Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lotr:Return of the king - *Spoiler* - Tartısma Topigi

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

LOTR,Trilogy Ends diyerekten ve bu akşam 9:00 da göreceğimden direk geçiyorum ama genede ilk spoiler benden;

*Yüzük yok edildi Sauron yenildi =P*

*!Akşama kadar bakmıcam,aşkama kadar bakmıycam bu topiğe diyerek sayıklar..Çevrede dolanır,Dakikaları geri sayar..*

Hadi bakalım;[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

valla zaman kültür sanatta iyice dandik bi film olduunu sölüyolar.

güvenirim şahsen. bakcaz artık bi iki haftaya kadar kendimiz..[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya saruman yok nerde abi habbit koyde aksyon nerde savas resmen hic dokunulmamis halde gelmisler nerde saruman frodoyu oldurmeye calisirken peh
olmaz abi bu kadarida yani

uydurmuslar resmen sahneleri ya illa liv i gostericez diye ne kasiyorsunuz kadinin 3-5 rolu var yok bu kadar onemli bir yapiti film yapiyorsunuzki yonetmen cok detayli bir sekilde kitabi bilen birisi ama bunlari yapmasi sok etti beni yuh dedim

filmin yarisinda guldugum oldu komediye cevirmisler
peh[hline]you will see when you are blinded by darkness,darkness unending...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorsia, 19 December 2003 11:28 tarihinde demiş ki:
2 - Aragon Arweni yillardir gormeyince, bizim 1950 lerden kalma eskiyalari aratmiyor, Arwen i oracikta goturuyor:) Tabii ben olsam o kadar da beklemezdim ya neyse :-=)
3 - Gollum un irki nedir? Eskidan insan di ya sonr yuzuk mu onu bu hale getirdi?
4 - Trollerin olmesi icin acid gerekmez mi? Yoksa ben cok mu Baldur's Gate oynamisim?
5 - Saruman ikinci filmde kayiplara karisiyor 3. de yok. O herife neler oluyor?
6 - Elephantus, ya da ful, o herifler neyin nesi, neyin sesidir? Bu savasta isleri nedir?

Cevap ve yorumlarım ;
2-) Aragorn'un Arwen'i "öptüğü" sahnede resmen içim gitti. herif direk Dille daldı yani bu kadarını beklemiyodum. heralde Viggo Mortensen "Ulan karı evlendi, filmde bitiyo, ne koparsak kardır" dedi. En azından öpüşü öyle gösteriyo.
3-)Gollum normalde Hobbit. Öldürdüğü de kuzeni Deagol. Yüzük hayatını uzatıyo ama şeklini de bozuyo.
4-)Troll için acid gerkmez. Sen çok Baldur's Gate oynamışsın.
5-)Saruman'ın yokolmasına ben de kızdım ve şaşırdım. Güzel bi bölümdü kitapta orası.Palantir'in bulunma şekli de çok yaratıcıydı.(!)
6-)Onlara Mumak da deniyo, güneyli insanların (Haradrim) binekleri. Kale gibi işte gördüğün üzere. Oldukça etkili dev filler. :)[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

kitabı okumamışlar içşin
saruman'a ne oldu?
Saruman,entler tarafından serbest bırakılır o da yollara düşer yolda ekiple karşılaşır ama ekip bunu öldürmez acırlar oda doğruca shire'a yönelir ve shire'i emrindeki uruk larla işgal eder.frodo sam merry pippin gece shire'a varırlar.noluyor falan derken,kısa sürede halkı isyan ettirirler.ertesi gün Subaşı Meydan Muharebesi gerçekleşir.Komutan Meriadoc önderliğindeki hobbitler üstün gelir.Saruman'ın evi kuşatılır.Saruman,solucandille dışarı çıkar.Frodo onlara dokununlmamasını emreder.Saruman tam geçerken frodoyu bıçaklar ama mitril zırh bunu engeller.SAm Saruman'ı öldürmek üzere atlar ama frodo tekrar dur der.hatta burda Saruman şöyle der "büyümüşsün buçukluk,hem arifleşmiş,hem zalimleşmişsin.Senin merhametin sayesinde yaşadığım bir acı olarak kalacak içimde" Frodo solucandil'e döner bizimle kalabilirsin falan der.Bunun üzerine Saruman hobbitlerin liderini öldürme suçunu solucandil'e atar.Aslında emri Saruman vermiştir.Solucandil bir anda SAruman'ıun üzerine atlar ve onu bıçaklar.Hobbit okçular da aynı anda solucadili öldürürler.
saruman shire'i mahvetmiştir.Frodo,Galadriel'şn veridği tohumlarla shire'i tekrar yeşillendirir vs vs vs[hline]CsnFrp
Mosquito, 08 December 2003 22:18 tarihinde demiş ki:
daha fazla uzatmamanın anlamı yok

