Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Contentleri yalan eden Bliz

n3mrut

Öne çıkan mesajlar

turkiyeyi batirmakla ne alakasi var $imdi? iyi ki durumu kotuye giden bir ulkeyiz bu tip benzetmeler olmasaydi insanlarimiz nasil diyalektik yapicakti merak ediyorum. sonucta kisa ve oz bir cumle kurmu$tum ama daha rahat anla$ilmasi icin acayim.

ortada para verip satin aldiginiz bir hizmet soz konusu. verilen hizmetten ho$nut degilseniz yapabileceginiz en mantikli tepki o parayi vermemek olacaktir. bircok ki$i de boyle yapti zaten zamaninda. memnun olmadiginiz bir durum surekli yineleniyorsa onu orada birakirsiniz. tuketici olmanin en dogal haklarindan olan bu tepki turkiyeyi batiriyorsa o halde bi sn bana kirik buzdolabi gonderen vestel' e gonderdigim iade i$lemini geri alayim geliyorum.

o sirada $unu da koyayim kenarda dursun -> :p
Sosyal ağlarda paylaş

baggio tabiiki hatalari oldu kimin hatasi yokki? boyle tembellik olsun baska ne isteriz ki geffen. seninde hakli oldugun dogrular var ancak milyonlarca kisiyi memnun etmeleride bir baska arti onlar icin. saymaya baslasak binlerce hata sorun eksiklik buluruz ama varsa daha iyisi hodri meydan. gorduk yenileri daha sonra cikanlari vanguardlari, lord of the ringsleri, bedavaya gecen anarchy onlinelari , daoclari, soenin bitirdigi swgleri gordukten sonra sen sevmesende ben helal olsun blizz diyebiliyorum sadece. 2004 yilindan sonra girin bakin 50 ye yakin oyun cikmis hani nerdeler? bu blizzardin basarisidir wowun onlari ezmesidir bu kadar acik. bir sey sunuyorlar ama millet cita bu kadar yukarda iken hadi canim sende diyor deniyor geri donuyor.

sonucta insanogluyuz elbet bir seyleri begenmeyecegiz benim savundugum nokta goster bana daha iyisini ya da neden oynamiyoruz baska bir seyi?

birisi daha iyisini yapana dek en iyisi bu kabul etsekde etmesekde.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW tabii ki iyi de, tek sebebi "super oha ezici MMO harika" olmasi degil. Arkasinda Warcraft gibi bir marka var oncelikle, oynamasi da en azindan bir Daoc'a gore daha basit. Gamecardlarin yayginligi da ailesinden oyun icin kredi karti alamayan cocuklar icin super bir avantaj.

Oyunun basarisindan cok pazarlama basarisi yani WoW'unki, ama hatice degil netice tabii, sonuc olarak su anda en yaygin MMO, muhtemelen WAR da bunu degistiremeyecek.

edik: Bir de Interface rahatligi ve addon imkanlari var tabii, kismen basitlige kismen teknik basariya giriyor, o da cok onemli bir etken.
Sosyal ağlarda paylaş

ne yaparsa yapsin bence blizzard bu camiaya yaranamayacak. illa naxxramas gibi hardgame bir dungeon getirsin insanlar 3-5 ay takilsin kalsin "abi nax manyaq ya. x boss da bi abiliti var tanka 99k vuruyo" diyip debelensinler.

adamlar ortalama duzeyde bir oyun yaratmaya cali$iyorlar ozellikle tbc sonrasinda ve ayni hatalari bir daha yapmak istemediklerinden bahsediyorlar. e boyle olunca ne oluyor hardcore oyuncular 1 ayda temizliyorlar senin expension paketini. onlara content mi yeti$tiresin yoksa ortalama duzeydeki insanlari mi memnun edesin belli degil.

sonuc olarak blizz ve yaptiklarindan son derece memnunum. boyle durumlarda ozellikle meyve veren agaci ta$larlar sozu aklima geliyor, yigidi oldurup hakkini yememek lazim. kaldi ki knigt online gibi oyunlarda itemlarinin calinmamasi icin dahi para odeyen oyunculari ve bunu utanmadan sitesine yazabilen yapimci firmalari gordukten sonra blizzard in yaptigi i$ bana fazlasiyla profesyonel geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela eskiden t1 le t3 arasında iki kat fark olurdu,

şimdi t5 den t6 ya ben sadece warrior dps setine baktım, öle ahım şahım bi fark yok, hatta nerdeyse sadece t6 nın bonuslar geri kalan itemlarla biraz daha iyi scale ediyo diyebiliyoruz.

ha bu ne demek bu demektirki blizzard hc ciler için content koydu ama ödüllerini kıstı, ki mantıklı bişi sonucta casual gamerlaıa yönelik bi oyun yapmaya calıştıklarını sölüyolardı basıdan beri, giderek yaklaşıyolar amaclarına, ma hc gamerlar içinde boş durmuyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese iyi günler,

Konu iyice başka bir yöne kaymış olduğunu söylemeden geçemeyeceğim açıkçası. Önce okuduklarımı değerlendireyim.

