Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar Teknolojisinde Karınca Mucizesi

HAKAN AYDIN

Öne çıkan mesajlar

Eternalus said:
abi tamam da mesaj en kıl olduğumuz formatta. şimdi ona laf etsek diğer tarafı bize batıcak. modlar göreve pls

olduğumuz derken neden bahsettiğini anlayamadık "bizler" de. niye herkes senin gibi dinsiz imansız mı sence?

disappear bu forumda yasak değil miydi din ile aleni şekilde dalga geçmek? ben okuyunca sinirlendim açıkcası.

kilitlenmeli ya da içeriği hakkında tartışılmalı. adam gibi yazamayana da adam gibi yaptırım uygulanmalı.

hayret bişey ya. iki üç velet benim inancımla dalga geçiyor höh bre.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bir insan gerçekleri neden inkar eder sorunu sorup işin içine dini sokmak anlamsızlık olur.Bu tür bir konuyu burada tartışamayız.Hani objektif patilerle oturulur konuşulur ama diğer safsatalara anlatamayız.ama yinede ben konuya daha basit yaklaşmaktan yanayım.

Diyorumki acaba evrim teoremini inkar etmek cortex'le ilgili bir durummu.sonuçta belli bir kalınlığı var acaba bu emmilerin hepsinde incelme yada dahada kalınlaşma durumumu söz konusu?
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda misyonerlik yapan bir kişinin bu tarz tepkilere hazırlıklı olması lazım. Böyle bir konu açılırsa, böyle cevaplar gelecektir haliyle.

Kimse kalkıp da inançla dalga geçmek için konu açmıyor burada. Açılmış konunun saçmalığıyla dalga geçiliyor, kendi inancını gelip böyle saçma sapan şekillerde ifade etmeye çalışırsan da böyle cevaplara alışacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam asteroth, cevapları yazanların kim olduğu, konuyu açanın kim olduğu konusunda ayrım yapmayı öğrenebilirsen konuyu tekrar tartışırız. zaten adam açıp kaçıp gitmiş konuyu. ben diyorum dalga geçiyorlar diye. hakedene mübahtır diyorsan o iş çığrından çıkar başka sonuçlara varır. ben de çıkar hakedene küfür ederim derim. haksız mıyım? hakedenle dalga geçilir diye kanun mu var? kimse kimseyle dalga geçemez bence. kimsenin hakkı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
haurn yahya nin molla olmasi deil olay
adamin bildigin motorcu adnan hoc aolmasi

ya bildiğin pis bir adam işte harun yahya. cahil ve bir de üstüne birşey bildiğini iddia eden din üzerinden prim yapmaya çalışan bir haysiyetsiz. insanların harun yahya'yı hala ciddiye alıyor olması da bana garip geliyor. hakikaten bir tek şu forumda duyuyorum bu densiz adamın adını ya. başka hiç bir yerde geçmiyor adam. geçmesin de zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:

olduğumuz derken neden bahsettiğini anlayamadık "bizler" de. niye herkes senin gibi dinsiz imansız mı sence?

disappear bu forumda yasak değil miydi din ile aleni şekilde dalga geçmek? ben okuyunca sinirlendim açıkcası.

kilitlenmeli ya da içeriği hakkında tartışılmalı. adam gibi yazamayana da adam gibi yaptırım uygulanmalı.

hayret bişey ya. iki üç velet benim inancımla dalga geçiyor höh bre.

sakin ol mumu onu kastetmiyorum, bile bile sataşmayın bi. harun yahya türü yazılara çoğunluk kıl diye biliyorum, ona göre söyledim. sen değilsen sorun yok. o sondaki 'z'yi de beni ve adama tepki gösterenler olarak düşünebilirsin. herkes bi dalaşayım birine diye geziyo forum yavaş olm. harun yahyayı bilmiyomuş gibi yapmayın bi

edit: hah tmm oldu, mum abi ben zaten bu muhabbetten çok önce attığım şikayette, bilimsel kısımları olduğunu, ama harun yahya kısmına müdahalede bulunulmasını talep ettim. dinsiz imansıza vurma bi
Sosyal ağlarda paylaş

konu en uyuz olduğumuz formatta dediğinde o şekilde algılamamı bekleyemezsin. rahatsız oluyorum. isteyen istediği inanca sahip olabilir burada aleni şekilde beyan edip tavır koymasın kimse kimseye. inanç farkı olabilir ama insanız hepimiz. başka şeylere inanıyoruz diye oturup konuşmayalım mı burada?

harun yahya dersen fikirlerimi yazdım son iki postumda onunla ilgili olarak. bir sorun yok yani. isteyen istediğini desin ama ben de diyorum ki bu adamı ciddiye almayın artık adını bile anmayın ki unutulup gitsin böyle adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığın nokta, "kimse"yle dalga geçilmediği, sen kalkıp alınıyorsun üstüne. Adam konuyu açıp kaçmış, o adamın inancı ve kendi inancını ifade ediş biçimiyle dalga geçiliyor burada, sen kalkıp "İnancımla dalga geçiyorlar" dediğin zaman, adamın dediklerini kabul etmiş ve savunmuş oluyorsun.

