Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik için Hızlı Mesaj Sistemi [userscript]

Ractamainus

Öne çıkan mesajlar

Korax, css olayını userscript yerine external css kullanarak yapabilirsiniz eğer opera kullanıyorsanız.. Diğer browser'larda yok sanırım bu özellik.

Opera'da paticik.com açıkken F12 > Site Preferences > Display > My Style Sheet bölümünde kendi css dosyanızı göstermeniz lazım.

CSS dosyasında da dikkat edilmesi gereken, background-color: white !important; ibaresinin eklenmesi..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
pazar gününe kadar çalışıyordu..kocaeli'ne gittim geldim şöyle bir hata veriyor mesaj gönderince =/
said:

Anti-spam yazılımı mesajınızın spam olabileceğini algıladı. Bu yüzden mesajınız engellendi. Eğer mesajınız bir spam değilse bunun için özür dileriz. Eğer mesajınızın bloklanması ile ilgili halen bir sorun yaşıyorsanız, lütfen site yöneticileri ile temasa geçiniz.

Not: Eğer tarayıcınızda JavaScript özelliğini iptal ettiyseniz ya da tarayıcınız JavaScript desteklemiyor ise sebep bu olabilir. Bazı anti-spam koruması gerekçeleri JavaScript ile alakalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

çutulucum, canım benim.. hep problemsin sen de =) ie7pro 1.2 yüklüydü bende patika'yı yaparken, son sürüm de hala o. sorun yaşamıyorum? sende farklı bir sürüm mü var acaba?

öte yandan durumu biraz açayım..

paticik'in über spam engelleme sistemi var =P öyle ki konu temelde spam değil, basitçe programatik olarak atılan her mesajı engelleme üzerine kurulu bir sistem.

kullanıcı mesaj atmak için posting.php sayfasını açtığında, kendisi için server taraflı olarak muhtemelen session'da (bu tahmin) ya da başka bir yerde tutulmak üzere bir adet spamhurdles_key (bkz: mesaj yaz > view source > input spamhurdles_key) yaratılıyor. bu numara unique değere sahip. kullanıcı mesajı sunucuya gönderdiğinde, numarayı da gönderiyor. sunucu da numarayı, daha önce kendisinin atadığı numarayla karşılaştırıyor. eğer numara aynıysa (ki normal şartlar altında öyle olmalı), mesajı kabul ediyor. değilse "sen spam yapıyorsun huleyn" diye bir mesaj döndürüyor. lakin normal şartlar altında dahi bazen sistemde bir hata oluşabiliyor ve sunucu bizim spam yaptığımızı düşünebiliyor. sebebini anlayamadım çünkü hatayı tutarlı vermiyor. neyse, bu zaten server tarafında bir sorun.. biz çözemeyiz. şimdi gelelim patika'ya..

pek tabii patika'dan mesaj atmak ve spam filtresine takılmamak için de spamhurdles_key'e ihtiyacımız vardı ve bu numara sadece posting.php sayfasından bize veriliyordu.. o yüzden (patika'yı az biraz yavaşlatmaya sebep olsa da) mecburen ajax kullanmak zorunda kaldım. kullancı patika hızlı mesaj panelini açtığında, aslında arkadan posting.php sayfası açılıyor, içinden spamhurdles_key değeri alınıyor ve göndereceği mesajın içine gömülüyor. işte bu ajax işlemi sırasında bir problem olursa kutulu, o zaman patika posting.php sayfasından spamhurdles_key değerini alamaz.. dolayısıyla göndereceği mesajların hepsi spam filtresine takılır.. sende de bu tarz bir problem olabilir diyeceğim ama neden bende olmazken sende olur? o da işin garip tarafı..

çok uzattım lafı ama bir yerden bağladım galiba =P yoruldum resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi çok acayip zaten hata.3 mesajın 1inde oluyor minimum hatta az önce bu mesajı daha uzun yazmıştım göndere basınca uçtu gitti mesaj.tam da şey yazıyordu o meajda artık patika'da mesaj atmadan önce ctrl+a ctrl+c yapıyorum mesaj uçmasın diye yazmıştım sonra o mesaja onu yapmadan gönderince patladı gitti.

bende de 1.2 var ama sorun abartı oldu cidden.bi de alışmışım iki günde hemen basıveriyoru alt+s'e. kötü oluyor =/ dün gece de uçtu hep mesajlarım..ühü
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz önce buldugum "siyah paticik" isimli bir scriptin az bucuk oynanmis hali, fakat yeni sistemden olsa gerek bazi yerlerin renklerini degistiremiyorsunuz, yinede idare eder =)

kurulumu ise basit aliyorsunuz ekteki dosyayi firefox ekranina atiyorsunuz =) ayni zamanda greasemonkey kurulu olmasi gerekiyor

download

ss

dipnot; bunlari ben yazmadim (zaten beceremem), sadece buldum ve renkleri kendi zevkime göre degistirdim

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
hmzz gmzz..

herhangi bir topic'ten mesaj yaz butonuyla gittiğin sayfanın kaynak kodundan "spamhurdles_key" input'unu bularak, ona karşılık gelen değerlere bir kaç kere bakar mısın cthulhu? bu değer hep aynı mı olacak, yoksa farklılık gösterecek mi merak ediyorum da..

not: bu arada ben şu anda hmesaj ile atıyorum bu mesajı
Sosyal ağlarda paylaş

çutulu,
http://forum.paticik.com/posting.php?2,reply,2954398 adresine bağlanıp daha önce bahsettiğim değerlerin değişip değişmediğine bi de ordan bakar mısın?

şimdi şöyle ki script'te, ilgili değeri yukarıdaki linke tekabül eden sayfadan alıyor. bunun özel bir sebebi yok, sadece yazarken önümde o sayfa açıktı. istersen script içinden de o url'yi bulup, istediğin bir mesaj yazma sayfasının url'si ile değiştirebilirsin.

doğrusu sorununun bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama denemekte fayda var =) eğer sorunu hala bulamazsan, tekrar belirt. küçük bir httprequest script'i yazalım, bakalım nasıl değerler çeviriyor sende..

senin yüzünden tekrar açıp bakıyorum. üşengeç adamımdır ben..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...