Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish realm!

levko

Öne çıkan mesajlar

Girtlak:

İlk söylediklerine katılıyorum.

Türkçeleştirme konusu ise yine ekonomik sebeplerle mümkün olmuyordur. Sonuçta pazarlayan firmanın açısından bakarsan, aslında her dil bir pazar teşkil ediyor. Eğer çeviri sonucunda elde edecekleri paranın, çeviri masraflarını geçme ihtimali yeterince yüksekse çevirirler. Bu tüm oyunlar için geçerli.

Crysis sonrasında daha iyi anlaşılmıştır çevirilerin şu an için karlı olup olmadığı. Gerisi gelirse çok büyük bir gelişmedir Türkiye oyun sektörü için.
Sosyal ağlarda paylaş

Odinn said:
Bizim serverda Legolasali var zaten , göreceğimi görmüşüm

Bu arada Bllizzard daha WOW çok yeniyken bir ara yasakladığı ARAGORN, GİMMLİ, LEGOLAS, ARVEN gibi nicklerin nedenini yabancı krolar olduğunu biliyor olmanız gerek. Legolasali biraz geç kalmış sanırım... Y..rakhasan daha mantıklı şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

valla turk realmi olursa soyle diyalogların gecmesi buyuk olasılıklıdır: " gank den sonra baska accountla girip ana bacı kayarlayıp adres isteme, dişi karakterlere oynayan kişinin erkek olma ihtimalinin olmasına ragmen erkek oldugunu ogrenene kadar sarkma, ya da abazaların account sahibi kız oldugu icin bir karaktere yavsama halleri guilde almaları spot vermeleri, genelde turk oyuncularda olan yuksek kapris potansiyeli 1 2 azarlamadan sonra hemen inactive olunması veya guildden cıkılması, ayrıca her turkte bulunan herseyi bilme herşeye yorum getirebilme kabiliyeti v.s. v.s." daha bunlar uzayıp gider. ama gelipte yok kendi ulusunu aşşağılıyosun dersen orda dur derim. 3 sene sonunda yaşanmış tecrübeler bunlar. kimseyi aşşagıladımız falan yok. seviyenin cok dusecegine de eminim. özellikle de turkce olursa oyun oyundan zerre kadar anlamayan bi cok insan oyuna baslar ve iyice zehir olur oyun zevki. olumlu yanları da olucak haliyle ama olumsuzlukları daha cok olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun kendi milletini aşşağılamakla alakası yok, kendi milletini tanımakla var. WoW türkçeleştirilir, internet kafeler kendi kredi kartları ile kafedeki 10 yaşında çocuk müşterilerin wow hesaplarını öder üstüne de türkiye de serverlar açılırsa o oyun UO da beter olur.

Kafelerde "benim blizzardda okçu karakterim var olum" diye gezen 10 yaşında çocukları görünce anlarsınız dediğimi.
Sosyal ağlarda paylaş

bencede turkish realm olması çok anlamsız. ve insanların dil bilmemesi bir neden değil. türk guildi kurarsınız türkçe konuşursunuz. ama bir turkey hotline isterdim. bi sorun olduğu zaman uluslararası aratmak veya aramak zorunda kalıyorum -.-

kaldıki oyunun türkçeside çok saçma olur bence.
[Sargeras'ın Lanetli Görüşü] (cursed vision of sargeras)
[Öldürücünün Kaskı] (slayer's helm)

vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

mahmut tuncer said:
ağlamayın türkçeleştirilsin türkçeleştirilsin diye, sanki türkçe çok zengin bir dil de, oyundaki herşeyin türkçe bir karşılığı varmış gibi. 3rd editionun türkçesini okudum bir halt anlamadım sözlük niyetine bir yandan ingilizcesine bakarak okudum hep.

www.oktaysinanoglu.net

Cahillik kötü bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

Girtlak said:
mahmut tuncer said:
ağlamayın türkçeleştirilsin türkçeleştirilsin diye, sanki türkçe çok zengin bir dil de, oyundaki herşeyin türkçe bir karşılığı varmış gibi. 3rd editionun türkçesini okudum bir halt anlamadım sözlük niyetine bir yandan ingilizcesine bakarak okudum hep.

