Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jaguar XF

pwnbot

Öne çıkan mesajlar

said:
MrMarvelous
Neresini beğenmediniz şu arabanın ben anlamadım ya. Eski jaguarla alakası olmayınca ille kötü mü oluyor?

ornek vereyim, ben alfa romeo yu begenmem. seri uretim fiat kalitesinde italyan tabutu dedim durdum yillarca. ama begenmedigim o alfa romeo nun bir durusu, bir on far grubu vardir. en ucuz olan modelini bile onden gordugunde, iste alfa romeo dersin. guzeldir, guzel olmasinin yaninda eskimeyen yaslanmayan bir goruntudur o.

jaguar da da benim icin benzeri bir goruntu vardi. bu onden ford mondeo ya benzeyen dizayni gorunce o yuzden uzuldum biraz. mondeo guzel bir arac, ama yeri bu segment degil.

ne bileyim, cocuklugu ya da gencligi 80 lerde gecmis cogu kisi icin jaguar hep bir ikondu. biraz duygusal herhalde tepki.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
said:
MrMarvelous
Neresini beğenmediniz şu arabanın ben anlamadım ya. Eski jaguarla alakası olmayınca ille kötü mü oluyor?

ornek vereyim, ben alfa romeo yu begenmem. seri uretim fiat kalitesinde italyan tabutu dedim durdum yillarca. ama begenmedigim o alfa romeo nun bir durusu, bir on far grubu vardir. en ucuz olan modelini bile onden gordugunde, iste alfa romeo dersin. guzeldir, guzel olmasinin yaninda eskimeyen yaslanmayan bir goruntudur o.

jaguar da da benim icin benzeri bir goruntu vardi. bu onden ford mondeo ya benzeyen dizayni gorunce o yuzden uzuldum biraz. mondeo guzel bir arac, ama yeri bu segment degil.

ne bileyim, cocuklugu ya da gencligi 80 lerde gecmis cogu kisi icin jaguar hep bir ikondu. biraz duygusal herhalde tepki.

Ya yuvarlak hatlarıyla falan mondeo yu andırıyor diye mondeo kalitesinde olacak değil ya. Motorları sürüş konforu donanımı iç mekan kalitesi vs. herşeyiyle jaguar olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

hmm oldukça ebleh bir anlatım olacak ancak başka türlüsü mümkün gözükmüyor..

şimdi bir kız arkadaşınız var, sıkıyorum adı gözde olsun (merve de olabilir tabii) harika bir karakteri, fit bir vücudu ve çok güzel bir yüzü var. kızı beğeniyorsunuz haliyle. sonra bu yaz tatilinde ortadan kayboluyor. bir geri geliyor,tatilde estetik ameliyat yaptırmış burnuna! hokka gibi burnu olmuş kapıya sıkmış gibi! e haliyle artık farklı gözküyüor gözünüze, ince burunlu bir fare.. çizgi film kahramanı en iyi ihtimalle.

kız aynı kız; hâlâ harika bir karakteri fit bir vücudu var..
_________
aynı olay burada da geçerli.. marka aynı marka, hâlâ rahatlık sunabilir ve güçlü bir araç da olabilir.

ama bu ford mondeo ile hyundayi(ya da başka bir uzakdoğu firması adı koyailirsiniz buraya) evliliğinden meydana gelmiş gibi gözüken aracın sadece adı jaguar..

edit:
üstünden jaguar amblemini çıkarın bunun hyundai elantra 2009 olduğuna falan inanıyım hemen.. 40sene düşünsem kia derim, ford derim ama jaguar! o_O!
Sosyal ağlarda paylaş

bence tamamen bakis acisi arabaya karsi. evet hyundai derdim bende jaguar olarak tanitilmasaydi. ama sonucta bu bir jaguar. hepimiz icinin kalitesini biliyoruz, gucunu biliyoruz.

goruntu zevk meselesidir, ama ben saklaban kostumu giysem bile kostumun icindeki ayni insan dimi :)gerci katiliyorum daha bi jaguar vari yapabilirlermis ama olmamis. cok kotu de degil cok ii de degil ( goruntu )
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
76k euroluk olanın standart donanımı:

