyor pinglerim. Benim alt katımda da bir adsl kullanıcısı var. Adamın evine gittim aynı serverları pingledim , pingler 70 ile 100 ms arasında değişiyor. Farkı idrak edebilmişsindir sanırım. Birde ADSL ilk geldiğinde sorun yaratabiliyor. Ataköyde oturan birisinin adsl si 10 dakikada bir kopuyordu. Yani eve gelip bağlayıp ayarları gitmiyorlar kısacası uraşıyorsun biraz. Bu arada kablo net modemin maksimum hızı ile ADSL modemin maksimum hızı arasında çok fark var. Bu yüzden KAblo nun geleceği daha iyi...

Ben şu anda kablomdan memnunum . Kesintisiz internete bağlanıyorum , teknik arızalar dışında pek sorun yaşamadım. Tavsiyede ederim
Sosyal ağlarda paylaş

128k kablo, cs de pingim 15-45 arası, flashget,kazada dl 15-20 arası.Kablo net ana serverla pingim=15-25ms arası. İzmir-Karşıyaka.[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkansis, 12 January 2004 15:07 tarihinde demiş ki:
Bak arkadaşım sana şöyle özetliyeyim durumu. Kablo net serverları
212.156.4.4
212.156.4.1

ben kablo net im şu anda. ve bu serverları pinglerken 7 ila 14 ms arasında değişiyor pinglerim.

Bende 128k kabloyum. Dediğin IP'leri pingledim 20-30 arası aldım.

Bu arada kablomdan gerçekten memnunum gerek oyunlarda gerek ise Dl'lerde hiçte fena değil.[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

-Myra-... 128 bağlantında neyi varmış anlamadım yaws ... :)) Bi açıklarsan sevindirik olurum.. Ben de alma planları içindeyim ehueuhehuehue[signature][hline] Sen Desem Seni Bilirmisiniz...
Sen Diye Bir Desen Çizebilirmisiniz...
Bir Mesken Bulamadım Gönlüme...
Büyük Aşklar Vardır Bilirmisiniz?..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
yLn, 128k baglantimda hicbir sorun yok, 1 aydir mis gibi kullaniyorum ;)
download (acceleratorsuz)a 15-20kb/sn, kazaa 20kb/sn, upload 5-10kb/sn, ultima 30-40 ping, 212.156.4.4 ile ping:
http://anarki.envy.nu/pinglerimabey.jpg
gerci bu en kotu hali. genel pingim 15-20 ping, cillop gibi.
adsl'e iyi ki gecmemisim, ultratv gibisi yokmuş ;)
opuyorum, kendinize iyi bakin. bayraminiz mubarek olsun, mutlu online sureler.[signature][hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...