Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dişin hava alması durumu...

kingpin

Öne çıkan mesajlar

Yahu ne iğrenç bir yaşam tecrübesidir bu pek çoğunuz yaşamıştır da daha adını koyamamıştır 3-4 güne kadar ben de bilmiyordum bu rahatsızlığa böyle dendiğini :)
Sağ köpek dişinin hemen solunda kalan yerde muazzam bir acı hissediyorum soğuk hava ile temas ettiğinde dişim, içecekde de olabiliyor bu ama hep değil. okulun diş doktoruna gittim dişlerin çok sağlıklı dedi hava sıktı zart etti zurt etti bişey yok bu dişlerde dedi, nedir sorun peki dedim, spor yapıyor musun dedi evet dedim bende daha sonra spor yapınca insanların vücut ısılarının arttığını aniden soğuk ile karşılaşınca böyle şeylerin olabileceğini bahsetti dişinin içersinde basıç oluyormuş 3-4 güne geçer dedi e ankarada da havalar - lere indi artık ancak perşembe başladı bu rahatsızlık hala devam ediyor. Hayır çürük korkusuyla gittim ama aşırı önem veririm diş sağlığına bir de azı dişi olsa anlıcam en çok ve kolay fırçalanan bölüm ön dişler yani neden böyle bişey oluyor anlamıyorum. Su bile içemiyorum lan ağzımın kenarıyla içmeye başladım öf.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
öndeki iki diş ile köpek dişleri arasında kalan diş mi?

onların adı maxillary lateral incisor falan olsa gerek. dişçilerden hoşlanmıyorum yaw!

cidden 3-4güne geçiyor. ama geçene kadar epey çektiriyor namussuzlar

evet aynen öyle dasaa tam üstüne bastın :P

ya bilkent universitesinin içinde sağlık merkezi var orda baktırdım, ciddi bişey yok dedi kanal tedavilik bir durum olduğuna inanmak istemiyorum açıkçası :(
Sosyal ağlarda paylaş

yok biomekanik bi iki çalışma yaptım (çene, dişler, implantlar falan) çok fazla bilgi doldu kafam (yarım yamalak tabii)

ha implant uygulamalarını, nasıl yapıldığını falan gördükten sonra dişçilerden daha çok korkuyorum! o_O! evet.. ama en azından denilenin (terimlerin) birazını anlayabiliyorum, çevirebiliyorum biraz
Sosyal ağlarda paylaş

evet yeni bir tespit yaptım en ön dişlerden (bana göre sağ tarafında kalan) ağrı hissediyorum. yani ön 2 diş ile köpek dişi arasında kalan dişten değil, iyice rahatsız oldum ya inşallah geçer :(

ek olarak: en ön dişe nasıl kanal tedavisi yapılır ki ? istemiyorum lan ben dişlerimi kaybetmek of iyice fena oldum ha.
Sosyal ağlarda paylaş

benim sağ köpek dişin 2 sağındaki dişimde vardı o ağrı. bazen keskin bi acı hissediyodum,meğer kırılıyomuş farketmedim tabi. neyse iyice çekilmez oldu,doktora gittim,böle ufak bi aletle hava falan tuttu,ağrıyo o havayı tutunca.sonra kamerayla baktı, dişin arkasında mine oluşmamış,ortadan ikiye yarılmış resmen, kanal ted. falan yaptı,dişi oyarken tebeşir gibi parçalanıyodu. çok uzattım uzun lafın kısası güvenceğin bi doktora görün,ne olur ne olmaz,hem genel kontrol yaptırmış olursun
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:
evet yeni bir tespit yaptım en ön dişlerden (bana göre sağ tarafında kalan) ağrı hissediyorum. yani ön 2 diş ile köpek dişi arasında kalan dişten değil, iyice rahatsız oldum ya inşallah geçer :(

ek olarak: en ön dişe nasıl kanal tedavisi yapılır ki ? istemiyorum lan ben dişlerimi kaybetmek of iyice fena oldum ha.

fakülteye veya özel bir diş hekimine git bence
en ön dişlere kanal tedavisi konusunda da merakın olmasın, dıştan bi çürük vs. görünmüyor, gece ağrısı yapmıyorsa çok düşük bir ihtimaldir kanal tedavisi yapılması, ama gerekirse de sorun olmaz, yaparlar çatır çatır :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi seni bıçaklarım.

dişlerim çok hassas acaip kolay çürüyor, şimdi çürümüyor tabii de küçükken çürütmüşüm baya.

sağ alttan 2 dişe kanal tedavisi yaptılar, sol alttan 1 dişe. sol üstte 2 dolgu sağ üstte 3 dolgu sağ altta 1 dolgu var, köpek dişlerimden birinde dolgu var.

sağ üstten bir ve sol üstten bir dolgulu dişim sorunlu, sağ taraftaki acaip sorunlu sağ tarafta hiç bi şey çiğneyemiyorum. arada soldaki de devamlı ağrı yapıyor 2 ayda 2 gün falan çok rezil oluyor, ön dişlerimle sincap gibi yemek falan yiyorum.

sağ tarafa su değdiremiyorum, içime hıssssss diye soğuk hava çekemiyorum ulan!
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
abi seni bıçaklarım.

dişlerim çok hassas acaip kolay çürüyor, şimdi çürümüyor tabii de küçükken çürütmüşüm baya.

sağ alttan 2 dişe kanal tedavisi yaptılar, sol alttan 1 dişe. sol üstte 2 dolgu sağ üstte 3 dolgu sağ altta 1 dolgu var, köpek dişlerimden birinde dolgu var.

sağ üstten bir ve sol üstten bir dolgulu dişim sorunlu, sağ taraftaki acaip sorunlu sağ tarafta hiç bi şey çiğneyemiyorum. arada soldaki de devamlı ağrı yapıyor 2 ayda 2 gün falan çok rezil oluyor, ön dişlerimle sincap gibi yemek falan yiyorum.

sağ tarafa su değdiremiyorum, içime hıssssss diye soğuk hava çekemiyorum ulan!

Sadece teknisyen parası karşılığı yepyeni, süper, çenene tam uyumlu bir total proteze sahip olmak istersen ara beni :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...