Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost Empire: Immortals

arcane

Öne çıkan mesajlar

Paradox'un Mart sonunda çıkacak sıra tabanlı strateji oyunu. Oyunun ve dağıtımcının adı sizi yanıltmasın, oyun bilimkurgu. Pollux Gamelabs diye bir firma yapıyor. Oyun Lost Empire'ın devam oyunu değil de remake'i. Onu oynamadım, yapan adamlardan biri bu oyun farklı bir oyun demiş ama ekran görüntüleri aynen buna benziyor ha bir de galciv'e benziyor.

Grafikler fena değil gibi ama uzay oyunlarında alıştığımız, hastası olduğumuz über arkaplan janjan efektlerini göremedim. Harita yapısı Galciv'i andırdı.Sıralar arasında savaşları film izler gibi izleyebiliyormuşuz. Empire at War? Neyse, iyi şeyleri çalmak iyidir.

1200mhz cpu, 512 ram, geforce 4 gibi sistem gereksinimleri var ama bu sistemle ne derece oynanır soru işareti.

Haritalar devasa. Harbiden devasa, Supreme Commander kız kardeşi gibi durur. Bir haritada koloni kurulabilecek yıldız sayısı 5 bine çıkabiliyor diyor reklamında, Paradox'un yalancısıyım. Haliyle micro yalan.

[video]http://youtube.com/watch?v=GN7Pz3DSgI8?feature=oembed" width="459">

Space Empires?

6 tane imparatorluk, 28 tane de reklamın ağdalı ifadesiyle "özgünce evrimleşmiş küçük medeniyet" var. Geleneği bozmamışlar, önceki oyunlardaki stereotypelaşmış ırklara sadık kalmışla. İnsanlar var, böyle kapitalist sömürgeciler gibi duruyorlar. Horde var o da Harkonen kıvamı, tipler bildiğin fil, lol. Alkiths var onlar da LotR'dan gelmiş, madenci falan bunlar galiba bilemiyorum eheh gerçi orion'da mıydı galciv'de miydi hatırlamıyorum bunlara benzeyen casuslukla geçimini sağlayan bir ırk vardı. Tritons var bunlar su altında yaşıyor. Megalanians var, Star Trekçi bunlar, kafada built-in bluetooth kulaklık falan. Crystal Spirits diye bir başka ırk var bu ne AHAHAHA. Of en iyisi linkliyim ben. Zaten dert etmeyin bu tarz oyunlarda ırk olayı böyledir, saçmadırlar ama gameplaye renk katarlar, oynadıkça alışırsınız.

[video]http://youtube.com/watch?v=6uVyNcyPp-I?feature=oembed" width="459">

Master of Orion?

Tech tree? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. 150 tane tech diyor. Vaktinde Master of Orion veya Galactic Civ. ile gelen bir şımarıklık var üstümde, idare eder diyorum 150 gibi bir sayıya.

Diplomasi geleneği bozmamış, detaylı. Yine geleneksel lider sistemi var.

Gemiler? Gemiler görevlerine göre sekiz ana sınıfa ayrılıyor: keşif, casusluk, defans, işgal ve filo engelleme gemisi (bu ne be?) Ha bir de bunları customize edebiliyormuşuz. Ben bu customize olayını bu oyunlara katan adamı bulursam benden çekeceği var. Bunu becerebilmiş bir oyun yok. Gemileri sınıflara ayıran bir konseptte kaporta rengi dışında neyi customize edeceğiz merak konusu. 5 damagelı silahı çıkarıp yerine 4 damage ama EMP vuran silah takacaksak ben almayayım, baydı. Galciv'deki gibi yapmışlar ama baya cilalanmış duruyor.

10 kişiye kadar multiplayer desteği var, ne iyi.

Böyle bir oyun işte. Benim pek ümidim yok, ümidi olanlar için yazdım. :P

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

hata

threadName:
!Error! Message:The given key was not present in the dictionary. Stack: at System.ThrowHelper.ThrowKeyNotFoundException()
at System.Collections.Generic.Dictionary`2.get_Item(TKey key)
at ix.b()
at ix..ctor(Gui A_0)
at jo.a(Boolean A_0, Device A_1)
at Pollux.MDXEngine.GameStateManager.NewState(GameState state)
at lr.a(GameTime A_0)
at Pollux.MDXEngine.GameStateManager.Update(GameTime gameTime)
at Pollux.MDXEngine.Framework.OnUpdateFrame()
at Pollux.MDXEngine.Framework.Application_Idle(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponent.FDoIdle(Int32 grfidlef)
at System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(Int32 dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.Run()
at Pollux.MDXEngine.Framework.Run()
at hy.Main(String[] args)
InnerException:

forumlarında bu hata ile ilgili bi yorum yok. neyin eksikliği bu? bilgisi olan var mı?
@arcane: sen de documentspolluxgamelabslostempire-immortalsimmortals.log dosyasından c/p yapar mısın, hata aynı mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Gaza gelip kurdum. 1.0.7'e kadar patchledim, DX i guncelledim, .NET FW i guncelledim, hem kendi prequisity directory sinden, hem de official websitelerdan.

Yok ... Calistiramadim ... Belki Intel kartim yuzunden sapitmistir derken, yukarda knoxville ile ayni hatayi aldigimi farkettim, sonra da herhalde ayni yerden indirdik o yuzden problem yasiyoruz diyerek, sildim..
Sosyal ağlarda paylaş

dille alakalı olamaz cunku benım windows ayarlarım windows 3.0 dan beridir her zaman english olmuştur :), türkce q klavyeye bile yeni geçtim 3-4 sene ya oldu ya olmadı

bendeki sorun bu

sorun said:
"Lost Empire - Immortals has encoutered a problem and needs to close".

seing the details of the error repport, shows it is a EventType: clr20r3.

sorun çözümü olarak official forumda bunları yapın demişler
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=346859

fakat nafile 1e bir yapmama rağmen bir sonuç alamadım
Sosyal ağlarda paylaş

benim çözümünü yazdığım hata
"!Error! Message:The given key was not present in the dictionary."
ile başlayan, seninki verdiğin linke göre
"Error! Message:Could not load file or assembly 'Microsoft.Xna.Framework, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=6d5c3888ef60e27d' or one of its dependencies." şeklinde başlayan farklı bir hata.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...