Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bobo Brezilya Milli Takımına Çağrıldı

Passanger

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:
aquila said:
elin brezilyalisi antremana cagirildi diye amma heyecan yapmissiniz.

ben de bunu anlamıyorum işte? Sana inye rahatsızlık veriyo ki elin brezilyalısnın antrenmana çağrılması?

görmedim böyle mesaj ben
ahahahahaha
şükrü rahatsız olmuş elin brezilyalısı diye buraya yazmış eet
AHAHAHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
Söz Dunga'nın : said:

Brezilyalı ünlü teknik adam Bobo'yu Milli Takım'a seçti, ardından Fanatik'e konuştu: 'Şansını iyi kullanırsa bu formayı sürekli giyer...'
5.2.2008

‘Takip ediyorduk’
Dünyaca ünlü Brezilya’nın teknik direktörü Carlos Dunga, Zaman Gazetesi’nin 18. Yılın Sporcuları ödül törenine katılırken, FANATİK’e yaptığı özel açıklamada Bobo’yu niçin kadroya aldığını açıkladı... Milan’ın iki yıldızı Kaka ve Pato’nun sakatlanmasının ardından Bobo tercihini kullanan Carlos Dunga şunları söyledi: “Bobo’yu uzun süredir takip ediyordum. Öncelik olarak Pato’yu kadroya almayı düşünmüştüm. Ancak onun sakatlığının ardından ilk seçeneğimiz olan Bobo’yu hemen almaya karar verdik.”

‘Kalitesi ortada’
“O gerçekten çok yetenekli bir oyuncu. Kalitesi zaten ortada. Beşiktaş gibi iyi bir takımda başarılı bir şekilde forma giyiyor. Ancak kendisine verilen bu milli takım fırsatını iyi değerlendirmesi gerekiyor. Çünkü Brezilya’nın elinde kullanacağı sayısız oyuncu var. Ona İrlanda maçında şans vereceğim. Bunu iyi kullanırsa bu takımda kalıcı olmaması için hiçbir sebep yok. Bobo’yu Olimpik Milli Takım’da kullanmayı istiyorum. Yaşının 23 olmasının da bunda tabii ki etkisi var. Fenerbahçe-Galatasaray maçını izledim gerçekten büyük keyif aldım.”

Alex ve Carlos’a mesaj
“Alex artık belli bir yaşa geldi. Onun pozisyonunda oynayan oyuncular Kaka, Diego ve Robinho gibi genç yetenekler. Ben de bunlara şans tanımak zorundayım. Bu yüzden ilerisi için mantıklı kararlar almam gerek. Alex’in kalitesi tartışılmaz. Bu söylediklerim Roberto Carlos için de geçerli. Real Madrid’de Marcelo, onun yerini doldurabilecek yeteneklere sahip” dedi. Milli Takıma çağrıldığı için ödül töreninde oldukça moralli gözüken Bobo ise “Bugün en mutlu günüm. Bu fırsatı kaçırmayacağım” diye konuştu.

M. Çağrı DAVRAN

gellidus said:

Birde forumdaki butun amacsizca saldiran arkadaslara sevgiler saygilar yolluyorum.. Takimin kadrosuna bakin orda bir besiktasliyi gormek beni mutlu etti tabi siz fenerlilerin sinirlenmesi normal karsilamak lazim..

Diger yandan alex de cagrilabilirdi ki daha once bircok kez cagrildi ama o mevkide malesef 58. sirada fln bulunuyor artik 31-32 yasina geldi..

bobo daha 22 yasinda brezilya u-20 de bircok golu var zaten
sizce brezilyanin gelecekti forvet adaylarindan birisi kim??

