Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Performans sorunu (sanırsam ekran kartı)

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Benim 2 tane makinem var.

biri hp pavilion 1 gb ram Ati radeon xpress200M var 256mb
diğeri de 1.5gb ramli ati raedeon 9250 miydi neydi 256 mb ondan işte.

Azeroth çok güzel de outland, hele sanki son updatelerden sonra çok fena takılıyor.
heralde uçulduğu için sky distance olayı arttığı için.

15 12 fps ile oynamaktan bıktım valla. evim dururken sıcacık kafeye gidiyorum sırf göz zevkim için ki bana hak verirsiniz.

yahu bu oyun kaç senelik oyun 256 neresine yetmiyor. Benim yapabileceğim herangi bi ayar update bişey yok mudur? oyun içi ayarların hepsini kurcaladım olmuyor. illa şimdi makine mi toplicam yeni :<
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Dynun said:
Benim 2 tane makinem var.

biri hp pavilion 1 gb ram Ati radeon xpress200M var 256mb
diğeri de 1.5gb ramli ati raedeon 9250 miydi neydi 256 mb ondan işte.

Azeroth çok güzel de outland, hele sanki son updatelerden sonra çok fena takılıyor.
heralde uçulduğu için sky distance olayı arttığı için.

15 12 fps ile oynamaktan bıktım valla. evim dururken sıcacık kafeye gidiyorum sırf göz zevkim için ki bana hak verirsiniz.

yahu bu oyun kaç senelik oyun 256 neresine yetmiyor. Benim yapabileceğim herangi bi ayar update bişey yok mudur? oyun içi ayarların hepsini kurcaladım olmuyor. illa şimdi makine mi toplicam yeni :<

Bu söyleyeceklerimi tek tek yap. Çünkü ben yaklaşık 2 ay boyunca eski bilgisayarımın altından girip üstünden çıktım, Bllizard teknikçilerine atmadığım post kalmadı ama sonuçta kendim çözdüm ve oldukça da basit bir sorun.

1-Öncelikle sorunu tespit etmen gerekiyor. Sorun yazılımda mı yoksa donanımda mı?

2-Eğer donanımdaysa bu çok daha iyi olur çünkü yazılım sorununu bulman oldukça zor ve şansa bağlı.

3-Peki donanımın neresinde sorun var? Öncelikle burda bilgisayarının kasasını açıp o FPS kasıntılarının olduğu anda kasayı dinlemen gerekiyor. CPU'nun fanı olduğundan daha hızlı dönüyorsa sorun cpu'ndadır aynısı ekran kartın için de geçerlidir. Eğer 2'sinden de ses gelmediyse bir arkadaşından ram al. Onun ramlerini tak. Muhtemelen yakın bir tarihte ramlerini değiştirmişsindir veya ram çıkışlarında sorun vardır.

Benim sorunum 3 ay sürdü ve kendim buldum. Bilgisayarı aldığım yerle kavga ettim ve hatta daava edeceğimi söyledim. En son artık pc'yi kaldırıp atma noktasında geldiğimde kasanın içini açarak kendim çözüm armaya başladım.

CPU'dan o kasıntılar başladığı zaman fan sesi çok az da olsa fark edilir düzeyde artıyordu, bunu hemen fark ettim. Çıkarttım fanını manını her tarafını temizledim. İnanın bir avuç toz çıktı. O tozlar oraya nasıl girdi diye oldukça şaşıracaksınız sizde. Üşenmedim ekran kartını çıkarttım fanını manını amını her yerini temizledim. Oyuna girdim ARTIK ESKİSİNDEN DE İYİYDİ...

Umarım seninde veya senin gibi sorunu olan diğer arkadaşlara bu anlattıklarım sorunları için çözüm olur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CPU'dan o kasıntılar başladığı zaman fan sesi çok az da olsa fark edilir düzeyde artıyordu, bunu hemen fark ettim. Çıkarttım fanını manını her tarafını temizledim. İnanın bir avuç toz çıktı. O tozlar oraya nasıl girdi diye oldukça şaşıracaksınız sizde. Üşenmedim ekran kartını çıkarttım fanını manını amını her yerini temizledim. Oyuna girdim ARTIK ESKİSİNDEN DE İYİYDİ...

Umarım seninde veya senin gibi sorunu olan diğer arkadaşlara bu anlattıklarım sorunları için çözüm olur.
bende de böyle bir sorun var. 1 senedir bilgisayarın içini temizlemedim. Bir girişieyim ben bu işe.
Sosyal ağlarda paylaş

ombakkombak said:
said:

bende de böyle bir sorun var. 1 senedir bilgisayarın içini temizlemedim. Bir girişieyim ben bu işe.

Valla inan eğer halledersen senin kadar sevinirim çünkü neler çektiğini tahmin edebiliyorum. Ama çok dikkatli ol cpu'nun kilitlerini kırma, dikkatli aç. bBir de veri iğnelerine dikkat et yanlışlıkla bastırıp takarsan cpu'unu eline alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...