Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

www.kacderece.com

cemaykan

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:
opera widget yapsanız kaç derece ve kaç santim için pek bi şukela olur.

touchthesky benzeri bişi mesela.

tabii yahoo widget ve/veya desktopx de olabilir

altına belki reklam alabilirsiniz. ya da gezi şirketlerinin tatil fiyatları,kampanyaları bilgi olarak gelebilir..

:S

Fikiler icin tessekurler arkadaslar, ama fazla widget, reklam
vsvs koysak bu zaman sayfa cok kirlenicek.

Turkiyedeki sitelerde en buyuk sorun bence bir suru goruntu
kirligi bir sayfaya sigdirilmaya calisalan bir suru link, reklam, vede bilgi.

Bizim amacimiz gerekli bilgiyi en temiz, vede en hizli sekilde(goz okuma hizi) kullanicalara sunmak :)

Sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz?

-Cem
Sosyal ağlarda paylaş

cemaykan said:
dasaaa said:

altına belki reklam alabilirsiniz. ya da gezi şirketlerinin tatil fiyatları,kampanyaları bilgi olarak gelebilir..

Bizim amacimiz gerekli bilgiyi en temiz, vede en hizli sekilde(goz okuma hizi) kullanicalara sunmak :)

-Cem

dasaaa'yı yanlış anlamışsın. sitenize widget koyun demiyor. opera browser'ı için widget yapın diyor. aynı ie ya da firefox add-on'ları gibi (ki firefox add-on'u yapsanız, opera'dan daha çok kullanılır). ayrıca google gadget'ı yapabilirsiniz ya da desktopx için.. ya da vista için doğrudan vs.. neresi için olduğu farketmez aslında, en nihayetinde farklı ortamlar için sitenizden veri çeken araçlar yapın demiş ki bence çok haklı (ama siz de accuweather'dan çekiyorsunuz, garip bir durum) ^^ ama sonuçta bir çok hava durumu sitesi de bunu yapmakta.

öte yandan sadelik demişsin. hemen orada bir eleştirim olacak ^^ şehir seçmeye yarayan dropdown menü kullanımı sadeleştirmiyor =) orada tüm şehirlerin çıkması yerine, "geri" seçeneğinin olması kullanıcı yormaktan öteye gitmiyor. muhtemelen siz de farketmişsinizdir ama ben de belirteyim dedim ^^

kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

^_^ Ractamainus +1

mesela yahoo widget yaparsınız. nerede kar kaç santim o bilgileri verir. sıkıyorum altında da sıkıyorum burayı radikal tur'dan kayak merkezlerinde tatil fırsatları geçer tek satır.
gibi farklı açılımların da olduğunu söylüyorum sadece.

hem görsel açıdan sade, hem de her bilgisayar açıldığında ulaşılabilecek kadar yakın olursunuz. desktop'ta güzelce durur widgetınız
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:
cemaykan said:
dasaaa said:

-Cem

dasaaa'yı yanlış anlamışsın. sitenize widget koyun demiyor. opera browser'ı için widget yapın diyor. aynı ie ya da firefox add-on'ları gibi (ki firefox add-on'u yapsanız, opera'dan daha çok kullanılır). ayrıca google gadget'ı yapabilirsiniz ya da desktopx için.. ya da vista için doğrudan vs.. neresi için olduğu farketmez aslında, en nihayetinde farklı ortamlar için sitenizden veri çeken araçlar yapın demiş ki bence çok haklı (ama siz de accuweather'dan çekiyorsunuz, garip bir durum) ^^ ama sonuçta bir çok hava durumu sitesi de bunu yapmakta.

öte yandan sadelik demişsin. hemen orada bir eleştirim olacak ^^ şehir seçmeye yarayan dropdown menü kullanımı sadeleştirmiyor =) orada tüm şehirlerin çıkması yerine, "geri" seçeneğinin olması kullanıcı yormaktan öteye gitmiyor. muhtemelen siz de farketmişsinizdir ama ben de belirteyim dedim ^^

kolay gelsin.

