Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

benim torrent niye böyle yavaş ya

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

hayır öyle bir şey yok.

modem panelinden açacaksınız arkadaşlar portu

www.portforward.com

açacağınız portu yazıp başlat-çalıştır-cmd-ipconfig yapıp oradaki ip adresinize yönlendireceksiniz.

sabit ip'den kasıt telekomdan alınan sabit ip değil, modemden senin pc'ne verilen sabit ip.
Sosyal ağlarda paylaş

GwindonSurion said:
burdan port u nasıl açıcaz (confused smiley)
karıştırdım siteyi falan bişey bulamadım
başlat-çalıştır-cmd-ipconfig yapıp oradaki ip adresime yapıştırdıktan sonra başka bişey yapacak mıyız?

oradan ip'yi öğreneceksin sadece.
port açma işlemi modem panelinden yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Your external IP address is 88.227.129.137.
diyo tamam
o çalıştırdan da açtım 192.168.1.2
yazıyo ama bişey değiştirilmiyo burdan modem panelini nasıl açıcam açtıktan sonra napıcam biraz daha ayrıntılı şekilde anlatırsanız sevinirim...
noobum bu işlerde =/

edit: cthulhu nun mesajını yeni gördüm arayim bi olmazsa dönerim size eheh =)

Madcat said:
her program için açılması gereken port var mesela e-mule için ; tcp-4662 udp-4711 açınca mis gibi high id alıosun..
sonra utorrent a giricen o açtığın portun bi tanesini giricen ayarlarda var hangi portu istediği oraya yazabilirsin. portu açmak çok basit nat ayarlarından ip adresini 192.168.1.2 yapıp tcp ye 4662 yazıp reboot yaptığında açılıyor port.

uTorrent in speed settingsten portunu 4662 yaptım ama nat ayarını anlamadım onu nasıl değiştiricem oraya external ip yi mi yoksa çalıştırdan bulduğum ip yi mi giricem?
Sosyal ağlarda paylaş

evet değiştirmedi..
eski topiclerde milletin torrentinde alt menüde nat simgesi falan var onu halletsem olurmu yani şu an yükselmesi için yapabileceğim bişey yokmu :/

said:
Welcome to the µTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 33333 on 88.227.129.137...

Error! Port 33333 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5).

evet kafam daha fazla karışamazdı:D
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
resimden port açıp olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz
bir de port açık olmadan indirmesi mümkün mü

programın alt barında üçgen ünlem işareti var, o yeşil tik şeklini alır program açıldıktan 3-5dk sonra eğer port açıksa.

indirmesi mümkün tabii böyle yavaş hızlarda işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...