Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Conan guildleri hakkında

S_burti

Öne çıkan mesajlar

Ben müdür(unity :) ) den tüzüğe aykırı bir oluşum olmadığı onayını alıp Age Of Conan da FrF nin kurulumu için rizasını aldım.

Birşey in 10 tane kurucusu olmadığı için Sayın Sufi Bey teşrif edip kurdela kesim işlemini yapacak oyun için de.

Dava dan dönenin çubuğu diyerekten sözlerime noktalıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

glad ffa pvp türk guildi :) bozar adamı

birkaç gündür düşünmekteyim bu konuyu kafadan 100 adam lazım bu oyunu adam gibi hedefler koyarak oynamak lazım yurdum ahalisi olarak bir battle keep i tutmamız lazım hadi o biraz genelin kasış hızı biraz sayı biraz beceri ama en azından bir fort tutamazsak ben kimsenin mutlu olacağını zannetmiyorum.

herkes aynı hızda kasamaz kimilerimiz bir yere kadar kasıp class değiştiriceklek biz artık yaşlandık şuursuz kasıp cap göremeyiz (olm casuall olduk bir zamanlar küfür gibi geliyordu :) ) bize önden kasıcak bir grup lazım öndek gidcek explore edicek büyük bir kesim bir birine daha yakın daha sindire sindire gider bide yavaş yavaş gelenler var

toparlanıp bişeyler yapıcaksak bence yabancı takviyesi şart küçük resimde takılı kalmak yerine büyük resime odaklanıp daha büyük hedefler kurmakta fayda görüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tüm yazıları okudum ve gerçekten gıpta ettim bu sizin gulde. Uzun zamandır MMO tecrübem var ama böyle birbirine bağlı guildg örmedim. Eve Online oynuyorum şimdilerde, sizinkine yakın bir tane kurmuştuk ama olmadı. Eve'den de sıkılmaya başladım ve AoC'ye başlamayı düşünüyorum. Yani organize olabilirseniz ben de katılmayı düşünüyorum. Hemen belirteyim, baya bir dinazorum, hatta ben belki de içinizdeki en dinazor bile olabilirim.

Şehir kurma olayı gerçekten insanı cezbediyor. UO oynarken ev falan alırdık o bile çok keyifliydi ki, şehir olayını düşünemiyorum. İnsanın oşehirden çıkası gelmez ya. Eve'de de istasyon alınıyor ama şehir gibi değil tabii. Sonuçta istasyon içinde dolaşamıyorsun.

Neyse ben de pre orderla girmeyi düşünüyorum doğrusu. Yani server falan olaylarını tespit edebilirsek, direk olaya gireriz.

Ben de öyle deli gibi kasmam ama
Sosyal ağlarda paylaş

Valla mighty guzel solemiş. Malum artık ben hanımı uyutmadan giremiorum oyuna. Bekarkenki kasış hızımı da düşünürseniz biraz yavaş olma durumum soz konusu :D.
Yaşlılar alınmaz canım. Sufi buruşuk bi adam sonuçta aynaya bakınca bu gerçek karşısında içte içe yemez o. Hala hain hala balık (!) yeme hayalinde ve her istanbula geldiimde beni bi kez balik halinin onunden geçirio. Ben kızmıosam buna o bana hiç kızamaz :D!
Yabancıları da alma konusuna da +1
Sosyal ağlarda paylaş

bende frf uyesiyim sehrimi ve guildimi cook seviyorum 1 sefer iftar yemegine katıldım ordaki en kucuk kisi bendim(gercekten en kucuk bendim ve 19 yasındayım hesap edin iste) :D ama pek garipsenmedim yada ne biliyim rahatsız hissetmedim kendimi herkesin muhhabbeti cok iyidir frf gibi bi guilde girmedim ben swg i iyiki almısım dememin 1. sebebi budur simdi aoe gecerlerse gozum kapalı pre-order yaparım
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Türkler birlikte olmaz, mantığına karşıyım. World of Warcraft'ta pek çok türk guild'i hem güzel bir birlik sağlayıp hem de oyunun izin verdiği ölçüde güzel işler yaptılar.

