Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne biçim iş yahu ?

Lindoras

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar salak bir guild member sarhoş bahanesi altında gece gece etmediği laf kalmadı daha önce BG yaparken böyle bir salağa cevap verdiğim için ceza almıştım bu sefer hiçbir cevap vermeden susmasını bekleyip bolca ss alıp saatleri not ettim ve kendisini engelledim. Az önce eve geldiğim için gamemasterlara olayın detaylarını anca anlatabildim. Muhtemelen 1 gün kadar uzaklaştırma alacak. Ceza süreci login olup hesap kapalı uyarısını almasıyla mı başlar ? Yoksa offline olduğu sürece cezalandırılmışsa sayaç işlemeye başlar mı ?

Kendisiyle hiçbir sorunum yoktu muhabbet ettiğim biri değildi zira friend listimde bile adı yok.. Eski guildimde müslüman olmamdan ötürü kaynaklanan bir sorun sebebiyle sorun yaşamış ve ayrılmıştım. Danimarkalı dangalığın biri islamiyet, müslümanlar ve hz muhammed hakkında atıp tutmuştu. Karikatürlerden güle oynaya bahsedip sinirimi bozmuş, Ventten ayarı alınca benzeri laflarına raid chatte devam etmişti ve gamemasterlara bildirimim sonrası ceza almıştı. Eski guild mastera olayı sslerle beraber bildirmeme rağmen üstüne gitmemişti. Halbuki ırkçılık ban sebebiyse aynı kapıya çıkan din sebepli tek yönlü hakaret eden bu objeninde uzaklaştırılması gerekiyordu. Bana kendisine bişey yapmayacağını söylemesinden sonra, açık şekilde olmasada onun yaptığını desteklediğini dolayısıyla aynı görüşleri paylaştığını ve bir ırkçı kadar lüzumsuz olduğunu söyleyip guildden ayrılmıştım. Master bunun altında kalmış habire lvl 1 charlar açıp küfürler hakaretler yağdırmıştı 72 saat uzaklaştırmaya kadar ceza ile sonuçlanmıştı bu yaptıkları.. Bu adam evli ve çocuk sahibi bu arada 40 yaşında ne olgun değil mi ?

Guild master ve officerlara ban talebinde bulundum ama olumsuz yanıt aldım. Hiçbir sebep yokken eski guildimin masterının yakın arkadaşı olması sebebiyle içindekileri döken bu tipe guild hiçbir ceza vermeyi düşünmüyor. Sunwell ve BT için biriktirdiğim dkp olmasa başka bir guilde gitmeyi düşünürdüm ama bu saatten yeni bir guilde gitmek pek kolay olmaz. Diğer taraftanda bu tip ve bunun tavırlarına ceza vermeyen yönetim sebebiyle içimde bir burukluk var. Sizce ne yapmalıyım ?

Realm forumlarına olayı yansıtıp guild masterı guildin prestijini kaybetmemek için bana bu hakaretleri yapan kişiyi atmaya zorlayabilirim diye düşünüyorum. En azından başları ağırır. Lakin bunu yaparken forum kurallarından emin olmakda lazım. Kişi hakkında yaşanmış bir olayı yorum yapmadığı ve karşı tarafı rencide etmediği sürece bir ceza alamaz diye biliyorum. Adını kullanmam sonrası forumdan ceza alabilir miyim ?

Bunun dışında başka bir önerisi olan var mı ? Ayrıca aramızda guild master varsa bu tarz bir olay sonrası tutum ne olmalıdır onu öğrenebilir miyim ?

Teşekkürler.

Not: karma bir guilddeyim eski masterı türk idi hamile olması sebebiyle oyuna ara verdi 3-4 aydır ortalarda yok o olsa belki olay bu noktaya gelmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ss aldıysan saatler varsa loglara yardımcı olur direk ticket at harrasment diye
guildmasterın sana yardımcı olmaması ne sana karsı oldugunu nede o adamı desteklediği anlamına gelir objektif olmaya calısıyordur yada ikinizide sallamıyordur kendi aranızda halledin flm diye dusunuyordur
bi yandada bırakın artık üstün milletiz flm kimse bize dinimize laf edemez hödösünü adam 40 yıldır nasıl bi fikir bilgi sahibi olmussa ona gore yorum yapıp yargılıyor kendi değerlerine gore sen ne kadar ayar versende parçalasanda cok bişey değişmez bırak yapsın takma cvp verme 2 gülüp geçsinler o kadarınıda kaldıramıyorsan cık oyundan raidden

