Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enhancement Shaman hakkında....

Bassist

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar lvl 60 tan beri mlee shamana bir hayranlığım vardı hepiniz bilirsiniz mlee shaman wow daki instant adam kesebilen tek classtı :) sonra shaman hayranı sandığımız blizz inanılmaz bi nerf çekti shamanlara ve bu resilience olayıdır frost shock un nerflenmesidir mlee shamanlar çok azaldı.Hatta arenada bitanesine bile rastlamadım hadi bg de 1-2 tane oluyodu.Şimdi patch 2.3.0 notlarına baktım frost shock tekrar bufflanmış,sanırım blizz enhancement shamanı eski günlerine döndürüyor.Oyuna deep thunderlı bir enhancement shaman alıp geri dönmeyi düşünüyorum.Mlee shamanın hakkını vererek oynamış yada oynayan arkadaşlarından edindiği bilgilerle yardımcı olabilecekler varsa sevinirim.Pve kısmı değil pvp kısmı ile ilgileniyorum.Tbc öncesini çok arıyorlarmı pvp deki statüsü nedir?Sinir olurmuyum oynarken vs vs bg lerde gördüğüm mlee shamanlar baya rezildi..Bu yüzden;

Battlegroundlara göre class değerlendirmek istemiyorum çünkü bglere giren player kısmının büyük % sinin classını oynamayı bilmediğini biliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Sosyal ağlarda paylaş

shamanistik rage totemler vs malesef arenada yalan oluyor. bunun da tek sebebi cc den çıkmak için pvp trinketinden başka şansı yok shamanın. karşıdaki takımdaki üyelerden birisi rogue, warlock, mage olursa çok çok zor o shamanın birşeyler yapabilmesi. zaten kendimden biliyorum shamanın her türlüsü ilk hedef takımlar için. resto da olsan bu böyle elem de olsan bu böyle. ki kalkan takmadıgın için armorun da düşük oluyor ench shamanda. çok çok kolay ölüyorsun. o arada wf vurup bişiler yapmak imkansız gibi birşey malesef. 3 vs 3 de bir nebze bişiler olabilir arkanda healer varsa o da. ki healer herşeyiyle seni ayakta tutmaya çalışıyor. 5 vs 5 tecrübem yok bilmiyorum ama orda da focus target sen olursan ilk nukede yine inersin malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

enhancement shaman olarak ne arena'da iş yapabilirsin ne de raidlerde kendine yer bulabilirsin. ben pati'den bir arkadasın guildinde oldugum için hala enhancement olarak oynuyorum ama resto gearım da kenarda duruyor :)

frost shock ın nesini bufflamıslar gormedim ben ama bişey farketmedim. arenada malesef cc olmadıgı için shamanı kagıt gibi eziyorlar. ilk target olursun zaten buyuk ihtimal ve anında yatarsın.

eger ille de arena yapıcam diyosan mutlaka resto ol. su anda arenalarda yine en az tercih edilen healer shamandır ama yine de yer bulursun yani, iyi oynayabilirsen de gayet guzel pvp zevkine varırsın.

ben cok uzun suredir enhancement oynuyorum hatta rehber de hazırladım yakında okursun onu. ama pvp yapamadıgım için pvp bilgileri yok pek :)
Sosyal ağlarda paylaş

bglerde warriorumla nadiren ench şaman gördümmü free honor oluyo genellikle.disarm süresi bitene kadar ölü oluyolar genelde ama ally olmalarından dolayıda olabilir çünkü oyun başından beri horde shaman kasan gerçekten iyi oynuyan adamlar var.bizim guilddeki ench şamanımız 3vs3 takımında 1850 bulmuştu bu hafta 103 dpslik main handiyle takılıyodu raidde. nadirde görülse var pro ench shamanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tek yer bulabileceğin 25manler esasında enh shamanla, vereceğin bir sürü buff oldugu için arada bir şansın var. ama arena'da cidden sana focuslandıklarında tutunman cok zor, iyi abanırlarsa her türlü yatıyorsun. onun dışında bglerde oynarsın gene. işte lock falan seni keser, sen gider mage kesersin, ona vurursun buna patlatırsın bitane vs.. anca bg oynanır yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.Beni sadece pvp kısmı ilgilendiriyor pve yapmayacağım zaten ilk mesajımdada belirttim.Benim rogue uma yada shadow primede bonus tu enhancement shamanlar o yüzden böyle bir topic açma ihtiyacı duydum aklımda bir çok soru var.