Infernal, 06 December 2003 14:15 tarihinde,csnfrp forumlarında demiş ki:Regulus sen önce nickimi doğru yaz bonepart kesildin başımıza
Sosyal ağlarda paylaş

ohooo asayı patlatma sahnesi yoksa biz ne yapalım. P.J. allahından bulsun. Gitsin 3. sınıf hollywood filmi çeksin bundansonra. VE her filmidne de liv tyler ı oynatsın.
Bi de kitaba sadık kalıyormuş. Onun sadık hali bu ise kitaba sadık kalmasa neler olurdu bilemem...[hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Jaan'a katılmamak elde değil.
Dipnot : P.J.'in yeni projesi King Kong :-)[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
regulus, 19 December 2003 12:47 tarihinde demiş ki:
Frodo,Galadriel'şn veridği tohumlarla shire'i tekrar yeşillendirir
Galadriel tohumları Sam'e vermiştir ilk Lothlorién'e geldikleri zaman.Sam'de bütün Shire'ı gezerek bu tohumları eker.

Düzelteyim dedim. :)[hline]Every man dies, not every man really lives.
Sosyal ağlarda paylaş

evet film bence vasat denebilirdi
çok ama çok eksik vardı saruman'ın sesi yoktu o beni hiç sarmadı gerçekten.
shire bölümü yoktu halbuki orası ne kadar muhteşemdir
gollum un smeagol bölümü harikaydı gerçekten
arkadaşlar şu da var kitapta ölülerin ordusu pelennor çayırları 'na gelmiyor![hline]I'm your dream mind astray
I'm your eyes while you're away
I'm your pain while you repay
You know it's sad but true
Sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

filmi çok beğendim 13:45 de girdim 15 dk reklam kafayı yedik arklarla 2 tane 5 dklık ara ve 17:20 de bitti!

savaşta orduların görünüşleri süper

gollum gene süper

sam fazlasıyla olgun zaten güzelde kız buluyo kendine

frodo iradesine yenik düşmüştü gollum olmasa sam mi öldürürdü onu bilemem

arwen ve aragorn a mutlu son

gandalf ilerlemiş yaşına rağmen süper ;)

yani kısacası film güzel!!![hline]yer:Fenerbahçe Cumhuriyeti
başkent:Kadıköy
Sosyal ağlarda paylaş

gollum tabii ki süpper
orda frodo kendi iradesine yenildi diyemeyiz kim olsa bence orda onu yapardı.yüzüğün ağırlığı ve yükü orda doruğa ulaşıo ve tüm kendine kıstırma gücü de yükü gibi doruklarda.
sam bence öldürmezdi,öldüremezdi frodo o anda çünkü çok güçlü ve tabii görünmez sam gollum gibi iz sürebilir mi o an ve o kdr atik mi sanmıorum
gollum olmasa olmazdı zati kitapta frodo dio ki "gandalf demişti gollum'un bile yapacak işleri olabilir" bu sözü birinci filmden de hatırlarız
extended gerçekten çok uzun olcak diolar.saruman'ın sesi,shir temizliği falan hepsi olacakmış[hline]I'm your dream mind astray
I'm your eyes while you're away
I'm your pain while you repay
You know it's sad but true
Sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