www.oktaysinanoglu.net

Cahillik kötü bir şey

ukalalık yapıp kaçmakla olmaz, varsa bir bildiğin onu söylersin. bilgili adam alakasız linkler koymak yerine bildiğini söyler zaten. çok bilgiliysen ingilizce'nin türkçe'den 6 kat daha fazla kelime içerdiğini, her yıl 25.000 kelime eklendiğini, buna karşın tdk'daki 104.000 kelimenin çoğunun da taşra ve köy yaşantısına hitap ettiğini, modern türkçe'nin yarısının türkçe ile akraba olmayan dillerden alınmış kelimelerden oluştuğunu ve büyüyemediğini biliyor olurdun. ha diyorsan ki "demirkapı'ya kadar ordu saldım, ötüken'den güzel il, türkçe'den güzel dil yok imiş" o zaman ghost, wight, wraith, spectre, banshee, spirit, soul kelimelerinin her birini birbirinden farklı olacak şekilde çevirir misin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

mahmut tuncer said:
Girtlak said:
mahmut tuncer said:

www.oktaysinanoglu.net

Cahillik kötü bir şey

ukalalık yapıp kaçmakla olmaz, varsa bir bildiğin onu söylersin. bilgili adam alakasız linkler koymak yerine bildiğini söyler zaten. çok bilgiliysen ingilizce'nin türkçe'den 6 kat daha fazla kelime içerdiğini, her yıl 25.000 kelime eklendiğini, buna karşın tdk'daki 104.000 kelimenin çoğunun da taşra ve köy yaşantısına hitap ettiğini, modern türkçe'nin yarısının türkçe ile akraba olmayan dillerden alınmış kelimelerden oluştuğunu ve büyüyemediğini biliyor olurdun. ha diyorsan ki "demirkapı'ya kadar ordu saldım, ötüken'den güzel il, türkçe'den güzel dil yok imiş" o zaman ghost, wight, wraith, spectre, banshee, spirit, soul kelimelerinin her birini birbirinden farklı olacak şekilde çevirir misin lütfen.

oktay sinanoğlu - Ne yapmalı - bye bye Türkçe(özellikle bunlar)
Hulki Cevizoğlu - Turgay Tüfekçioğlu -

Yani şimdilik okuduklarımdan aklıma gelen bunlar. Sakın kimseye ingilizce türkçe'den zengin bir dil deme millet mötüyle güler(:
Sosyal ağlarda paylaş

Şu aşşalık kompleksini aşın azacık, Türkçe konusunda.

O adam her gittiği üniversitede konferans verdiği salonları ağzına kadar dolduruyor. Adam akademik kürsü konusunda dünyada rekor kırmış, bu sefil Tuncer de kalkmış bırakın bu ayakları tadında post atıyor. Çok yazık. Okumadan etmeden böyle araştırmadan yorum yapmak nasıl bir sefilliktir. Tek bir o adam da değil, göz önünde olduğu için verdik o ismi.

Üniversitelerdeki Türk Dili uzmanlarından da çok biliyorsun sen teşekkür ederim. Ben işimi sana devredeyim gel sen çalış, yeni bir vizyon olabilirsin (:

Ha hala diyorsan ben daha iyi bilirim, eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

ben senin aksine götümden konuşmuyorum ama, açarsın oxford'un sözlüğünü bir de tdk'nın sözlüğünü karşılaştırırsın hangisinde daha fazla kelime var. ondan sonra bakarsın hangisi ne kadar zamanda ne kadar büyüyor, hangisine daha çok yabancı kelime giriyor. türkçe süper zengin bir dil olduğu için mi oktay sinanoğlu "bye bye türkçe" diye bir kitap yazmış? al işte sana kelimeler verdim, türkçe ingilizce'den zenginse çevir bakalım. verdiklerimin yarısı hayalet yarısı kötü ruh olur kalır anca.
oturgaçlı götürgeç
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Illidan Stormrage cigiriyor: Akama! Yemedik yedirdik, kardes dedik yer verdik. Bu yaptiginin delikanlilik kitabinda yeri yok! Seni ve sopar kardeslerinin canina daha once kiymaliydim ya.