@catzee allah akıl fikir versin sanada ne diyim
Sosyal ağlarda paylaş

Game masterlar oyun içindeki bu tür durumlara genelde hassaslar ve mutlaka bir yaptırım uygulanıyor.Aynı kişi hakkında benzer bir konuda birden fazla şikayet gelirse ve bu durum loglarla ispatlanırsa hesabının kapatılması kaçınılmaz olacaktır.Ama malesef bu tür tavırlar mağdur oyuncular tarafından bile çok fazla ciddiye alınmıyor ve şikayet edilmiyor.Senin gösterdiğin hassasiyetin herkes tarafından gösterilmesi gerekiyor aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Amarantha said:
Game masterlar oyun içindeki bu tür durumlara genelde hassaslar ve mutlaka bir yaptırım uygulanıyor.Aynı kişi hakkında benzer bir konuda birden fazla şikayet gelirse ve bu durum loglarla ispatlanırsa hesabının kapatılması kaçınılmaz olacaktır.Ama malesef bu tür tavırlar mağdur oyuncular tarafından bile çok fazla ciddiye alınmıyor ve şikayet edilmiyor.Senin gösterdiğin hassasiyetin herkes tarafından gösterilmesi gerekiyor aslında.

Teşekkürler illaki öyle olmalılar ancak ban talebini game masterlara değil guild mastera yaptım sanırım o kısmı karıştırdın ya da ben biraz karışık anlattım.

Fin said:
ss aldıysan saatler varsa loglara yardımcı olur direk ticket at harrasment diye
guildmasterın sana yardımcı olmaması ne sana karsı oldugunu nede o adamı desteklediği anlamına gelir objektif olmaya calısıyordur .......

Guild master her ikimizinde sorunu kişisel açıdan halletmemizi guildi ve raidleri etkileyecek boyuta getirmememizi istedi. Ortada bir sorun olsa ne ala. Gece yarısı sebepsiz yere böyle bir gereksizliğin içine giren bir guild üyesi bence barındırmamalıdır.. Haksız mıyım ? Nihayetinde guild içi huzuru bozan bir unsur.

Ticket attım gm geldi saatleri bildirdim ve gerekli incelemeyi yaptı. Ceza uygulanacağını söyledi. Merak ettiğim bu ceza o oyuna girmeye çalıştığı ilk anda mı başlamış olacak yoksa hali hazırda bu süreç başlamış mıdır ?

Ayrıca benim üstün ırkız gibi bir savunmam kibirim olmadı şuana kadar ben sadece söylenmesi gerekenleri güzel bir biçimde söyledim. Üslubuma sürekli dikkat ettim. Bir sebep olmadan böyle sataşmaların yaşanması takdir edersin ki sinir bozucu oluyor.

Diğer bir sorum olayı offical eu forumlarına taşımak ile ilgiliydi.

said:
Realm forumlarına olayı yansıtıp guild masterı guildin prestijini kaybetmemek için bana bu hakaretleri yapan kişiyi atmaya zorlayabilirim diye düşünüyorum. En azından başları ağırır. Lakin bunu yaparken forum kurallarından emin olmakda lazım. Kişi hakkında yaşanmış bir olayı yorum yapmadığı ve karşı tarafı rencide etmediği sürece bir ceza alamaz diye biliyorum. Adını kullanmam sonrası forumdan ceza alabilir miyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

Realm forumlarına taşırsan isim vermediğin sürece herhangi bir yaptırımı olmaz, isim verirsen naming and shaming yüzünden sende riske girersin ne kadar haklı olsanda.

Tek çare GM ticket ile çözüm aramak. Kendini haksız drumua düşürcek birşey yapmadan provoke edebilirsen aralıklarla, özellikle cezalar verildikten sonra parça parça ticket atmaya devam et. Yavaş yavaş cezası artıcaktır ve nihayetinde banlanır. O tür tipler mmorpglerde boy boy çıkıyor karşımıza.

Zamanında başka bir mmorpg avrupa serverında GMlik yaptım bende. Bu konularda baya titiz olunuyor merak etme, sadece peşini bırakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Lindoras said:

Teşekkürler illaki öyle olmalılar ancak ban talebini game masterlara değil guild mastera yaptım sanırım o kısmı karıştırdın ya da ben biraz karışık anlattım.

yok ben game master'ı konu hakkında bilgilendirmenle alakalı olarak yazmıştım :)
Bu tür insanlar guildden atılmakla da akıllanmaz gennellikle :) Zaten sen üzerine düşeni yapmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Offical forumlardan pek elde edeceğin birşey olmaz. WoW aleminin %95 i gerizekalı avrupalı çocuklar sonuçta. Adamlar müslümanları ellerinde bombalarla dolaşan tipler zannediyor hala. Geçen yaz guildimden birisi, siz deveye mi biniyorsunuz demişti. Düşün artık. Forumlarda, ayar vermeye çalışırlar, dalga geçerler vs vs Anlamsız bir topic olur kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

