Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lotr:Return of the king - *Spoiler* - Tartısma Topigi

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Millet Ben 23 sayfayı tamamen okumadım yani bu konu tartışıldımı bilmiyorum tartışıldıysa sorry diyorum..
Kafama takılan olay Shelob'un frodo'ya cart diye iğnesini soktuğu yerde frododa mithril yokmu kardeşim.Orta dünyanın en sağlam zırhını nası deler bi örünceen iğnesi ki ilk filmde koca yaratığın mızraaa delemedi o mereti...Kitapta nasıl oluyodu onuda tam hatırlayamadım ama neyse zannımca kolundan falan sokuyodu galiba....[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Hatırladığım kadarıyla Shelob'un Frodo'yu sokma sahnesi kitapta yoktu. Yani Sam'in gözüyle görüyoduk o bölümü ve Sam olay yerine vardığında... yok lan dur bi dakka ...Sam geldiğinde Shelob Frodo'nun peşinden gidiyodu, Sam Frodo'ya bağırıyodu ama Frodo kendinden geçmiş bi şekildde koşuyodu. Shelob'da sokuyodu bunu ama Sam uzakta olduğu için biz neresinden soktuğunu göremiyoduk. (Böyle miydi lan? Kitabı yeniden okumanın zamanı gelmiş)[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok, Frodo hiç bi şekilde karşı koyamıyodu, orasından eminim (heralde)[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

eh zaten zırhın olmadığı bir yere denk gelse ölmesi gerek, mithril'i esnetmiş bile olsa (ki ork mızrağı bilee esnetmişti, ringmail esner zaten ille ki) zehrini zerkedecek kadar sokmuştur herhalde iğnesini..[hline]Gimli: Certain chance of death. Small chance of success. What are we waiting for?
Sam: Don't go where I can't follow!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 26 December 2003 00:54 tarihinde demiş ki:
eh zaten zırhın olmadığı bir yere denk gelse ölmesi gerek, mithril'i esnetmiş bile olsa (ki ork mızrağı bilee esnetmişti, ringmail esner zaten ille ki) zehrini zerkedecek kadar sokmuştur herhalde iğnesini..

Yok abi, mithril zırhını delemez, mümkünü yok. Enseden sokuyodu hatırladığım kadarıyla[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

iğneside maşşallah shelobun...
bence kötü apmışlar.hele Sam'le kapışmasında Sam'i ıskalıyo yere şırank diye saplanıyo demir sesi çıkıyo gibi ehehe.öyle sağa sola vuruyosa o shelob teyze iğnesini sivrilik namına bişi kalmamıştır frodoya nası saplanıyo demi.hadi saplanıyo diyelim enseye öyle bişey girse zehire gerek yok zaten direk hakkın rahmetine en güzelinden kavuşur[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

expn.go.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 26 December 2003 12:24 tarihinde demiş ki:
delmesine gerek yok ki, esnetmesi yeterli. hem ben oradaydım, benden iyi mi bileceksin? :)

Adam birinci ağızdan konuşuyo, ne desek yalan olur şimdi[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 26 December 2003 12:35 tarihinde demiş ki:
enseye öyle bişey girse zehire gerek yok zaten direk hakkın rahmetine en güzelinden kavuşur
Oda doğru aslında, direk ağızdan çıkar yani diğer ucu. :)[hline]BabacumMostors, 14 December 2003 15:39 tarihinde demiş ki:
goddammit arya mestırs!

hadi şokoleti yemeye gidelim
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye galasına ve geçen cumartesi ilk seansa gittim ben ve de gerçekten çok ertkilendim

gerek diğer filmlerde ama bana göre özelliklşe 3.cü filmde ilk yapmamız gereken şey herhalde beyni kitaptan neredeyse tamamen arındırarak seyretmektir çünkü bir şekilde bağ kurarak gidersek(her ne kadr birazdan yapacak olsam da) filme çok olumsuz yaklaşabiliriz

ama bir şekilde ayırp seyrettiğinizde filmin aslnda ne kadar muhteşem ne kadar etkileyici olduğunu farkedebiliyorsunuz(tabi büyülenmediyseniz ki ben ilk seyrettiğim de öyle olmuştu)

her bir sahnenin muhteşemliği
her ne kadr nefret etsemde arwen in belirdiği sahnelerden bazılarının eskisi kadar itci gelmediği ve de özen gösterdikleri her halinden belli olan bir fil var karşımızda

bana göre geçtiğimiz iki sene alamadığı(birinde zaten haketmediği) oscar ödülünü bu sene alması gerek diye düşünüyorum çünkü gerçekten sonuna kadar haketti bu sefer

her ne kadar ikinci filmdeki arkaya bitmap yerleştirme sahneleri bunda da biraz olsa da her ne kadar arwen yine biraz olsun sırıtsa da ya da her ne kadar kitaptan ayrı bir iş bile gerçekleştirilmiş dahi olsa bu fil bu senenin en güzel filmlerinden biri olmayı ve seyredilip hayran kalnmayı kesinlikle hakediyor