Illidan Stormrage cigiriyor: Toplanin gencler, bu satis yapan lavuga girisecez! (cendere cendere)

Akama cigiriyor: 1 kisiye 5 kisi he? Delikanlimisiniz ulan siz! Yeminimi bozdum ulan! Saldirin sataniste gencler! Hak yolunda vurun namerdi!

Maiev Shadowsong cigiriyor: Elimdeyken zillinin biri gelip cikardi seni Illidan. Tam hellfire da attim seni kafese bir baska zilli ve hipna tipli biri aldi elimden. Simdi bu turk kardeslerimle koseye sikistirdik seni. Bu sefer nah kacarsin boynuzlu durruk seni!

Kael'thas Sunstrider cigiriyor: Serefsizler, hainler geldi kiydi canimiza, yiktilar sunwellimizi. Anam orspu kizkardesim tecavuze ugradi. Yetim dediler dovduler. Sevdik, Elf dediler kiz vermediler. Guce bagimliyiz kardesim ne yapalim. Ne topragimiz kaldi ne vatanimiz kaldi ne bisiy :( (emrah bakisi burda giriyo).

Archimonde cigiriyor: Bu kadar soul charge ben bile beklemiyordum. Tesekkurler telekom! Akmin-kreesh

Thrall cigiriyor: Tekrar saldiriya gectiler. Gosterin turk'un gucunu aslanlarim! Alalalalala!

Jeina Proudmoore cigiriyor: Oramla buramla oynamayi birakin, saldirin lejyona!

Ragnaros cigiriyor: Salavat getir ulan!

Ragnaros cigiriyor: Nooluyo lan?! Saatten haberin varmi executus! Bu saatte hem gelip beni uyandiriyorsun hemde su lavuklari mekanima getiriyorsun. Kesmeymiyim ulan simdi alayinizi, nereye koydum lan su sulfuras i?!
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:
said:

Illidan Stormrage cigiriyor: Akama! Yemedik yedirdik, kardes dedik yer verdik. Bu yaptiginin delikanlilik kitabinda yeri yok! Seni ve sopar kardeslerinin canina daha once kiymaliydim ya.

Illidan Stormrage cigiriyor: Toplanin gencler, bu satis yapan lavuga girisecez! (cendere cendere)

Akama cigiriyor: 1 kisiye 5 kisi he? Delikanlimisiniz ulan siz! Yeminimi bozdum ulan! Saldirin sataniste gencler! Hak yolunda vurun namerdi!

Maiev Shadowsong cigiriyor: Elimdeyken zillinin biri gelip cikardi seni Illidan. Tam hellfire da attim seni kafese bir baska zilli ve hipna tipli biri aldi elimden. Simdi bu turk kardeslerimle koseye sikistirdik seni. Bu sefer nah kacarsin boynuzlu durruk seni!

Kael'thas Sunstrider cigiriyor: Serefsizler, hainler geldi kiydi canimiza, yiktilar sunwellimizi. Anam orspu kizkardesim tecavuze ugradi. Yetim dediler dovduler. Sevdik, Elf dediler kiz vermediler. Guce bagimliyiz kardesim ne yapalim. Ne topragimiz kaldi ne vatanimiz kaldi ne bisiy :( (emrah bakisi burda giriyo).

Archimonde cigiriyor: Bu kadar soul charge ben bile beklemiyordum. Tesekkurler telekom! Akmin-kreesh

Thrall cigiriyor: Tekrar saldiriya gectiler. Gosterin turk'un gucunu aslanlarim! Alalalalala!

Jeina Proudmoore cigiriyor: Oramla buramla oynamayi birakin, saldirin lejyona!

Ragnaros cigiriyor: Salavat getir ulan!

Ragnaros cigiriyor: Nooluyo lan?! Saatten haberin varmi executus! Bu saatte hem gelip beni uyandiriyorsun hemde su lavuklari mekanima getiriyorsun. Kesmeymiyim ulan simdi alayinizi, nereye koydum lan su sulfuras i?!

üstüne ne söylenebilirki daha.. olmayacak hayaller bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...