Egri oturup dogru konusalim fanatikligi bir tarafa birakip gerceklere donun..
Sosyal ağlarda paylaş

Limbeck said:
Bobo kaliteli bir futbolcu olsa Besiktasta oynamazdı.Turkiyeye kaliteli yabancı gelmez gelsede gec gelir sekil 1-a roberto carlos.Dunyanın en iyi solbeki ama 34 yasında.Ronaldoda gelir 35 yasında.Ronaldinhoda 35 yasına gelsin o da gelir.Biraz gercekci olalım kendimizi kandırmayalım.Brezilya milli takımında oynayacak gencler vesaire zaten daha 15 16 yasında avrupanın sayılı kulpleri tarafından alınıyor.Ha pato sakatlanmıstır adam yoktur bobo cagırılmıstır onu anlarım.Ama o kalitede deil demek su demek .yıllarca orda oynayacak kabiliyete sahip deil.zaten bir istisna olurda birden parlayp o mevkiye yerlesirse buda besiktastaki son senesi demektir direk besiktasın hayr diemeyecegi bir fiyat werilip itina ile satın alınır buyuk klupler tarafından.Simdiye kadar brezilya milli takımında banko oynayp bi yandanda turkiyede top kosturan tek adam Taffareldir.Oda kaleciydi zaten genede buyk bi onur galatasaray camiası icin.

Simdi ben arkadas senin futbol gecmisin birikimin bilgin nedir diye sordugum zamanda suc oluyor ya.. Koskoca brezilya forvet bulamayacakta adam olmadigi icin boboyu cagiracak..

Oha be arkadas oha.. Yani rakip takim oyuncusu milli takima cagrildi diye bu saldirganlik sadece oha olur yani..
Sosyal ağlarda paylaş

SbNN said:
Bonjo said:
çağırılabilir normal , edu son zamanlarda 2-3 defa çağrıldı alex defalarca çağrıldı , bir dahaki maça lincoln çağırabilinir..mümkün possible yani

Birkaç fark var. Bobo'yu Beşiktaş'ın keşfetti. 21 yaşında komik bir rakam karşılığında transfer edildi. Brezilya Milli Takımı formasına Beşiktaş forması içinde ulaştı ve hala o forma içinde kendisini geliştiriyor. Zaten gurur veren şey de bu.

Transfere yıllardır bjk ın harcadığı para , yurt dışına akıp giden milyonlarca dolarlar.Aralarından çıkan bir bobo gurur duyuyorsanız hakkınız duyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Limbeck said:
Bobo kaliteli bir futbolcu olsa Besiktasta oynamazdı.Turkiyeye kaliteli yabancı gelmez gelsede gec gelir sekil 1-a roberto carlos.

Ortega kaç yaşında geldi türkiyeye?
Anelka kaç yaşında geldi herkes bitti diyordu , şu an dünyanın en pahalı futbolcusu ve Chelsea de oynuyor.
Peki ya Ribery şimdi Bayern Munich de oynuyor.
Appiah? Eğer sakatlanmasaydı şimdi İtalyada Juve de felan tekrar top oynuyordu.
John Carew?beşiktaşdan sonra gittiği Lyon da Fransada yılın futbolcusu seçildi.

Türkiyeye kaliteli yabancı gelmez diye birşey yok eşek gibi gelir.Ama mühim olan senin o topçuyu ne kadar parlatıp , ne şekilde kullanabileceğindir.
Bobo da kesinlikle kaliteli bir futbolcu , ha brezilya milli takımında oynayabilecek kadarmı , bence değil ama avrupa transfer piyasasında bjk gelecek yıllarda çok iyi rakamlara satacak boboyu.
Sosyal ağlarda paylaş

bobo geldiğinde gökhan güleç'in yedeğiydi ikiside aynı yaştaydı.bobo önce kendini düşündü ve çok çalıştı.bjkdeki yerini garantiledi.şimdi ise hayal edemediği bi başarıyı gerçekleştiriyo.gökhan şimdi nerelerde acaba? gönül isterdiki türk futbolcusu böyle gelişmeler göstersin.

bu arada aranızda çok hafife alanlar olmuş.jardel gibi bi golcü bile brezilya formasını bikaç kere anca giydi.bobo fırsatı değerlendirirse,düzenli giyme şansı var
Sosyal ağlarda paylaş

bonjo, 7 dakika arayla attığın iki mesaj arasındaki bu kadar büyük fark çok ilginçmiş.

bizim gurur duyduğumuz şey, gerçekten komik ötesi bir rakama alınan bobo'nun şu anki fiyatının 15 milyon€ olması ve yarın akşam oynayacağı maçtaki performansına göre bu rakamın 20m a kadar çıkabilecek olması. ha burada önemli olan nedir, bu adamı sattığın zaman yerine onun gibi bir genç bulabilmektir. işte ben orasına pek inanmıyorum.

