Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shamanlar için arena bitiyor mu?

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Darklight1903 said:
Buyse said:
hala grounding diyor adam. grounding toteme adam gibi skil atacak amele bulursan bana da yolla. veya hamstring atmadan seni kesmeye çalışan warrior falan bulursan mesela. earthbindmış. heh..

neyse ya.

seviyeyi bozmazsan sevinirim. amcanin oglu degilim ben. hamstring kullandiysa bas trinkete git uzaklara earthbind attiktan sonra. ayrica adamin buyuyu tam bitirirken groundingi koydun mu her turlu oraya gider ayrica groundingin olayi sheep silence gibi olaylara immune olmaktir bence buyuyu ustune cekmesi ikinci ozelligi. neyse...

hayırdır ne seviyesizlik gordun orda? sana karşı birşey mi dedim ben. ayrıca kazın ayağı sizin dediğiniz gibi olmuyor işte. aha diyelim ki adam morph atıyor gördük castını o an attık ve toteme gitti. ee sonra? adamın morph da cd mı var? tekrar baslıyor speli cast etmeye. hadi diyelim ben adama yeteri kadar yakınım (bu arada başka hiç kimse yok ortamda yani öyle kabul ediyoruz, yani bi yandan durmadan benimle ugrasan bir warrior bi rogue yok ya hani ben hep mage de gözüm) earth shock attım 2sn de öyle kestim skilini. 3. yü neyle kesiyorsun? trinket ona da eyvallah.

ayrıca yeni patchle birlikte tremor artık direk olarak hedef alnıabiliyor. adam kafanda tremor buffını görmesine bile gerek yok.

hayır madem bu kadar imba shamanlar arenada vs. tremor totemler grounding totemler earthbindler ne çok ezici skillerimiz var , gerek yok bize cc falan, earth shieldi de toptan kaldırsınlar nasılsa kullanamıyoruz.

bir de son sözüm geyik dahi olsa patch 8.4 relase notes da shaman için yazılana bir bakmanızı öneririm. shaman oynayanların yüzde 90'ı hallerinden şikayetçi, oynamayanlar dışardan totemlerini skillerini görüp iki kere de wf crt yeyip ölmüş adamlar ( seni kastetmiyorum var böyle tipler etrafta) omg shaman imba instant kill çekti bana nerf nerf diye dolananlar. sadece onlar şikayetçi değil shamanın halinden.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=1829323194&sid=1
http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=1829333236&sid=1
http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=1828943653&sid=1

şu verdiğim linklere biraz göz atarsanız durumun ne kadar vahim olduğunu anlarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

adama baktan kastimdi o. neyse onu bosver simdi.

sole bir sey var. poly yada silence totemi kirmiyor. yani sen totemi benim goremeyecegim ya da zor targetlayacagim bir yere koyuyorsun ben oraya gidene kadar senin teammate`in beni parca pincik ediyor :). ben o totemi bulup icelance atana kadar ohoo. hadi hayattayim hala attim icelance`i ondan sonra earthshock ile kesip yeni totemin cdsini bekliyorsun.(cd leri kac saniye bilmiyorum 15? 30?) ayrica bi mage spellsteali 700 mu ne mana ile yapiyor. ben senin earthshieldini alsam sen bana 50mana ile purge atsan.(misal kac mana o onuda bilmiyorum)

sahsen ben calmiyorum adamin ustunden. nasisa benim vurdugum onun healladigindan cok. zaten zevk icin giriyoruz arkadasla arenaya pve itemlari ile mounta binip karsiya kosup nuke tutarsa ok tutmazsa leave bg.

ama 1.5 saniyede 2.5 3k heallayan lesser heal ve takim arkadasin icin kendinle beraber chain heal varken line of sight kullanarak gayet arttirabilirsin survival`ini.
Sosyal ağlarda paylaş

usta totemi nereye atarsam atayım üstümde onun buffı beliriyor. sen o anda bana atsan ice lance toteme gidecek. ve totem yok olacak. sonrası allah ne verdiyse bende zaten. hani yani şöyle bi özellik olsa totemde ne bileyim tier skilleri alsa sadece üstüne misal pyroblast gibi vs içim acımayacak. warlockun tek dotuna kurban gidiyor o totem. o yüzden de göründüğü kadar kullanışlı değil. yoksa sadece 1 vs 1 magelere karşı iyi zaten en fazla. warlocka priesta karşı yine işe yaramıyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar bu bilindik bir olay blizzard her zaman böle şeyler yapmayı sever her classların iniş ve çıkışları olmuştur..bknz wow ilk çıktığında roguelar imbaydı sonra kısa bi süre sora rogue nerflendi hunterlar ön plana çıktı beast talente giden adam peti playera salıp kesiyordu.dün gibi hatırlıyom. sonra huntera nerf geldi priestler ortaya çıktı vs..vs.. böle devam etti.şimdi sıra shamanlarda demekki artık bu kadarlıkta olsun dimi ? =)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun en ezik, en cc yapamayan charına da nerf geldi iyi oldu diyen gördüm ya tamam artık. 3 buildden 1sinin arenada oynanmasının mumkun bile olmadığı, artık 2v2 de bitirilen shamanı ezip ezip ehühe dersiniz.

yani bütün oyunda her class cc yapmada harikalar yaratırken, grounding totemi imba yaptınız, totemin sopasıyla vururum bundan sonra warriorlara, roglara.

