Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sins of a Solar Empire

arcane

Öne çıkan mesajlar

sonunda icli dışlı oynadım.

birincisi encok takıldığımız konu sanırım bu, upkeep meselesi, şunu gördümki, eğer upkeek max pop'unuza değil o anki pop'unuza göre olsaydı oyun bitmezdi. Sadece 1 planet'ı üretime ayırsan savaşa yakın bi yerlerde, ki tek starlık 16 planetlik bi harita için 1 gezegen cok önemli değil, bi trade dikersin yeter, gerisi 1 capital ve cok frigate factory, bütün fleetinizi cok kısa bi sürede tekrar üretebiliyosunuz. Max pop'unuuzu belli bi noktadan sonra arttırmak bir nevi kumar ama oyuna tat katmış bu durum bence.

lakin ben bazı command shiplerden şikayetciim bazı commandshipler gercekten işlevsiz kalmış, mesela TEC'in marcux dreadnought mu ne planet ve long range missile commandship'i main combat commandshipinden daha iyi genel olarak sadece oyun basında biraz daha az vuruyo ama TEC teki missiel upgleri diğerlerinden daha cok olduğu için genel anlamda daha basarılı. radiation bilmemne skilli de oldukca yararlı, ben bulamadım o dreadnought varken neden diğeri basılsın.

aynı durum vasaridede var, colony commandshipinde maşallah bi dot var aman yarappim.

bide frigateler cok manalı gelmedi bana cok nadir kullanıyorum ben frigate.

ha aklıma gelmişken advent commandshipleri ne öle... aman aman bide shield tanklar adamlar, cap drain veya cok cok light frigate kullanmıyosan cok cözümü yok adamlara karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

vasaride millet kortul devastator kullanıyor en güçlüsü diye.

Bi de TEC'de haklısın teketek olarak en güçlü Marza Dreadnought ama insanlar diğerlerini de alıyorlar gemilerin özellikleri için. Mesela Sova Carrier var ya.. onun Embargo diye bi özelliği var. İnsanlar Embargo rush dediğimiz olayı yapıyolar, maçın başında Sova yapıp en yakın zamanda 3.'levela falan çıkartmaya çalışıyorlar.. Embargo iiçn. Embargo'yu alınca direk enemy homeplanet'a gönderiyor ve homeplanettan ne kadar para kazanıosa düşman %80'ini sen alıyosun.. hem herif parasız kalıyo hiçbişey yapamıo hem de senin paran coşuyo
Sosyal ağlarda paylaş

Valla genellikle TEC oynarım ama ne taraf olursam olayım ilk çıkarttığım gemi daima koloni alabilen gemidir. Çünkü normal koloni gemisi anlamadım seyahat ederken anti maddesimi ne bitiyor sonra bekle dur. Filoyada alamıyorsun bir ton sorun.

İkincisi savunma için TEC'in ilk gemisi, şu Frigate vuran özelliğiyle.

Üçüncü çıkartılanda Dread tabii ki saldırı için. Ver yanına koloni yapanı kapı kapı dolaş. Füze upgradelerinede başlanır hafiften...

Dördüncü çıkarttığımda destek olarak carrier.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Dün ilk kez oynadım. Tutorial'ı bitirdikten sonra Advent ile oynamaya başladım (İsminden dolayı şeçtim - bekleyiş ya da geliş demek - , hangi ırk nedir bilmiyorum, karşımada Easy TEC aldım, çok kapitalist görünüyorlardı.).

Kurcalaya kurcalaya oynamaya başladım. Ezikti bilgisayar, bu gün de bir Normal ile oynarım. Yendim, devam diyip korsanlara savaş açtım. Bittiğinde 6 saat kadar bir süre geçmişti. Small - Random haritada oynadım bir de.

Bu devasa haritalar, birsürü oyuncuyla oynandığında bu oyun kaç sürüyor?

Çok sevdim oyunu. Bir kaç güzel harita ve haritalar için şeçilecek ırk, şeçilecek düşman, ve ayarlanacak takım önerir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

www.gamershell.com dada var patch :)

Bu arada GERGE bugun atabilecek gibi olursan yaz buraya. 4-5 gündür solo easy ve normal computerlarla oyun atıyorum artık ezcekte olsalar insanlarla atasım var

Bu arada az önce singleda bilgisayarlara karsı kapısırken adventta CB + Malice kombosunu denedimde.

3 bilgisayar aynı anda saldırdı toplam ordularıda cok rahat beni 5 e filan katlardı, öte yandan tek comboda gg oldular.

Nerf demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce epik bir savaş yaptık gergeyle ben eşşek gibi defansını + capitallerini + ordusunun ana kısmını kırdım, öte yandan getirdigi desteklerle beni sistemden kovalıyordu. İkimizinde işi var die saveledik yarın devam edicez.

Hos, yarın beni kovaladıgı planette kendi ordusunun 2 katını bekler bulunca hali nasıl olcak bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...