Merhabalar,

Ordaki bahsettiginiz dropdown, son 2 girdiginiz sehiri
sadece tutuyor, boylece birdaki girdiginizde direkt o historyden(basit cookie) ulasabilirsiniz.

Ana sayfada, vede detay sayfasinda zaten asagida belli basli buyuk illerinde linkleri var.

Simdi widget derken anladigim nedemek istediginizi, buda fikirlerimizin arasinda var, ote yandan bu tarz(havadurumu) widgetlerin sayisida oldukca yuksek dolasiyla su anda listemizde ust siralarda degil.

Ayrica kacsantim.com icin bir widget de pek faydali olmaz sanki :) Bir gun icersinde kac kez kar kalinligi lazim bir kisiye dimi?

-Cem
Sosyal ağlarda paylaş

mADmaXimus said:
Slat said:
Yurtdışı yok :(

var eheh

Evet arkadaslar, su anda sadece turkiyede iller var.
Yurt disina donuk yapmadik(belki ilerde olabilir) cunku
amacimiz sadece turkiyedeki kullanicalara hizmet etmek.

(Bu arada sadece gizli olarak Boston(su anda yasadigim yer) var ama oda yazinca dropdown'da cikmiyor :))

-Cem
Sosyal ağlarda paylaş

cemaykan said:
mADmaXimus said:
Slat said:

var eheh

(Bu arada sadece gizli olarak Boston(su anda yasadigim yer) var ama oda yazinca dropdown'da cikmiyor :))

-Cem

las vegas ta var:D
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Widget olursa Google reklamı çalışmaz yahu sizde üstelemesenize işte..

Aslinda sebeb o degil, bu tarz widget cok.

Amacimiz farkli birseyler katmak, ornegin bakarsaniz heryerde
bir ton sozluk tarzi uygulamalar var, vede hala yenisi ekleniyor.Neden anlamak mumkun degil?

Vista, vede diger butun OS'lerde zaten weather widgetlari var, yenilik kazandiricak bir sey yok. Iphoneun bile kendi widgeti var(yahoo'nunkini kullaniyor)

Diyecek olabilrisiniz "eh, be kardesim, bir surude turkce hava durumu sitesi var", ama hepsi bilgi coplugu, karmasik, bir ton link, goz kirligi, bizim farkimiz bu olsun istedik.

Ayrica accuweather, meteoroloji yada baska kisilerin yaptigi bazi siteler gibi MSN, yada weatherunderground'dan cok daha isabetli.

Turkiyedeki internet kirligine bir son getirmek amacimiz, buda bu yolda kucucuk bir adim :)
Sosyal ağlarda paylaş

mADmaXimus said:
cemaykan said:
mADmaXimus said:
Slat said:

var eheh

-Cem

las vegas ta var:D

Las Vegas'inda gizli oldugunu nasil ogrendin cok merak ettim? :)

Aslinda bir tane daha gizli bir dunya sehiri var, bakalim onu bulabilecekmisin?

-Cem
Sosyal ağlarda paylaş

cemaykan said:
Vodan said:
Widget olursa Google reklamı çalışmaz yahu sizde üstelemesenize işte..

Aslinda sebeb o degil, bu tarz widget cok.

Amacimiz farkli birseyler katmak, ornegin bakarsaniz heryerde
bir ton sozluk tarzi uygulamalar var, vede hala yenisi ekleniyor.Neden anlamak mumkun degil?

Vista, vede diger butun OS'lerde zaten weather widgetlari var, yenilik kazandiricak bir sey yok. Iphoneun bile kendi widgeti var(yahoo'nunkini kullaniyor)

Diyecek olabilrisiniz "eh, be kardesim, bir surude turkce hava durumu sitesi var", ama hepsi bilgi coplugu, karmasik, bir ton link, goz kirligi, bizim farkimiz bu olsun istedik.

Ayrica accuweather, meteoroloji yada baska kisilerin yaptigi bazi siteler gibi MSN, yada weatherunderground'dan cok daha isabetli.

Turkiyedeki internet kirligine bir son getirmek amacimiz, buda bu yolda kucucuk bir adim :)

Internet kirligi demisken, paticikde bence en temiz vede pasaksiz forum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...