Halbuki kendini biliyorsan, kendi inancını biliyorsan (ve de konuyu açanın fikirlerini paylaşmıyorsan) hiçbir şekilde alınmaman lazım, keza senin inancına edilen bir laf yok.

Zaten fazlasıyla hassas günler, aşırı hassasiyet gösterip, sizinle alakası olmayan konularda havadan nem kaparak ortamı daha da gerginleştiriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
BonePART said:
haurn yahya nin molla olmasi deil olay
adamin bildigin motorcu adnan hoc aolmasi

ya bildiğin pis bir adam işte harun yahya. cahil ve bir de üstüne birşey bildiğini iddia eden din üzerinden prim yapmaya çalışan bir haysiyetsiz. insanların harun yahya'yı hala ciddiye alıyor olması da bana garip geliyor. hakikaten bir tek şu forumda duyuyorum bu densiz adamın adını ya. başka hiç bir yerde geçmiyor adam. geçmesin de zaten.

Harun Yahya diye duymuyor olabilirsin , zira adnan oktar daah meşhur
ayrıca kendi çapında zeki de sayılır
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
konu en uyuz olduğumuz formatta dediğinde o şekilde algılamamı bekleyemezsin. rahatsız oluyorum. isteyen istediği inanca sahip olabilir burada aleni şekilde beyan edip tavır koymasın kimse kimseye. inanç farkı olabilir ama insanız hepimiz. başka şeylere inanıyoruz diye oturup konuşmayalım mı burada?

harun yahya dersen fikirlerimi yazdım son iki postumda onunla ilgili olarak. bir sorun yok yani. isteyen istediğini desin ama ben de diyorum ki bu adamı ciddiye almayın artık adını bile anmayın ki unutulup gitsin böyle adamlar.

son iki postundan sonra editle not ekledim zaten. ama bu formata da dayanamıyorum ben de. zamanında bi ara böyle topiklerle flood yapmışlardı tepki fln göstermiştik biz de, "akıllı ol, bilmem ne hoca harika bi insandır" falan diye pmden ayar vermeye kalkmışlardı bize. bu format sakıncalı o yüzden. neyse, girişmediğimize göre sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ofof dert anlatmak ne zor. benimle dalga geçildiğini iddia etmiyorum zaten. inandığım şeylerle dalga geçiliyor diyorum. mesela karıncaların müthiş bir yaratılışı olduğuna inanıyorum ben siz de bununla dalga geçiyorsunuz zaten.

sorun o yani. ortamı neden germek isteyeyim ki gelip durduk yere. madem bu kadar hassasız bu dönemlerde, dalga geçecek bir konu bulduğumuzda da daha ılımlı yaklaşırsak sorun yaşamadan atlatırız bu dönemleri haksız mıyım?

ayrıca da sadece şunu söylüyorum, harun yahya ve türevlerini kaale alarak onları daha da ayakta tutuyorsunuz. bir adam vardır kendi çapında mantıklı konuşur bellidir, bazı adamlar vardır salak saçma konuşur hadi lan ordan dersin. bu adamlar ikinci sınıfa giriyor işte.

dip not olarak da, ben zaten ilk mesaja verilen tepkilere laf söylemedim. isterseniz gidin kesin o mesajı yazanı abi banane ki.
Sosyal ağlarda paylaş

tmm mumu o zmn. zaten paticikten tanıma usulünden dolayı böyle insanlara saygı gösterme konusunda biraz farklı yaklaşımlarda bulunuluyo, misyonerlik yapan adamın ağzını burnunu kırarken mesela, sana saygıyla yaklaşıyoruz. ama doğrudur bu ara böyle bi coştu mekan. hassasiyetler var. o yüzden dalaşmayalım birbirimize eski tayfa olarak yüzyüze bakıyoruz şurda. yani tam olarak olmasa da buluşmalar fln millet biliyo birbirini, msnler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...