Önemli olan bu birlikteliği kuracak ve devam ettirecek kişilerdir. Liderlik her zaman özveri ister. Bu özveride bulunabilecek 3-5 ciddi adam bir araya gelebilirse bu iş olur. Ya da kayıtsız şartsız itaat edilecek tek bir lider seçilir. Astığı astık, kestiği kestik olur ama yine olur. Tabi yeniçeriler hoşafın yağı kesildi diye ayaklanmazsa :P

Türkiye'de ki MMO oyuncu kitlesi Avrupa ve Amerika'dakinden biraz farklı. Özellikle bizim eğitim sistemimiz nedeni ile (ÖSS,OKS vs) MMO oynayan oyuncular genelde belirli bir yaşın üstündeki kişiler. Çoğunlukla 20 - 40 yaş arası üniversite de okuyan ya da iş sahibi insanlar. Dolayısı ile World of Warcraft gibi Hardcore oyunculuk isteyen bir oyunda tamamı Türklerden oluşmuş bir guild ile %100 başarı sağlamak zordur.

Yine pek çok Türk guildine bakacak olursanız kolay kolay unutulmayacak arkadaşlıklar kurulmuştur. Blizzard'ın WOW'da unuttuğu şey, "Bu oyunun tüm içeriğinin oynanabilmesi için en az 40 yetenekli ve zamanı bol kişiye ihtiyacınız vardır." ibaresidir.

Eğer bir online oyun daha çok kişisel beceri ve daha az başka oyuncu istiyorsa o oyunda Türkler gayet eğlenceli zaman geçirecek işler yapabilir kanaatindeyim.

Örneğin hafta'da en fazla 5-6 saatini oyuna ayıran birisi WOW'da şu anki içeriğe göre en fazla Zul'aman'a bilemedin SSC'ye gider. Hyjal ya da Black Temple'a o oyuncuyu kolay kolay kimse almaz. Almama konusunda da haklıdırlar.

Tabi oyunu yapan şirket Blizzard gibi oyunun kölesi olmanızı istemiyorsa o oyundan sizde, içinde bulunduğunuz grupta zevk alacaktır.

EU-Burning Legion'da eski Troy guild'i üyelerinin büyük kısmı Invadoria, Crash ve pek çok guild büyük bir heyecan ile Warhammer ve AOC'u bekliyor. Hala hangisi olacak karar veremedik ama eninde sonunda WOW bitecek :)

Uzun lafın kısası Mega guild işi sanıldığı kadar zor değil. Zaten AOC oynamak istiyorsanız Yalan rüzgarlarını pembe dizi hikayelerini falan bırakıp oynamalısınız. Mega Guild olmadıktan sonra ya gider Polonyalılara, Bulgarlara ya da başka guild'lere yamanırsınız onunda tadı olmaz.

Oyun çıkmadan hazırlık yapılır ve doğrudan Mega guild hedeflenerek başlanır. Çürük elmalar ayıklanır kalan sağlamlarla süper bir guild kurulur. Mega guild dediğiniz 200 ve üstü oyuncusu bulunan bir guild yapısı sonuçta. Tek bir WOW serverindaki Türk oyuncusu sayısı bile bunun 5 katı.

Görüşmek üzere.

Thorvaim - Troy

EU-Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

bende zamanında swg de frf deydim çok güzel ortamdı kişisel nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kalmıştım sonra daha iyisini bulamadım (wow gibi oyunlarda) şimdi age of conan a başlanılacağını duyunca eski günler geldi aklıma alıp oynayasım geldi valla (:D
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
mirally said:
duu said:
Bayağı bir FrF tanıtım konusu olmuş bu :)
Yazılanların hepside çok güzel şeyler. İnsan okudukça gururlanıyor valla :)

Bu arada evet FrF den AoC betada olan var

Ferefe ne?

freedom fighters

B)
mirim pirim nerelerdesin sen ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...