şurda daha 2 gün önce shamana ezik diyenler oo imba es'ye cd gelmiş diyorlar utanmadan.

es dışında nası hayatta kalacaksa resto shaman, herkesin dispelleyebildiği, nenesinin nikahı kadar mana isteyen şeye bir de cd getirin, dispelli yiyip oturur düşünürüz ondan sonra.

madem o kadar imbaydı shaman cok merak ediyorum burda iyi oldu diyenlerden kaç tanesinde shaman var da shaman oynamanın zorluğunu bilip konuşuyor.

lockla, rogla whinelayanları da gördük zamanında şaşırtmıyorsunuz beni...
Sosyal ağlarda paylaş

Oncelikle shamanın 2v2de en kötü healer olduğu yorumuna kesinlikle katılmıyorum şöyleki warlock arkadaşımla girdiğim arenada ( ki hep rankingde ilk 3 sayfadaydık) karşımızdaki diğer healer-lock setuplarının kaç kere bize overpowered dediğini ( özellikle druidlock pri-lock ikilileri) hatırlarım. Grounding ve talentla 5 saniyeye düşürülmüş shocklarla mana burn gibi özellikler imkansız kalırken ve purge gibi imba bi büyüye sahipken 2v2de etkisiz kaldığımı düşünmüyorum ki tremor gibi totemi burdaki kimseye anlatmıym bile.

Tek survival özelliğimizin earth shield olduğunada katılmıyorum; bu kadar yüksek armor ratinge sahipken ve nature's guardian gibi bir talenta sahipken sadece "ES imbadır" demek gerçekten çok yanlış. Kaç kere drain mana faslı bittikten sonra Nature's guardian ile ayakta kaldığımı bilirim.

Ha ama bu demek değilki 30 saniye CD çok ağır bi nerf değildir. Zaten pek çok class tarafından dispel edilebilen bir özelliğin ( 41inci talent olduğuda unutulmasın ) CD alması bence çok saçma. Ben gidicem 41 talent vericem ve daha combatın başında adam bana adeta retalent çekicek 41inci talentımı silicek, ben bi 30 saniye daha 50 talentla mücadele vericem.

Bu nerf kesinlikle gelicekmi gelmiycekmi bilmiyorum ama böyle bi nerf olursa heralde talent açısından hiç bir kurtuluşumuz yok çünkü resto shamanların en az 39 talentı banko restoda ve bu bizim hybrid bi build yapmamızı engelliyor. Earth shield almasak bile dediğim gibi en az 39 talent zaten restoda olmak zorunda.

Dipnot: Ilk 3 sayfadayız falan gibi laflarım ukalalık olarak algılanmasın, anlatmak istediğim hep dişli ve yüksek ratingli takımlara karşı ayakta kalınabilindiğini vurgulamak için öyle yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim shamanda ES yokki yani teoride varda pratikte araki bulasın nezaman atsam 3 sn de hop gitmiş,millet bglerde resmen bi resto shaman görsemde ES sini veledi zina etsem diye dolaşıyor

arenada kim shaman ı ne yapsın druid cycloneluyor iyi kötü kısa uzun bir kelle kalkıyor hadiseden, istediğin kadar yüklen 1sn kaçırıyorsun araya 2 hot sıkıştırıyor döndün başa hiç olmadı ayı olup uzuyor

priest hadi sheildinin pek bir anlamı yok ortada dolaşan dmglara göre ama atıyor fear i kurtarıyor kelleyi

paladin hem plate giyiyor hem stun ı var hem buble ı oda kurtarıyor paçayı

e shamanda ne var hiç ne cc ne escape mekanizması,arena başlıyor beyler sizi tanımak güzeldi diyorum,mutlaka birisi ES uçuruyor hop gank bang ne atacak fear ne cyclone ne bear form ne buble oldumu sana gg,acizliğin dayanılmaz hafifliği,elinde 2.1k +heal li healer var ama ne işe yarar
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Purge varken aglayamazsiniz. Sorry.

Komikmi$ ?

Earth Shield a 30 saniye cooldown "Karde$im biktim siz shamanlarin restoration talentini kullanmanizdan. Kotu olsa da digerlerine yoneliceksiniz bundan sonra kacariniz yok. " demek.