WoW oynuyoruz, oynadık, oynamaya devam edeceğiz ya da etmeyeceğiz. Bu başlık altına yazı yazmış herkes bu dört durumdan birisini yaşadı, yaşayacak ya da yaşıyor.

WoW oynamayı bırakmış birisi olarak, neden hala bu oyunu şu anda piyasa da bulduğum en başarılı oyun olarak kabul ettiğimi size açıklamak isterim. Yaşadıklarımı düşündükçe hem beni hem de oğlumu oynatabilmiştir bu oyun. Ben “high-end instance” yaparken, oğlumda karakteriniz zıplatabilmiştir ironforge’da. Oyunun hitap ettiği demografik duruma bakacak olursanız her yaştan, her gelir durumundan, her eğitim durumdan insan bulabilirsiniz. Bu bence Blizzard’ın başarılı olmasında ki en temel nedenlerden birisidir. “Blue Ocean” adlı kitapta belirttiği gibi, Blizzard var olan Pazar’dan pay kapmak yerine kendi pazarını yaratmış ve geliştirmiştir. Bu sayede rakiplerine karşı ciddi bir ivme yakalamıştır. İşin sadece başlangıç kısmıdır bu aslında, başarı sürdürülebilir olduğu müddetçe anlam taşır.

İşte bu noktada, Blizzard tüketici beklentilerini takip edebilmiştir. Şimdiye kadar hiçbir firmanın yapmadığı 3ncü parti programlara (hile ve hırsızlık için olmadığı sürece) izin vermiştir. Benim gibi oyunun başından bu yana takip etmiş arkadaşlara sorarım. Oyuncuların geliştirdiği birçok şeyi şimdi sistem size standart sunar hale geldi farkında mısınız? Bu değimlidir müşteri odaklılık ve müşteri beklentilerinden öğrenim sergileme.

Tabi ki, hataları yok mudur bu koca çocuğun. Vardır elbet. Ama hataları, doğrularının yanında daha fazladır ki, o girmeden önce 2-3 milyon olarak belirtilen piyasa şimdi 11-12 milyonlardır. MMO camiasına kaldıraç etkisi yapmış, sadece kendini geliştirmemiş, diğer rakiplerini de etkilemiştir. Bu nedenle değimlidir SOE kalkıp level sistemi getirmiştir yapısına.

Maalesef duygusal yaklaşımlarımız ya da bireysel görüşlerimizi genelleme konusunda milletçe bir iyileşmeye açık noktamız var. Bu nedenle değil mi ki benzer serzenişleri diğer MMO’larda da yaşadık. “UO bitti”, “EQ öldü”, “Yok hocam, Bu AO’dan adam olmaz, bak göreceksin falanca filance online gelecek hepsini süpürecek”. Dyna bir bulsa şu eski postları arşiv’den benzer şeyleri diğer MMO larda da dile getirdiğimizi göreceksiniz forum camiası olarak.

Neyse,

Sadede gelecek olursam. Oyunlar tercih meselesidir. Sever oynarsınız, sevmez ama oynarsınız ya da oynamazsınız. Hiç kimse bu nedenle bir başkasını yargılamamalı ve bu hakkı kendinde görmemelidir. Oyuna beğenmiyorum ya da beğeniyorum demek herkesin kendi özgürlüğündedir. Başkasının beğenmemesini “Nasıl beğenmezsin?” diye eleştirmek yerine, “Çok ilginç aslında bende o yönünü ve hatta şunları da çok beğendim, nedenlerimde bunlardır” demek en doğrusudur diye düşünüyorum.

Forumların temelinde amaç, bilgilerin paylaşıldıkça çoğalmasıdır. Yaşlarımız kaç olursa olsun, hepimizin birbirimizden öğrenecekleri vardır. İşte bu güzel “item”ı, gelin bu şekilde kısır kişisel sataşmalardan uzak tutarak zenginleştirelim ki, biz bilinçli tüketiciler bize ürün sağlayan firmaların daha da güzelini bulmasına destek verelim.