yalan mı???[hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

Rohan Süvarilerin orcları silip süpürme sahneleleri çok manyaktı.. bakınca neden ROHAN SÜVARİLERİ denildiğini gerçekten iyi bir şekilde izah etmişler.Legolas'ın tek başında bir fili indirdiği onun üzerinde gimlinin "bunların hepsi bir kişi yerine geçer" gibi espiri patlatması falan süperdi.Theoden kitaptaki gibi ölmemiş hatırladığım kadarı savaş sırasında atından düşüp kendi atı tarafından öldürülüyordu.. onun dışında filmin sonunu acayip gereksiz sahne ile doldurmuşlar onun yerine gerçekten koyulması gerekn sahneler koyulabilirdi.. eheh bu arada sauron un gözünün lighthouse gibi dönmesine acayip güldüm birde gandalf tam gaz veriyordu işte o kapıdan ne girerse girsin savaşacaksınız vs vs bi bakıyorlar hurra troller giriyor ahah :)
bitmedi bitmedi.. birde faramir ile eowyn in hastane bölümünde birbirlerine aşık olması atlanmış bu arada eowyn öle kayda değer bir yaralanma bile geçirmedi..[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...
Sosyal ağlarda paylaş

ha unutmadan bir saçmalık daha yazayım.. şimdi frodo sting ve galadriel in verdiği minik lambayı bırakıyor mağarada shelob tan kaçarken sonra shelob bunu soktuğunda sam geliyor kurtarmaya bir bakıyoruz elinde sting ve lamba var dur bakalım sam sen ne zaman mağaraya girdin de aldın onları ? şimdi bu durumda bir tek açıklama olabilir ya mağara mağranın 1 girişi 1 de çıkışı var yada zahmet olur diye sam'im sting i falan alma sahnesini atlamışlar.[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 27 December 2003 18:51 tarihinde demiş ki:
Theoden kitaptaki gibi ölmemiş hatırladığım kadarı savaş sırasında atından düşüp kendi atı tarafından öldürülüyordu..
Kitaptakinden çok farklı bir ölüm sahnesi değil aslında.Kitapta, Théoden'in atı Nazgûl'dan tırsınca, "hölöö" diye şaha kalkıyodu, Théoden'de atın üzerinden düşüyordu, atta bunun üstüne.Filmde Nazgûl direk bodozlama dalmış :)[hline]BabacumMostors, 14 December 2003 15:39 tarihinde demiş ki:
goddammit arya mestırs!

Sosyal ağlarda paylaş

okumadim tum sayfalari burdaki, ama bugun gittim filme

gozun lighthouse gibi donmesi ve cezaevi gibi aydinlatmasi evet komikti biraz, ama yine de iyi ifade etmislerdi nereye baktigini, biraz soyut bi kavram cunku o kitapta

eksikligini duydugum sey, frodonun, minas morgul 'u gectikten sonra 10dk sonra volkana tirmaniyo olmalari, tum gondor ordusu 2 saat icinde kara kapilara ulasmis; o ucsuz bucaksiz alanin icinde sadece ordunun kampi var; ve ordu bi anda bosaltiyor o kitaptaki haritalardaki koskoca alani, cikisa gidiyor, mordor ufacik bi yer. orasi hosuma gitmedi. sanirim kitapta, frodonun minas morgul 'u asmasindan sonra uzatiyolardi falan [hatirlamiyorum tam, ama unutturuyodu sanki son nerde kaldigini frodolarin], yani ne bilim, bi sahnede frodo minas morgulu asmis, tepelerden asagi inicek, 5 10 dk sonra hukum dagina tirmaniyo, sanki arada 1-2 km varmis gibi sadece. onun disinda rahatsizlik vermedi filmde herhangi bisi, gayet guzeldi bence :)

ha; daha sonra buralari okurken sey geldi aklima; kitapta, rohirrimlerin yolalrdan gecip savas alanina varmalari sahneleri cok daha uzundu; tamam filmde savasa girmeleri falan cok etkileyiciydi [ve manyak sahnelerindendi :p] ama, kitapta, savasa girmeden oncesini, yani oraya varislarini, ve de o durumdaki hisleri daha iyi anlatiyodu sanki

ve de sehre dusen kafalari falan da; halkin panigi yoktu o kadar. belki bunun sebebi o hastane vs seylerinin filmde olmamasidir, cunku kitapta yanlis hatirlamiyosam hastane vs konusu oldugu sure icinde dusuyodu kafalar, filmde o hastane olaylari olmadigi icin cok kisa kalmis, o soku bi anlik veriyor sadece. [hastane hastane diyip duruyorum euhehue :p]

ama cok begendim :)[hline]wastiee | PHPNotepad
Sosyal ağlarda paylaş

Panik, korku, umutsuzluk olayı pek iyi anlatılmamış.Denethor "kaçın kendinizi kurtarın" filan derkende, Gandalf gelip dilenciyi kovalar gibi dövdü bunu, o sahneninde içine ettiler öylelikle.Nazgûl'lar arada bir mancınık bozdu, birde 2-3 adamı kapıp aşağı attı o kadar.Halbuki kitaptaki atmosfer kusursuzdu, kendimi Gondor'daki askerlerden biri olarak düşünebiliyor, kitaba kendimi dahada çok kaptırıyordum.Ama filmde olay şu; orclar gelir, Nazgûl'lar gelir, 10-15 mancınık atışı yapılır, Rohirrim ortalığı silip süpürür, filler ortalığı silip süpürür, ölülerin ordusu Ghost Busters featuring lotr yaparaktan Gondor'u persil yeşil güç edasıyla temizler.[hline]BabacumMostors, 14 December 2003 15:39 tarihinde demiş ki:
goddammit arya mestırs!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...