Jaguar Sıralı Vites (Otomatik+Manuel) – 6 vites otomatik Şanzyman
JaguarDrive Vites Mekanizması
JaguarDrive Kontrol Ünitesi, Kış Modlu
Servotronic Direksiyon
“Yeni nesil" dinamik ayarlı Süspansiyon
Sabit Hız Kontrolü
Otomatik Hız Sınırlayıcı (ASL)
Yardımcı Isıtıcı – Elektrik Pozitif Sıcaklık Katsayılı (SADECE DİZEL TİPLERDE BULUNUR)
Arka Lamba Grubu - LED
Dış aynalar – elektrikli, ısıtmalı
Yağmur algılayan ön cam silecekleri
Farlar – Halojen Projektör
Far yükseklik ayarı - Manuel
Otomatik Farlar
17" Libra Alaşım Jant
Jaguar Lastik Onarym Sistemi
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit – emniyet kilidi ve sürüş kilidi özellikli
Jaguar Akıllı Anahtar Sistemi – Anahtarsız çalışıyrma
Güvenlik sistemi
Yaya Temas Algylama Sistemi (Önden yayaya çarpmalarda etkiyi azaltmak için otomatik olarak çözülen Airbag’li kaput sistemi)
Geri Manevra Yardımı, Dokunmatik ekranlı görsel göstergeler içerir
Klima Kontrol Ünitesi – Sürücü ve ön yolcu için çift bölge sıcaklık kontrolü ve hava filtresi özelliğine sahip otomatik, 2 bölgeli sistem
Direksiyon – çekip ayarlamak için elektrikli ayarlama mekanizması - giriı ve çıkış kolaylığı
Dikiz aynası – manuel karartma
Merkezi Ön Konsol – yardımcı elektrik soketli saklama gözü
Bardaklıklar, arkada ikiz
Ayarlanabilir Dahili Aydınlatma
Koltuklar – Kalın Deri kaplama, elektrikli sürücü / ön yolcu ayarı (8 x 8)
Koltuk harita cepleri - Fileli
Koltuklar – Arkada katlanabilir (60/40 oranynda)
Direksiyon – Jaguar Sıralı Vites (Otomatik – Manuel) mandalları, Ses sistemi için uzaktan kumandalar, sabit hız kumandası, Bluetooth® başlantısı
Direksiyon – 3 kollu, deri
Kalın Deri Dikişli ve Özel Tasarım Gösterge Paneli ve kapı üstü kepenkleri Bond tipi
Saten Amerikan Ceviz Ahşap Kaplamalar
Ses Donanımı – Jaguar Ses Sistemi, AM/FM radio/6 diskli CD değiştirici (MP3 özellikli) ve 8 hoparlör (140 W)
3,5 mm Stereo Ek Giriş Soketi
Bluetooth – telefon bağlantısı
Multimedya Sistemi – 7” renkli Dokunmatik ekran, ses sistemi kontrolü, klima kontrolü, Bluetooth® bağlantısı ve Navigasyon sistemi (mevcutsa)
Sosyal ağlarda paylaş

Marv saydığın donanımlar çok komik olmuş. Şu 3. dünya ülkesine satılan şahinlerde jant kapaklarından falan bahsedilmesine benzemiş. O donanımların çoğu benim 30 milyarlık arabada da var ve web sitesi olsun broşürü olsun lafını bile etmiyorlar.

Dikiz aynası - manuel karartma :)
ne o Jaguar
Sosyal ağlarda paylaş

Niye? Bunu BMW de Merso da yapıyor...

BMW donanım listesinde sigara donanımı (küllük + çakmak) , emniyet kemerleri, kapı içlerinde çelik koruma barları gibi abes şeyler de var...

Dikiz aynası otomatik karartmalı değil diğer diğer kalemleri görmezden gelemezsin. Direksiyondan vites değişimi sağlayan otomatik şanzıman, kameralı arka park sesnsörü, dokunmatik ekranlı bilgi sistemi, anahtarsız giriş sistemi, 17" jantlar vs. gibi pek çok şey baz olarak adlandırılacak bir araba için gayet fazla. Hele ki söz konusu olan bir Jaguar ise...

uzun lafın kısası 75.000 euroya aynı prestijde bu kadar çok donanıma sahip premium bir araba alamazsınız nokta
Sosyal ağlarda paylaş

BMW'deki olay herşeyiin opsiyon listesinde olması değil, sigara içmeyen bir insanın zorla kültablasına para vermek zorunda bırakılmaması felsefesidir. Emniyet kemerleri yazıyorsa onuda eleştirelim.

38 satır donanımdan 4 bilemedin 5 tanesi standart bi arabanın ötesine geçiyor. Fiyat olarak o sınıf için iyi fakat benim eleştirim, üst sınıf olma iddiasındaki bi arabanın kataloğunda matah birşeylermiş gibi alt sınıf araba özellikleri yazılması komik olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...