Kumadam
“Ölümsüz kalın”
Sosyal ağlarda paylaş

dün aksam

tabula rasa
hellgate london
1-2 free mmorpg denedim sırf merakımdan
netten gidip cıkacak olan 1-2mmorpg videosuna baktım

ve kesin emin oldum

blizzard harika bir iş çıkarmış... wow inanılmaz ötesi güzel tüm bu cıkanlardan helal olsun dedim takdir ettim adamları

inanılmaz kötüleyesim war hellgate london ı susuyorum :D dövesim geldi developerleri o derece sadfsaf
Sosyal ağlarda paylaş

aether said:
adamlar ortalama duzeyde bir oyun yaratmaya cali$iyorlar ozellikle tbc sonrasinda ve ayni hatalari bir daha yapmak istemediklerinden bahsediyorlar. e boyle olunca ne oluyor hardcore oyuncular 1 ayda temizliyorlar senin expension paketini. onlara content mi yeti$tiresin yoksa ortalama duzeydeki insanlari mi memnun edesin belli degil.

sonuc olarak blizz ve yaptiklarindan son derece memnunum. boyle durumlarda ozellikle meyve veren agaci ta$larlar sozu aklima geliyor, yigidi oldurup hakkini yememek lazim.

Doğru olan bu işte. Tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
Walla tamamını okumadım yazının ama Cüce yeteri kadarını söylemiş gördüğüm kadarıyla. Blizin yasal açıklamısda sonuçta contentin ilerlemesi yönündeydi. Bunun WC1 den sonra WC2 - 3 FT çıkmasından hiçbir farkı yok. WC 1 deki bosslar çok tatlıydı şekerdi itemları ne kadar zor almıştık. 2 gelince eskiler çöpe atıldı demekten bi farkı yok. Lore da ilerlemek zorunda. Bunun içinde illaki eskiler geçerliliğini yitirecektir. Kaldıki bugünlerde yeni eklenen Achievementlar eski raidlere olan ilgiyi yeniden canlandırdı. Böyle olmasa bile kimse size gidip görmeyin demiyor. Siz şimdiyi halledinde geriside gelir. Biraz ağıra kaçıcak ama TBC yi bitirdiniz eskisimi kaldı diyorum bu noktada. TBC de oynamış ve içeriğini belli bir oranda temizlemiş pek çok kişi ve guild zaten sırf nostalji olsun diye mc bwl aq40 yaptı. Hatta 3 kişi 5 kişi şurayı burayı temizlediler. Demek istediğim siz burdaki işinizi halledinde, gerisi zaten bi şekilde gelir. TBC öncesi şu anda olduğu gibi alt veya orta lvl raidlerden itemınız olmadan Naxxa girmeniz mümkün deildi. Başlık içinde birininde dediği gibi sittin sene MC mi yapacaktık. Veya karazhana girmek için t3 lerimiz olmak zorundamı olacaktı. Kimse size gitmeyinde demez. Kapıda durup içeri almamazlıkda yapmaz gidin görün. Veya sizde kendi serverınızda bir gelenek başlatın "her cumartesi mc bwl" gibi. Zamanla işi her hafta düzenli giden 40 kişilik bir raide bile dönüştürürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Topik boyunca söylenmiş ama ben yineleyeyim.
Seninle aynı kafada olup eski content görmek isteyenlerle beraber tüm instancelara girer tüm bossları kesersin istersen. Örneğin bikaç hafta önce çok rezil bi gearla toplamda 4 kişi aq20'ye girdik, ilk bossu kestik mutlu olduk. "Bakalım aq40'ta napabiliriz" dedik, içeri girip ilk 3 mobda wipe yedik, tekrar denedik, bu sefer üçünü de kestik, ilk bossun odaya şöyle bi bakış attık "abi bura olmaz ya 4 kişi" dedik çıktık gitti. Yine de mutluyduk.
Bi hafta sonra dedik bi onyxia keselim. Gittik 3-4 wipetan sonra yine rezil gearlı 5 kişi (ki bunlardan biri 62. leveldı) kestik onyxia'yı. Kafası SW'nin girişine asıldı falan. Yine eğlendik tabi.
Sonra, geçen hafta arkadaşın biri koca bi aq40 grubuna girmiş, biz de katılınca toplamda 33 kişi aq40 yaptık c'thun'a varıncaya kadar ne varsa kestik, patır patır aq mount düşse de Bİ TANE BİLE ALAMADIM yani, o derece.

Kısacası, eski contenti görmek isteyen oyuncu hep var. LFG kanalına girip araştırınca mutlaka çıkacaktır birileri. Hem şimdi achievement sistemi de var, millet eski yerleri yapmak istiyo gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...