Su deve muahbbetinide hiç anlamam birader at , mat deseler hadi suvari falanda osmanlıda kaç deve birliği vardı hadi onu geçtim kaçı avrupada savaşta kullanıldı! Nerden çıkmış bu deve muhabbeti!
Asıl konuya gelicek olursakta; peşini bırakma diecem birader ama şimdi kaşıdaki buyuk ihtimalle bir çocuk. Senin keyfini kaçırdığına değimicek ignore etmek sana zaman ve az stress olarak geri döner düşüncesindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz şeylere dkp için falan katlanılmaz.Oyunun bu kadar bağımlılık yaratmasına izin vermemek gerek. Sonuçta senin bağlı bulunduğun inançlara saygı duyulmuyorsa , onuda geçtim saygısızlık yapılıyorsa ve guildmaster da aranızda çözün hakaret yok diyorsa yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir .Guildden ayrılıp , Hem küfredeni hemde buna müsade guldmasterı banlattırman gerekir . En azından bilinçli bir Türk oyuncunun böyle yapacağını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dunedain said:
Bu tarz şeylere dkp için falan katlanılmaz.Oyunun bu kadar bağımlılık yaratmasına izin vermemek gerek. Sonuçta senin bağlı bulunduğun inançlara saygı duyulmuyorsa , onuda geçtim saygısızlık yapılıyorsa ve guildmaster da aranızda çözün hakaret yok diyorsa yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir .Guildden ayrılıp , Hem küfredeni hemde buna müsade guldmasterı banlattırman gerekir . En azından bilinçli bir Türk oyuncunun böyle yapacağını düşünüyorum.

Officerlar arasında yapılan oylamayla bu tip guildden atılalı 1-2 gün oldu bende konuyu takip etmiyordum..

Dkp ile alakasından ziyade haklıyken o sinirle ayrılmak pek akıl karı olmazdı, olur muydu yoksa ? Neden zevk aldığım bir oyunda keyfimi bozmak isteyen birini amacına ulaştırayım ? Ona zarar vermek daha zevkli olmaz mı ? Bence daha zevkli inan ona edeceğim küfürlerden çok daha fazla tatmin oldum gkick aldığı an.

Dunedain said:
Guildden ayrılıp , Hem küfredeni hemde buna müsade guldmasterı banlattırman gerekir . En azından bilinçli bir Türk oyuncunun böyle yapacağını düşünüyorum.

Blizzard pat diye banlıyordu da ben bir meleklik yapayım dedim ve araya girdim bilinçsiz bir türk oyuncusuyum lütfen durdurun bu ban işlemini diye bir talepte bulundum. Cennet için 1. listeye yatırım yapıyorum ondan yani.

Diğer konuya gelelim. Dine karşı yapılan olayın daha önce farklı bir guildde yaşandığını ve benim o guildi terk ettiğim yazdığım yazıda açıkça anlaşılıyor. En azından okuma yazma bilen her bilinçli türk genci bunu anlayacaktır ve anlamıştırda? Ben burada teknik tabanlı bir soru için yanıt alma amacıyla konu açtım dolayısıyla benim değerlerimi yargılama hakkını sana verdiğimi hatırlamıyorum. Senin haddin değildir o. Heleki konuyu kavramamışken bunu yapmak pek akıl karı bir iş değil.

Tüh tüh tüh ne oldu ne yapacağım nasıl bir adım atayım diye bir konu açmadım. Merak ettiğim sorulara yanıt aradım ve bu tip durumlarda uygulanan prosedür nedir diye guild masterlara sorular yönelttim.

Xaenin said:
ALLAH KİTAP KARIŞTIRMAYIN ŞU OYUNA.

Koca yazının 1-2 cümlesini okuyup yazı yazan bu arkadaşın derdini çözemedim ama caps lock biyerlere kaçmış olsa gerek.

Buradan çıkan sonuç nedir ?

Uzun bir yazıyı tamamen okuyup kavrayacak derecede vakit ayıramıyorsak yorum yapmak içinde vakit ayırmamalıyız çünkü bu yapacağımız iş son derece gereksiz olur. Heleki yazdıklarımız yazının içeriğiyle çelişirse insanlar çok rahat bir şekilde art niyet arayabilir ve gereksiz polemikler ortaya çıkabilir.

Neyse..

Ceza sistemiyle ilgili bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...