Fakat şunu söylemeliyim at sahibine göre kişner :) pro mlee shaman görmedim hiç tbc den sonra ne yazikki.Bu arada frost shock bufflandı derken eskiden 3 tane attıktan sonra 4.sü yawaşlatmıyordu ya onu kaldırmışlar.Tbc öncesi gibi her frost shock attığınızda adam yavaşlıyor.
Lvl 80 de resilience kalkarsa enhancement shamanın yine pvp de 1 numara olacağından kuşkum yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.Beni sadece pvp kısmı ilgilendiriyor pve yapmayacağım zaten ilk mesajımdada belirttim.Benim rogue uma yada shadow primede bonus tu enhancement shamanlar o yüzden böyle bir topic açma ihtiyacı duydum aklımda bir çok soru var.

Fakat şunu söylemeliyim at sahibine göre kişner :) pro mlee shaman görmedim hiç tbc den sonra ne yazikki.Bu arada frost shock bufflandı derken eskiden 3 tane attıktan sonra 4.sü yawaşlatmıyordu ya onu kaldırmışlar.Tbc öncesi gibi her frost shock attığınızda adam yavaşlıyor.
Lvl 80 de resilience kalkarsa enhancement shamanın yine pvp de 1 numara olacağından kuşkum yok...
Sosyal ağlarda paylaş

Arena'da ench. shamanla oynamak çok çok zor. Aslında shamanın herşeyi tam pvp yapmak için ama tek sorunu CC yapabilen bir class değil. Belki yanına çok sağlam bir rogue alarak birşeyler yapabilirsin 2v2'de tüm CC'leri rogue yapar sen de abuk subuk dmglerinle adamları kesersin. Casterlar falan kolay olur diye düşünüyorum ama warrior/pala, rogue/mage druid/random buildleri affetmez arenada seni. Bütün 1700 üstü buildler de aşağı yukarı böyle olduğundan rating kasamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

mesajlarım 2 kere ard arda çıkmış pardon :) arkadaşlar saolun yorumlar için.Ben arenadan nefret eden ve çok gereksiz olduğunu düşünen bi insanım.Sırf arkadaş hatrına girdim hep arenaya rogue ve shadow primle.Düşüncem Bg takılmak herzamanki gibi.

Acaba diyorum LvL 80 i beklesemmi?Zaten her şekilde lvl 80 de resilience ve arena olursa oynamak istemiyorum wow.Blizzardın işte arena yaptık ama beceremedik sizde sıka sıka en iyi pvp itemlarını almak için bizim iğrenç arenamıza girmek zorundasınız mantığından nefret ediyorum...Bg lerede aynı itemları koysalar kimse arenaya girmez...
Sosyal ağlarda paylaş

valla arkadaşı duel yaparken gördüm, frost mage ismi lazım değil, 400den fazla resilencei vardı 11k falanda hp vardı. if kapısında full t6 elinde bt ve tk dropları duel wield takılan bi shaman. arkadaşa 2-3 kere wf tutturdu bunun can direk %30 falan kaldı. ha kazandı gerçi mage arkadaş ama adam öyle bi dps yaptıki oha falan oldum yani.

bu hikayenin sonucunda:

enhance şaman iyidir ama sadece bglerde. arenada cc varsa işiniz çok zor. tek trinket kurtarmıyo valla. ama bglerde bodoslama daldıgın ve kaybedecek bişeyin olmadıgı için daha rahat yaparsın pvpyi. o yüzden salla bekleme lvl 80i. exp. gelene kadar zaten kastıgın honorla üzerini rahat döşersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe güzel yorumlar sağolun.Valla benimde mekanım 2 yıldır bg ler zaten yaw :) arenayı arkadaş hatrına yapmak zorunda kaldım valla bana kalsa arenanın önünden geçmem.
Bir kaç shaman videosu izledim valla enhancement shamanı oynamayı bilen adam deli şeyler yapıyor.Canım çekmedi değil >:D<
Stumpy diye bi orc shaman baya iyi oynuyor çocuk
http://www.youtube.com/watch?v=ZDKWqyOWRtU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zD4s154lEU0

Dostum o t6 lı shaman full merci olsa eldede bi deep thunder falan olsa yine aynı damage i vurur üstüne ölmezdi diye düşünüyorum,bu resilience olayı t6 yı bile avantajsız kılıyor pvp de :D

Bir konuda daha fikrinizi alacağım şimdi 300 milyona bir shaman buldum fakat pantalonu vengeful gerisi sezon 1.Elde deep thunder var.Şimdi kararsız kaldım sezon 1 sonuçta kelepire düştü av haftasına denk gelse 1 haftada fullenir.Deep thunder olması hoşuma gitti.Bilmiyorum arkadaşlar bir kaç ay sonra lvl 80 gelicek bu itemlar çöpe gidecek.300 milyona değermi sizce??İtem kasıcak vaktim yok üniden dolayı hani dandik bi karakter alıp kasma şansım yok :S
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...