Purge dedigin $ey nedir ki ? Rogue geldiginde bir resto shaman napicak ? Yada bir warrior ?

Burning Crusade den sonra nerede gordunuz;

- Aman yarabbim elemental shaman kacmam lazim.
yada
- Oy Oy, Enhancement shaman vurdu mu instant.

repliklerini...
Sosyal ağlarda paylaş

Burning Crusade den sonra nerede gordunuz;

- Aman yarabbim elemental shaman kacmam lazim.
yada
- Oy Oy, Enhancement shaman vurdu mu instant.

repliklerini...

+1500

41 puan verdiğim talenta cd gelmesini makul karşılayabilecek insanların sadece laf olsun diye konuştuklarından şüphem yok.

hele ki bu talent zaten dispell edilebiliyorken.

bir de hala purge varken ağlamayın gibi komik laflar var..

o zaman spellock un var konuşma
counterspellin var konuşma
heal reduce'un var hayvan gibi konuşma
scatterın var konuşma
fearın var konuşma

ben op charlara çemkirecek olsam sayfalar dolar burda, makul şeyler yazın azıcık.

ne kadar kolay saçmalıyorsunuz hayretle izliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Paladinler, Illumination'ın nerflendiğinde, geberdiler, akılları çıktı, sayfalarca thread açtılar, oyunu kesin bırakıyoruz, hepimiz WaR'a geçicez, Warrior Priest açıcaz, hede hödö? Hepsi hala oynuyor.

ben hakikaten geçiyorum çıkınca war'a, wow'u da zaten arena maçları hariç bıraktım. (:P)

şamanlara ağlayamıyorum frost shock'un diminishing kalktığı için. zaten paladinler son 3 yılın en kötü halinde filan şu anda, ancak yetiyor gözyaşı.

ayrıca bizim 3dk cd'li 41 point talentımızı kaldıran şamanlar ağlamasın "neden kalkıyor earth shield diye"..
Sosyal ağlarda paylaş

Aman da aman...
Sence Earthshield CD'si buyuk nerftir, Resto shamani bitirmistir falan, bence degildir, gereken bir seydir, falan da falandir...
Sizin gibi dusunmeyen sacmalamis mi oluyor?
ES CD'siyle elemental ve enhance'in alakasini da kuramadim hala dusunuyorum cikmiyor.
Feral-Balance druid de kotu, Resto 41 talenti da arenada islevsiz, aglayalim hadi ey druidler...
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Aman da aman...
Sence Earthshield CD'si buyuk nerftir, Resto shamani bitirmistir falan, bence degildir, gereken bir seydir, falan da falandir...
Sizin gibi dusunmeyen sacmalamis mi oluyor?
ES CD'siyle elemental ve enhance'in alakasini da kuramadim hala dusunuyorum cikmiyor.
Feral-Balance druid de kotu, Resto 41 talenti da arenada islevsiz, aglayalim hadi ey druidler...

1. Tabii ki bu cok buyuk bir nerftur Shaman i sadece PVP uzerine oynayan insanlar icin. PVE de 3 tane shamanin bir raide girecegini dusunursek bir$ey degi$tirmez. Ne yazik ki, resto shaman hicbir$ey yapamaz Arena da.
2. Eger bir paladine hybrid karakter dedigimiz halde bunun bubble gibi bir abilitysi varsa, Shaman in da kesinlikle boyle bir$ey olmasi lazim. Shamanlarin basi kel degil. O zaman fire elementallarin CD si olmasin.
3. Bence Shaman Talent Tree sini bilmeden munaka$aya bile girmeyelim. Earth Shield talent la gelen bir spell ve bu yuzden insanlar daha farkli Specclere yonelicekler. Bu tamamiyle elemental olma, tamamiyle enhancement olma yada Earth Shieldsiz bir Resto Shaman olma yolunda gidicek...
4. Burning Crusade e kadar Druidler kotuydu diyebilirim fakat $u anda tarafsiz olarak bakilirsa Before the Storm patch inden su ana kadar bakilirsa en cok bufflanan class Druid oldu.
5. Benim gibi du$unup, du$unmemen beni alakadar etmez. Ben sadece 1.5 yildir Respecc bile yapmadan hardcore $ekilde oynami$ bir restoration shaman olarak goru$ belirttim. Anlayip anlamamak sana kalmi$ bir$ey.
Sosyal ağlarda paylaş

Earth shield'a 30 sn CD gelirse Resto gitmenin manası sıfır. Classların yarısı dispel atıyor zaten, tutuşu shaman eartshield'sız. Gayet dengeliydi earthshield, boşu boşuna kurcalamalarına bitiyorum yerleşmiş skill'leri. Herkes Elemental gider zaten bu olduktan sonra. Yine heal atıyor babalar gibi, earthshield zaten anında dispel yer prim target olursa shaman. Bence pişman olup geri alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...