Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Persepolis

irin

Öne çıkan mesajlar

Anca fırsatım oldu izleme,film ekiminde de galadaydı bende ee ona da gitmeyivereyim diye savsakladım .Ben çok begendim acıkcası filmi,genelde ideolojisi nedeniyle eleştri almıs zaten.Kurgu ya da animasyona laf eden pek gormedim okumadım..ayrıca muzikleri cok begendim öyleki ağladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Mükemmel bir animasyon. Son derece soğuk ve sıkıcı bir konu ince esprilerle izleyiciyi hiç sıkmayacak şekilde anlatılmış. Neredeyse her kare ayrı bir detay, ayrı bir güzellik. Siyah beyaz oluşunun aksine rengarenk bir anlatımı var. Ayrıca ders niteliğinde bir film. Türbandı, şeriatti hala bilmeyen, anlamayan varsa izleyip neyin ne olduğunu görebilir 95 dakika içinde.

Sosyal ağlarda paylaş

Filmin yönetmeni ayrıca uyarlandığı kitabın yazarı olan kadının (şimdi ismini unuttum imdb'ye girip bakmaya üşeniyorum) ömür boyu İran'a girmesi yasaklanmış diye okumuştum bir yerde.Böyle bir ülke İran,

Filmi izleme fırsatım olmadı,ama eleştiriler hep olumlu yönde,aldığı ödüller de öyle yavana atılacak tarzda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
DarKRideR said:
Filmin yönetmeni ayrıca uyarlandığı kitabın yazarı olan kadının (şimdi ismini unuttum imdb'ye girip bakmaya üşeniyorum) ömür boyu İran'a girmesi yasaklanmış diye okumuştum bir yerde.Böyle bir ülke İran,

,

aamaann ne büyük kayıp ne büyük kayıp :D

bu arada filmde anlamadıım bişey var. kız Iron Maiden kasedi alıyor, eve gidip takıyor ama çalan Iron maiden değil sanırsam :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...