ayrıca gerçekten gurur duyduğumuz şey para da değil. önemli olan brezilya milli takımına bir genç göndermiş olmak. olimpiyat kadrosunda yer bulacak. beşiktaş'ın adını duyuracak, brezilya'dan gençler gelmek isteyecek artık. her zaman diyorum türkiye ligi'nin bu saatten sonra mesafe kat edebilmesi için porto mantığı ile hareket etmesi gerekmekte kulüplerin. bu kadar çok genç yetenekli oyuncu varken gidip italyanın afrikanın eskilerini almak nedendir ben çözemiyorum. günü birlik başarı isteyen herkes böyle yapar. artık bize uzun vade gerekli. hiç bir taraftar eskisi gibi şampiyon olamadığı için takımını asıp kesmiyor bu devirde.
Sosyal ağlarda paylaş

Brezilya mili takımının,hazırlık maçları ve konfederasyon kupası süt kupası gibi nispeten daha az önemli maçlarda yıllardır süregelen bir taktiği vardır.Kendi liglerinden veya daha az popüler liglerden başarılı Brezilya'lıları milli ederek,piyasalarını arttırmak.Yoksa Brezilya bir arayış içerisinde falan değil 11'i hatta 18'i kafasında bellidir Dunga'ın ama ara maçlarda Skaktar'dan,Bjk'den,Schalke'den falan Brezilyalıları milli ederek fiyatlarını attırırlar.Böylece ticaretin devamlılıpı sağlanır.Bobo falan oynamaz dünya kupasında.
Sosyal ağlarda paylaş

ewt piyasa için çağırıyolar milli takıma ama dünya kupasında oynamaz diye de peşin hükümlü olamazsın.kleberson ve ricardinho bikaç kez dünya kupasında ilk 11 de başladı ama kulüplerdeki performansları o kdr ii değildi o yüzden kimse için bu kdr peşin hükümlü konuşamayız
Sosyal ağlarda paylaş

Taffarel demişsiniz ya, anılarım canlandı lan..

Daha çocuktum, dünya kupasının bitmesine az kalmıştı, bi gün gazeteye bi baktık, taffarel gsye gelio, lan brezilya milli takımının kalecisi gsye gelio lan nooluo lan Allah bea, hagi magi dünyaya çapında takım olcak gs kesin bi uefa ya da şampiyonlar ligi alır demiştik.

Okulda her gün diğer sınıflarla maç yapardık. O maçlarda hep kaleci olurdum. Çoğu zaman biz yenerdik, herkes "taffarel misin be mübarek" falan derdi. Hatta bi ara taffarel şapka takarmıştı gsnin maçlarında ben de şapka almıştım takıodum kaledeyken "aha şimdi gerçekten taffarel oldu" derlerdi. Gerçi ben tusubasadaki bakabayaşi şeysinden dolayı takıodum :P ---vakabayaşhi miydi yoksa o, herneyse (:P)

Sonrası malum, kaç tane efsanevi maçtan sonra uefa kupası. Sonra bi de şampiyonlar ligi şampiyonunu yenip süper kupa falan.

Hala spikerin dedikleri aklıma geldikçe gülerim, her kurtarışta "taffarel gözlerinden öperim seni" vesaire :D

Teeey teey, bi de 3 büyüklerdeki şimdiki kalecilere bak. Hatta euro 2008de o hakan arıkan birinci kaleci olcak diolardı, herif liverpool maçından beri öldü mü kaldı mı bilen yok..

Evet offtopic oldu biraz kusura bakmayın :)

Ayrıca türkiyeye kaliteli futbolcu gelmez diyen arkadaşlara zaten gerekli cevap verilmiş de, yine de bikaç başlık aşağıdaki türkiyeye gelen dünya yıldızları topici de onlara kapak olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

bakın burada kimse bobo'nun dünya kupasında milli takım kadrosunda olacağını iddia etmedi. tartışma yaratmaya çalışmayın.

ki daha gencecik bir adam için 2 sene sonrasını tahmin etmek de gülünç geliyor bana. bobo hızlanmasını arttırmayı başarırsa ve gol vuruşlarında devamlılık sağlarsa neler olacağını kimse kestiremez.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadasin dedigi gibi Bobo Ibrahim Akin, Gokhan Gulec..

