Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper İnternet Dönemi !

dEaThMooN

Öne çıkan mesajlar

Binali said:
...Süper İnternet dediğimiz...

Ercik' in süper bas tanımı gibi birşey olmuş. Sanmıyorum ki o adamın internet konusunda bir sıkıntı çektiğini fln. Yalan dolan işlerle yürümüyor yav, sori yani Binali. 10-15 kat demiş adam ya, ulan hiç mi alt yapıdan haberin yok deyyus.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi yüzle böyle açıklama yapabiliyorlar ya. Rezalet durumda internet şu an. Dün gece 5 de bile stabil ping alamıyordum hiçbir yerden. Şu anda da felç her türlü yurtdışı kaynaklı olay. Ben mi başka bir ülkede yaşıyorum yoksa nedir anlamadım ki bu işi devamlı böyle açıklama yapıyorlar yok süperdi, turboydu :X
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim en son Türk Telekom özelleştirilmişti bir önceki hükümet tarafından. Şimdi bu ulaştırma bakanı kim oluyor da özel şirketin yapacağı çalışmalar için "Biz" "Şöyle yapacağız , böyle yapacağız" diyebiliyor ? Senin öyle bir yetkin mi var ki böyle iddialarla ortaya çıkıyorsun adam ?

Ötesinde büyük bir ihtimalle hızlı internetten kastı bundan aylarca önce Türk Telekomun 2008'in hemen başında sunacağını iddia ettiği VDSL hizmeti. Ama görüldüğü gibi Türk Telekom hala ortada yok bu açıklamayı da ulaştırma bakanı yapıyor .. Türkiye işte böyle bu ülke ..
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yeni hizmeti ne super interneti ya, once yurtdisi cikisi alsinlar biraz. Bu kadar mi beyinsiz ve hatalarindan hic ders almayan bi kurum olur, musteri cekmek ve Kablonet'e darbe vurmak adina DORT KAT HIZLI TURBO ADSL dediler icine ettiler Turkiye'nin butun internetinin, yeni yeni biraz belini dogrultur gibi oldu, bi superimiz eksikti.
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:
belirli bi kismi hala turkiyeye ait galiba bildigim kadariyla turk telekomun.

Doğru söylüyorsun . Telekomun %55'i özelleştirilmiş durumda.

Bu arada yurtdışı çıkışlarına gelirsek. Yakından takip ettiğim bir konu bu ve Donnely Amca yaz aylarında yıl sonunda yurtdışı çıkışlarının 150gbit/150gbit'e çıkartılacağını belirtmişti.

Bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin toplam yurtdışı çıkışları 99gbit/99gbit'e gelmiş durumda. Bu açıklamayı yaptıklarında yanılmıyorsam 66gbit'di. Aslına bakarsak %50 artmış ama kesinlikle yeterli değil. Bakalım devamı nasıl gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak kasım ayında 140gbps gidiş/geliş olacağını söylemişti paul doany. Cebit yapıldığı zamanlarda söylemişti ve o sırada 68.4gbps idi. Yalnız şöyle bir durum var, hızlar dörde katlanmadan önce de 68.4gbps idi, adsl abone sayısı 4 milyonu geçmeden önce de. Adamlar aynı hatla hızları katladılar, abone sayılarını katladılar ama hiçbir yatırım yapmadılar. Şu an 95.8gbps kapasite var ama bunun en az 200gbps olması gerekiyor. Rapidshare'in toplam çıkışı bile 150gbps'den fazla. Bunun üzerine söylenecek çok da bir şey yok aslında. Bütün bu rezalete rağmen sanki her şey çok iyiymiş gibi hala promosyon yapıyorlar deli oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de en büyük sorun yurt dışı çıkışı. Yurt dışının takipçisi olsunlar kim nerede kablomuzu sıkıyor, hakkımızı arasınlar. Yabancının engellemesini aşıp ping düşürmek için yabancının yazılımına para vermek zorunda kalmayalım, arkayı dörtleyelim hesabı hız arttırımları da olmasın pliz.
Sosyal ağlarda paylaş

degil super isterse hipermegaohawtf 100 mbit gelse herkese gene bisiy degismeyecek. sorun baglantinin hizi degil, gerizekali alt yapi ve kalitesizlik. gerci bunu biliyorlardir ama "50 milyon dolar harcadik alt yapimiz cok daha iyi oldu" demek "SUPER 18 KAT HIZLI INTERNET VERIYORUZ!!!" demekten cok daha az goz boyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Süper internet yalnız... bari hangi teknolojiyi getireceksin ismini ver de biz de anlayalım. Yurtdışı çıkışını mı genişleteceksin? Evlere fiberoptik mi döşeyeceksin? Wimax mi? T3 mü? OC mi?

şahsen ben yurtdışı çıkışını en az 4 kat genişletmelerini tercih ederim. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi porsche'yi trafikte kullanmak var, hız limitinin olmadığı otobanlarda kullanmak var...

70 milyonluk ülkeye 99 Gbit yurtdışı çıkışı ne demek ki...
Sosyal ağlarda paylaş

sonucu herkül internet geliyor! olacaktır tabii

eskiden kupon dönemi vardı, hatırlarsınız. kaçıranlar için kupon verirlerdi. "ilk beş kupon burada!" şeklinde süper kupon falan diye..

sonra olayın cılkı çıktı. süper kupon, mega kupon, hiper kupon.. derken bi gazete bombayı patlattı HERKÜL KUPON!

göz boyama işte.. ancak devletin daha sağlam ve yaratıcı adamlarla çalışmasını beklerdim.
misal roketli internet
roket geliyor! bakan yaptığı açıklama her kullanıcıya daha hızlı internet tecrübesi yaşatmak için arkadan roket monte edeceklerini söyledi.. kullanıcılar fiyatların artacağından ve artışın cüzdanlarında patlayacağın korktukları için elleri arka ceplerinde, cüzdanlarını kapaya kapaya koşarak salonu terketti. daha sonradan yapılan açıklamada tüketiciler "yok abi gerek yok bi kere böle şeylere.. bi kere biz kim teknoloci kim.. di mi" açıklamasını yaptı..
Sosyal ağlarda paylaş

la_bombonera said:
Süper internet yalnız... bari hangi teknolojiyi getireceksin ismini ver de biz de anlayalım. Yurtdışı çıkışını mı genişleteceksin? Evlere fiberoptik mi döşeyeceksin? Wimax mi? T3 mü? OC mi?

şahsen ben yurtdışı çıkışını en az 4 kat genişletmelerini tercih ederim. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi porsche'yi trafikte kullanmak var, hız limitinin olmadığı otobanlarda kullanmak var...

70 milyonluk ülkeye 99 Gbit yurtdışı çıkışı ne demek ki...

Benim takıldığım konu da o. SUPERINTERNET nedir ya? Adı bu mu yani bu olayın?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...