Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

www.eksisozluk.com

Ernest

Öne çıkan mesajlar

Ah bide sözlüğü bildiğimiz gibi acc alabilsek :([hline]these wounds won't seem to heal
this pain is just too real
there's just too much that time cannot erase

when you cried i'd wipe away all of your tears
when you'd scream i'd fight away all of your fears
and i've held your hand through all of these years
but you still have all of me
Sosyal ağlarda paylaş

Zibidi ve Privatesozluk'e niye sürekli laf ediyor ek$i sözlük kullanıcıları, orasınıda ben anlayamıyorum.Çünkü arada takip etme fırsatım oluyor ve bakıyorum, ek$i sözlüğü kötüleme, karalama gibi birşey asla yok, tam tersi, ek$i sözlüğün değerini gösteriyorlar ve biz burayı eğlenmek için açtık diyorlar.Afedersiniz ama ek$i sözlük madem "biz gıralız, we rule" culuk oynamak istiyor, üye alımını açar, adam gibide moderasyon yapar.[hline]karakedi, 13 December 2003 19:41 tarihinde demiş ki:
vada?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 14 December 2003 19:54 tarihinde demiş ki:
Zibidi ve Privatesozluk'e niye sürekli laf ediyor ek$i sözlük kullanıcıları, orasınıda ben anlayamıyorum.Çünkü arada takip etme fırsatım oluyor ve bakıyorum, ek$i sözlüğü kötüleme, karalama gibi birşey asla yok, tam tersi, ek$i sözlüğün değerini gösteriyorlar ve biz burayı eğlenmek için açtık diyorlar.Afedersiniz ama ek$i sözlük madem "biz gıralız, we rule" culuk oynamak istiyor, üye alımını açar, adam gibide moderasyon yapar.[hline]karakedi, 13 December 2003 19:41 tarihinde demiş ki:
vada?

katılıyorsanız bilmeden konuşuyorsunuz bence.
ben bir EKŞİ SÖZLÜK yazarı olarak şunu belirtmeliyim ki;

-diğer kolpa sözlüklerdeki dizayn AYNIDIR.
hatta terbiyesizlik yapıp "Copyright 1999-2012 " yazısını bile
sondaki 2000 yılının yılını değiştirip yazmışlardır.
Başarısız taklitlerden ileri gidememişlerdir.
Evet saygısızlık etmemiş olabilirler fakat çoğu şey çalıntı.
bariz zaten oralarda yazar olan insanların " sözlük kavramı " dışında her türlü kavrama göre yazdıkları apaçık ortadadır.

private sözlük dediğiniz zaten ekşi sözlükte bulunan " hayvan ara , şukela , oeeehh , istatislikler " gibi opsiyonları ÇALMIŞ bir sitedir bariz.
alayı ekşi sözlük klonu.
sözlük yazarı olup karizma yapacam diyen insanların egolarını tatmin etmek için kullandıkları web sitelerinden başka bir şey değildir kanımca.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

ben SNN zamanında ekşi sözlüğe üye olun yazar olun felan denildiği zaman çaylak olmuştum
sonra unuttum üye olduğumu felan yıllar geçti
bir baktım böyle ekşi sözlük her yerde felan
tekrar üye oldum dördüncü nesilim şu anda.
ama daha fazla insan alınmasına karşıyım.
fakat şu da var ; yeni insanlar arasında yetenekli insanlar olabilir ama o derecede öküz ( pardon ) insanlarda olabilir yani.

sözlüğe üye olup ansiklopedi açıp girmeye çalışan insanlardan ibaret olacak diye korkuluyor zaten.
seviye daha da düşmesin diye.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

duzgun bir yazar kitlesi tutturulmus durumda sozlukte. uzanilamayan cigere mundar deme mantigi goruyorum ben bu yazilarda. Ayrica sozlugun bu politikasi `iyrenc`, ben hic sevmiyorum diyen insanlarin uyelik acildigi anda hucum edecegine de eminim.[hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dojorel, 15 December 2003 01:42 tarihinde demiş ki:
uzanilamayan cigere mundar deme mantigi goruyorum ben bu yazilarda.
Şahsen aksi olarak, ek$i sözlüğün değerini göstermeye çalıştım.Bu kadar güzel birşey yapılmış ki, onun klonlarını yapmışlar.[hline]Every man dies, not every man really lives.
Sosyal ağlarda paylaş

Izin alınmadan açıldı diğer sözlükler o yüzden anti-pati topluyorlar...