Bu 3 adami ele alalim..
Ibrahim Akindan hicbirsey olmaz yeteneklimi super hizlimi felaket ama adam degil futbolcu degil profesyonel degil.. Sirf istanbul hayatindan kopmamak icin gitti alakasiz bir takimda oynuyor suanda..

Gokhan Gulec hemen havalara girdi ne oldu unutuldu gitti..

Buraktan bana gore zaten bakkal bile olmazda bu kadar bencil kral yapmayacaksin kral olacaksin mantigi ile oynadigi icin gitti yine alakasiz bir anadolu klubune..

Bobo yedek olarak geldigi besiktastan brezilya milli takimina cagrildi..

Yok dunya kupasinda oynamaz cartta oynamaz curtta oynamaz demeyin.. Daha 22 yasinda diyoruz ilerde ne olacagi belli olmaz yarinki macta 3 gol atsin zaten sene sonunda besiktas 20milyon euro ya satar..

Turkiyeye birsuru yildiz oyuncu geliyor.. Alex Kezman ortega ricardinho lincoln taffarel hagi popescu.. Ama turk milleti salaktir sunu bile yapamiyoruz adam brezilya milli takimina cagrilmis tebrik ederiz demek yerine bok atmaya calisiyoruz.. Bu yuzden kaciyorlar iste Ribery gitti simdi neler yapiyor. Anelka gitti simdi chelsea de, Carew gitti cosuyor..

Bir fikra anlaticam cok off topic olucak ama ders niteliginde.. Gerci tam aklimda yok hatirladigim kadariyla ve ana fikrini vermek uzere yazacagim.. :)

Cehennemde butun milletler kazanlarin icinde yaniyormus.. Seytanda yeni gelen gardiyanlara durumu anlatiyormus..

Yahudilerin kazanindan gecmisler.. Seytan aman demis bu kazani cok iyi kitleyin basinida birsuru nobetci cikin bu yahudiler bir yolunu bulur cikarlar biri cikarsa oburlerinidi cikartir..

Almanlarin kazaninin yanindan gecerken.. Seytan yine dikkat edin ama bunlarin basina nobetci dikmeye gerek yok ben aralarina birini soktum o icerde kalalim diyor hepside onun sozunu dinliyor..

Sira tuklere gelmis bir bakmislar kazanin kapagi yok basinda nobetci yok digerleri sasirmis efendim burasi niye boyle hic koruma yok diye sormuslar.. Seytan; Burasi turklerin kazani eger biri cikmaya calisirsa digerleri onu tutup zaten assagi ceker..
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
bonjo, 7 dakika arayla attığın iki mesaj arasındaki bu kadar büyük fark çok ilginçmiş.

bizim gurur duyduğumuz şey, gerçekten komik ötesi bir rakama alınan bobo'nun şu anki fiyatının 15 milyon€ olması ve yarın akşam oynayacağı maçtaki performansına göre bu rakamın 20m a kadar çıkabilecek olması. ha burada önemli olan nedir, bu adamı sattığın zaman yerine onun gibi bir genç bulabilmektir. işte ben orasına pek inanmıyorum.

ayrıca gerçekten gurur duyduğumuz şey para da değil. önemli olan brezilya milli takımına bir genç göndermiş olmak. olimpiyat kadrosunda yer bulacak. beşiktaş'ın adını duyuracak, brezilya'dan gençler gelmek isteyecek artık. her zaman diyorum türkiye ligi'nin bu saatten sonra mesafe kat edebilmesi için porto mantığı ile hareket etmesi gerekmekte kulüplerin. bu kadar çok genç yetenekli oyuncu varken gidip italyanın afrikanın eskilerini almak nedendir ben çözemiyorum. günü birlik başarı isteyen herkes böyle yapar. artık bize uzun vade gerekli. hiç bir taraftar eskisi gibi şampiyon olamadığı için takımını asıp kesmiyor bu devirde.