ZUHAUAH bLAQ KOPTUM SIYAH BEYAZ =) MAHAHAUH neyse bagırarak güldügüm icn cok sorry ama harbı orda koptum sımıd filmin spoiler verelim biraz.
1-)Faramir hani ordularını alıp savaşa gıdıyor ya orklar orda tam ok atıor bowlarla o sahne bırden baska bı sahne olıyor vede faramir bi bacagı ata baglı donıor bu bana sacma geldı o sahhnelerı gostermelerı lazımdı...
2-)Gandalfın en sonda saldırırken atsız halı kosarak orda buutun sinema koptuk :-)
3-)Nazgul ların atları koparmaları cok gercekcı olmus fakat tayf commander yanı sauronun elcisi nin ölmesi saçma geldı bana hemen olıor adam ya vede eolin in adamın kafasını koparmasını umuyordum helmmin icine soktu kılıcı..
4-)Evet sarumandan hic bahsedılmıyor + hani orkların bıtane başı varya bıtane gözü yok felan o adamın yanına kaya parçası dusuyor ya kocaman cekılıor sonra adamı hıc sarsmıyor orda en azından zıplaması heryerı toprak toz karısımı olması lazım o sahneye hıc effekt koymamıslar bide gelip taşa tükürüyor orda koptum
5-)Abi sauronun hanı bakısı varya yere ışık tutuyor o çok ama çok saçma geldi sanki spot la askeri filmlerde olur ya ornek rambo boyle ızlıyorlar spotla adamı onun gıbı olmus vede frodonun ıcıne gırınce bırden goz cıkması lazım sauronun gozu 1de oldu o 2 dede oldu 3 te goremedık frodo tam yüzüge kendini kaptırdıgında falan sauronun gozunu gostermedıler ama film güzeldi vede süperdi süper otesı hatta ben sevdım yeni versionu cikcaksa 4 gözle beklerım ( insallah hataları düzeltirler. )
Sosyal ağlarda paylaş

bence film cok guseldi.
bazı yerleri abartmıilar ozellikle legolasın o şov yaptıgı sahne
filmin son 10dksı yani shire da falan geçen kısmı bayıktı.sevgi kelebekleri uçuşuodu
bide o orumcek frodoyu sarıo ya orda frodo tam gelin gibi olmuş salonca koptuk[hline]Nanee nanee nane
Nane şekeri
Bu ne bahaneeeee
Şahaneyim şahane
Bundan sananeeee
Sosyal ağlarda paylaş

bay sağlamdı bence diğer 2'sine göre
shire bölümü fazla uzun ve sıkıcı
eheh hani sam sihre'in başkanı oluyorya onu filmde anlatmıyor ama frodo kitabın sonunu yazarken sayfanın üstünde yazanları okursanız Samwise Gamgee başkan şeçildi falan diye yazıyor..
bunların hepsi 1 sayılır süperdi kesinlikle :)
ölüler müthişti.
merry pippin ikilisi çok iyiydi.özellikle filmin başıdna ayrılırlarken
sam frodo sahnelerinin hepsi çok iyiydi özellikle Sam'in "onu senin için taşıyamam biliyorum ama seni taşıyabilirim" deyip frodo'yu kaldırdığı sahne iyiydi...
aragorn hep iyi...arwen'e yumuluşu dışında :)
saruman'ın yokluğu bence iyi örtbas edilmiş...
legolas'ın hareketleri bu kez kararındaydı ne çok abartıydı ne de geri kaldı.belki filin hortumunda kayıp inmesi ama o kadar da olsun...
üçleme içinde en çok bu filmi beğendim ben..
bir de ben kitapta ölüler savaşa katılıyor diye biliyorum biri katılmıyor falan demiş yanlış mı hatırlıyorum baya oldu okuyalı..[hline]CsnFrp

Infernal, 06 December 2003 14:15 tarihinde,csnfrp forumlarında demiş ki:Regulus sen önce nickimi doğru yaz bonepart kesildin başımıza
Sosyal ağlarda paylaş

Savaşa pek fazla katıldıkları söylenemez, Umbar korsanlarını tırstırıp, oraya buraya kaçıp dağılmalarını sağlıyorlar.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!

[Bu mesaj Saeros tarafından 19 December 2003 22:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sonunda sam'in evlilik sahnesi ile yoldan çıkınca bir sağ yapmış bir sol yapmış ama toparlayamamış peter...sonu için "olmadı" gerisi çok iyi :)[hline]CsnFrp

Sosyal ağlarda paylaş

rezaletti abi film..düşündükçe sinirleniyorum..çok kötüydü..kitapla alakası yoktu ve savaş sahnesi rezaletti..orda 1 milyon orc duruo 6 bin adam gelio bir gazla dalıolar orclar kaçıo geri..çok saçma..hayalet savaşçılar ggelmeden zaten savaş bitmiş oluo[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...