Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tor,her siteye kolay giriş

miyaw33

Öne çıkan mesajlar

merhaba,bugün baska bir sitede doctor jivago arkadasımızın anlattıgı bir programı ordan alıntı ile anlatmak istedim,ben denedim gercekten harika,özellikle türkiyeden giriş yapılamayan torrent vs siteleri için süper,ayrıca her turlu torrent ve emule programı ilede sorunsuz kullanılıyor.

internet’te web sayfalarını gezerken karşı tarafın sunucu bilgisayarı bizim internet’teki kimlik bilgimizi tutan ip adresini kayıt defterine yazabilir. Günümüzdeki forum sayfalarının çoğu ziyaretçilerin ip bilgilerini kayıt altına almaktadır. Bunun dışında şöyle bir senaryo da düşünülebilir. Çalıştığımız firmadan internet erişimi sağlıyoruz ve girdiğimiz her sayfada şirketin dışa açık internet bacağının ip'si görünüyor. Bazı yerlerde bu durum başımıza iş açabilir ve/veya bize kısıtlı kullanım zorunluluğu getirebilir. Bunları aşmak için ip adresimizi gizlememiz gerekecektir. Bunu, dışarıdan herhangi bir proxy adresi yazarak yaptığımızı düşünebiliriz ama bu da çok güvenli bir yol değildir. Yazdığımız proxy sunucusunun loglarında yine bizim ip adresimiz tutuluyor olacaktır. MSN ile yaptığımız konuşmalarda da ip adresimizin gizli kalmasını isteyebiliriz. Bunu nasıl sağlayacağız? Biz internet’te ip adresimizi gizleyip nasıl dolaşacağız? Bunları ve daha fazlasını bize TOR sağlıyor.

Ancak ben bu makaleyi alıntıladığım sırada TOR'la birlikte, makinemizde local proxy görevi gören "privoxy" adında başka bir program daha kurup bazı ayarlar yapmamız gerekiyordu. Sadece bununla da kalmayıp, browser'ımızın network ayarlarında proxy adresini değiştirmemiz de gerekiyordu...

Ama artık TOR'un geliştiricileri; hem TOR, hem de privoxy'i içeren ve bunlarla birlikte "vidalia" adında, TOR'un eylemlerini izlememize yarayan bir programı ve küçük bir firefox eklentisi olan "torbutton"u da içeren süper bir paket yapmışlar...

Paketi http://www.torproject.org/dist/vidalia-bundles/vidalia-bundle-0.1.2.18a-0.0.14.exe çekebilirsiniz...

Paketi çekip (default ayarlarla kurmanızı tavsiye ederim) kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey firefox'u açıp, sağ alt köşede göreceğiniz "torbutton"a sağ tıklamak ve "Toggle Tor Status"ü seçmek olacak. O yazı "Tor Enabled"a dönüşecek ve yeşil olacaktır.

Tor'u bu şekilde enable ettikten sonra www.ipbul.com ya da www.whatismyip.com adreslerinden birine bakarak, artık TT'nin size verdiği IP adresini kullanmadığınızı, o anda bağlandığınız TOR sunucusunun IP adresini aldığınızı görebilirsiniz. Sonuçta o anda gezdiğiniz siteye, TOR sunucusundan aldığınız IP adresi ile http request'i yollayacağınız için, hiç kimse o siteye sizin makinenizden -daha doğru bir ifadeyle, sizin ISP'nizden- girildiğini bilmeyecek.

Artık internette bütün sitelere -ister websense yasaklasın, ister ISP- anonim bir şekilde çok daha kolay -ayara kayara gerek kalmadan- girebilirsiniz.... Hayırlı olsun smile.gif

utorrent için proxyi ayarlarından http yi secip,adres 127.0.0.1 ve port olarak 8118 secmeniz yeterli.
firefoxta kullanırken öncelıkle cookileri silmeniz gerekıyor.eger tor sımgesi sag altta cıkmadıysa sadece torbuttonu yenıden kurun aktive olacaktır veya https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/18459/torbutton-1.0.4.01-fx+tb.xpi
adresınden tor buttonu ındır direk.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:
merhaba,bugün baska bir sitede doctor jivago arkadasımızın anlattıgı bir programı ordan alıntı ile anlatmak istedim,...

Adam zaten alıntı olduğunu belirtmiş ki.

Ayrıca bu ne biçim bişeymişki spam maillar gibi herkes aynı yazıyı forward misali bi yerlere yapıştırıp durmuş :S
Sosyal ağlarda paylaş

oncelıkle alıntı oldugunu bastan belırtmıstım,
sevnos sayfanın gec acılması bazı sunucularda oluyor sag tıkla new identy yap baska servera baglan,hız normal olarak daa yavas ama 3 kat fark olmaması lazım.bende 4mb adsl var fark hıssedılmeyecek kadar dıyebılırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...