Ben bobo nun iyi futbolcu olduğuna ilerde dahada iyi olacağına , iyi paralar edeceğine inanıyorum diyorum.Ama brezilya milli takımında , forvet bölgesindeki dünya yıldızlarından dolayı bobonun çok çok az şans bulacağını yani brezilya milli takımında oynayamayacağını söylüyorum.
Gurur duyma konusunda dediğimse gayet açık , o kadar transferi hangi takım yapsaydı illaki bir tane iyi futbolcu çıkartırdı.Normal bir olay yani bir sürü transfer yaparsan illaki biri iyi çıkar , kötü çıkan onlarca transfer ve harcanan milyon dolarlar ne olacak peki?
Beşiktaş hep bobo gibi nokta vuruşu yapsın paralar boşuna gitmesin böyle genç yetenekleri futbola kazandırsın o zaman haklısınız derim.
Sosyal ağlarda paylaş

transfere beşiktaş'ın verebildiği en yüksek milyon dolar 5 falandır. ayhan akman dışında 5 milyon üzerine futbolcu almadık neredeyse. holosko diyecekseniz holoskonun karşılığında yıllık ücretlerinden kurtulduğumuz koray ve burak var, holoskoyu satacağımız rakam var.

john carew beşiktaş'ta parlayan bir isim neresinden bakılırsa. bobo var ronny johnsen var avrupaya gönderdiğimiz, nihat var ayrıca. zaten ben beşiktaş futbolcu fabrikası demiyorum ki. porto gibi olmalıyız diyorum. bakın porto son 3-4 yılda sattığı futbolculardan 240 milyon euro para kazandırdı kulübe.

türk futbolunun başka ekonomik gelişim kapısı olmadığına inanıyorum. olunabilecek maksimum fenerbahçe'dir günümüzde. artık son kez söylüyorum kulüplerin genç yetenekleri keşfetmesi gerekiyor. genç yeteneklerden kastım tabi ki hemen bir ronaldinho bir kaka keşfetmek olarak algılamayın. ribery, bobo, carew vs vs gibi örnekler elimizde mevcut zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Nouma,Zago,Cordoba,Pancu,Giunti,Amaral,Ahmed Hassan,Ilie,Carew,Juanfran,Kleberson,Ailton,Bobo,Youla,Ricardinho,Runje,
Delgado,Cisse,Tello,Daitta,Higuain,Holosko.

Bunlar Beşiktaş tarafından 02/03 sezonundan bu güne yapılan yabancı transferler. 6-7 tanesi dışında hepsi yararlı oldu ve olmaya devam ediyor.

Yani çok normal birşey seçilir tabi o kadar transfer yapıldı arasından bir tanesi de seçilsin artık canım Brezilya Milli Takımına falan tipi yorumlar ilginç geliyor.

Keşke tüm futbolcuları 1e alıp 20ye satabilsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
transfere beşiktaş'ın verebildiği en yüksek milyon dolar 5 falandır. ayhan akman dışında 5 milyon üzerine futbolcu almadık neredeyse. holosko diyecekseniz holoskonun karşılığında yıllık ücretlerinden kurtulduğumuz koray ve burak var, holoskoyu satacağımız rakam var.

john carew beşiktaş'ta parlayan bir isim neresinden bakılırsa. bobo var ronny johnsen var avrupaya gönderdiğimiz, nihat var ayrıca. zaten ben beşiktaş futbolcu fabrikası demiyorum ki. porto gibi olmalıyız diyorum. bakın porto son 3-4 yılda sattığı futbolculardan 240 milyon euro para kazandırdı kulübe.

türk futbolunun başka ekonomik gelişim kapısı olmadığına inanıyorum. olunabilecek maksimum fenerbahçe'dir günümüzde. artık son kez söylüyorum kulüplerin genç yetenekleri keşfetmesi gerekiyor. genç yeteneklerden kastım tabi ki hemen bir ronaldinho bir kaka keşfetmek olarak algılamayın. ribery, bobo, carew vs vs gibi örnekler elimizde mevcut zaten.
ahahahah ronny johnsen'i de nasıl gönderdiğinizi biliyoruz bu adamdan topçu olmaz diyenler vardı :D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:

şimdide şöyle bir söylenti var. mehmet topuz'a karşılık 6 milyon euro + aydın karabulut, batuhan ve mehmet sedef

nasıl bir başkan altyapıdan çıkan en iyi oyuncularını bu kadar kolay verebiliyor ki anlamıyorum. aydın ki gelecekte çok başarılı bir sol kanat olucak. 2 yıl sonra bunları kayseriden almak için artık neler veririz.

bu sadece bir dedikodu ama yani bu bile adamı sinirlendirmeye yetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...