Oysaki UltimaTR iznini aldı paşa paşa açtı.

ssg demiş ki ;

sozlukte ek$i sozluk'e hem konsept olarak hem de $eklen benzeyen sitelere verilen isim. ilk olarak marvin rehber adinda ek$i sozluk source code'larini eline gecirmi$ bir ek$i sozluk yazari tarafindan ek$i sozluk'teki bir kisim entry'leri de aktararak haber vermeden gizliden gizliye yapilmi$ olanidir. klon ismi bu zamandan kalmi$ olsa gerek.

marvin rehber isimli ilk olayli klon cali$masinda ek$i sozluk kodlarini alan birinin sormadan boyle ahlaksizlik timsali bir i$e kalki$masindan dolayi berserk oldugumu hatirliyorum. o donem pek cok sozluk yazarinin da bu duruma $iddetli tepki gosterdigini hatirliyorum. sonra site gitti kayboldu ama arkasinda "klonlara kar$i antipati" birakti.

bundan sonra pek cok klon cikti. iclerinden sadece ultimatr sozluk yapilmadan once bizden izin istendi ve ek$i sozluk'te de en tepki cekmeyen klon da bundan dolayi o kalmi$tir muhtemelen.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

sozluk yazarlarında sanki kendini digerlerinden uztun gorme gibi bir kompleks var gibime geliyor.hepsinde degil tabii ki ama Head denen arkadasta aşırı derecede var bu durum.

sozluk yazarı olmak ayrıcalık degildir ki! senin kacıncı nesil oldugunu falan da sormadık. 5. nesil olsan ne 12398124. nesil olsan ne? bize ne?!
Sosyal ağlarda paylaş

ne abi bi sql tablosu bi link indexing olayi eksi sozlugun tekelinde mi. digerlerinin hepsi taklitci.

e o zaman da google yahoonun msn yahoonun o da altavistanin taklitcisi madem.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Head;
Ekşi sözlük yeni kullanıcı alıyormu? almıyor. Biz sözlüğe yazmak istiyor muyuz? istiyoruz. Çözüm ne? klonlar.

Klonlara karşı sergilediğin küçümseyici tavırları bırakırsan(ız) pek bir sevineceğim. Klonların sözlük kavramına bakış açısı nedir, kullanıcıları ne kadar kontrol ederler, kimleri neden uçururlar bilemiyorum. Ama ortadaki en basit gerçek klonların ekşi sözlüğün yapamadığı , -yada yapmaktan korktuğu- yeni kullanıcı almak ve yeni kullanıcıları kontrol işine soyunduğudur.

said:

...sözlük yazarı olup karizma yapacam diyen insanların egolarını tatmin etmek için kullandıkları web sitelerinden başka bir şey değildir kanımca...

sözlük yazarı olmanın egoyu tatmin ettiğini nerden çıkarttın? kimse sözlüğe deneyimlerini bilgilerini aktarmak, -ekşi sözlük jargonuyla- ayar alıp, ayar vermek, kavramları yerden yere vurmak, yüceltmek veya dalga geçmek amacıyla yazı yazmayı isteyemezmi?

said:

...Evet saygısızlık etmemiş olabilirler fakat çoğu şey çalıntı.
bariz zaten oralarda yazar olan insanların " sözlük kavramı " dışında her türlü kavrama göre yazdıkları apaçık ortadadır. ...

* çok sakin bir ses tonuyla konuşur *
sana ne?

edit: kapatmadığım quote :D

[Bu mesaj Rahan tarafından 16 December 2003 16:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hoca gününüzde misiniz nesiniz ya.

ulan ateş açıcam şimdi ha.
ne alakası var.

BEN SAYGISIZLIKTAN BAHSEDİYORUM SİZ GELMİŞ KENDİNİ YÜKSEK GÖRÜYOR gibi tırışkadan laflar ediyosunuz.

ha bana ne? doğrudur banane.
ama burada ekşi sözlüğü savunacak kimse yok.
millet boş bulup " aa bak şerefsizlere " demesinler diye yazıyı yazdım.
gerçi anlamayan arkadaşlar var aramızda sanırım bunu.
siliyorum yazıyı.
büyüdüğünüz zaman ve emeğe saygıyı öğrendiğiniz zaman tekrar koyarım belki.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

arattırın ekşi sözlükte ekşi sözlük klonu diye.

oradan gördüğüm şeyleri sentezleyip koydum işte.
burada yazdıklarım orada yazanlara benziyor farkındaysanız.

azcık bişeylerin farkında olun be kardeşim.

zaten beni tanımadan ATIP TUTMANIZ ayrı bir saygısızlık.beni tanıyanlara sorun nasıl biri olduğumu bari be.beni gelip burada zıvanadan çıkartıyosunuz.

ha pardon
size ne değil mi.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...