Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi Sözlük Çaylak Yazar Alımı

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

onu bunu bırakın da author kendi accountunu mu silmiş, yoksa sourlines havayolları işlev mi kazanmış çözemedim. lakin;
"böyle bir yazar aslında yok".
itüsözlük ve uludağsözlükte yazarlık almış falan. daha neler göreceğiz bakalım. şu lagrimayı da bir atsalar..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Bundan 4-5 ay önce çaylak üye oldum , 2 günde 30 civarı entry ve yorum yaptım (ki tamamen manga anime b sinema şu bu hakkındaydı) , 1 hafta sonra biri hariç hiçbirinin onay almadığını esefle farkettim. Yoğun işlerim nedneiyle 1 hafta giremeyince akabinde uçurulduğumu farkettim.

O zaman anladım ki ekşisözlük'de divxplanet'in uğradığı kıç kalkmasına uğramıştır, daha da söz etmem
Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

Bundan 4-5 ay önce çaylak üye oldum , 2 günde 30 civarı entry ve yorum yaptım (ki tamamen manga anime b sinema şu bu hakkındaydı) , 1 hafta sonra biri hariç hiçbirinin onay almadığını esefle farkettim. Yoğun işlerim nedneiyle 1 hafta giremeyince akabinde uçurulduğumu farkettim.

O zaman anladım ki ekşisözlük'de divxplanet'in uğradığı kıç kalkmasına uğramıştır, daha da söz etmem

ahahahhahaahahhaahha
Sosyal ağlarda paylaş

ben öle ahım şahım bi bok yazmadıydım, anında aldılardı.

hâlâ ara ara bişi yazıp kaçıyorum. bi arkadaş yazar ekşi'de. mesela adam kasıyor da kasıyor "aman abi güzel olsun" diye. benimkiler buradaki gibi.. hiçbir farklılık yapmıyorum.

orada yazmak için beklemenin ne önemi var onu da çözebilmiş değilim açıkçası.

benim için ekşi diğer fasilitelerini takip edebilmek ve "makale aranıyor duyuruları"na yazabilmek için önemli. gerisinde burada her gün 50 mesaj atarım. ekşi'de total mesajım 50 değildir.

kısaca diyeceğim o ki; beklemeye ne gerek var abbas?
haydi abbas vakit tamam...
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1 ayda çaylaklıktan yazarlığa terfi aldıydım :D

ama sanırım onların orda tavsiye olunur diye yazdığı şeyler "KURALLARIMIZ KATIDIR" anlayın işte şeklinde yazılmış şeyler

*örnek : 10 tane yazınızın ardından oylamaya alınırsınız deniyor

11 12 13 ü yazmak sizi öne atmak bi yana aksine şansınızı daha azaltır.

*daha o ilk 10 yazıda bkz. zırt pırt link vermeyi mecbur kalmadıkca unutun, adamlar sizden bişiler paylaşmanızı "bilgi" vermenizi istiyor o 10 postunuzda

*çok destansı şeyler yazmakta bi işe yaramıo, olabildiğince "net" kesin bir şekilde "başlığı anlatan" şeyler yazın , altına kısaca birde yorumunuzu ekleyin yeterli

*bir sürü sazan avcısı mevcut ekşi de , kasıtlı tuzak başlıklar açıyorlar, kekolar gelsin de yorum yazsın ekekekeke diye, kendi tuzları kuru kimse de uğraşmaz onlarla (genellikle) ama çaylak yazarlar oltaya geldinmi uçururlar umurlarında olmaz

*kontrolü yapan mod sayısı belli , siz öle 20-25 post yazarsanız bakar önce post sayınıza, hadi lan deyip arkaya atar 10 postlu elemanın mesajları okur bu en önemli ayrıntı.

*çaylaklığı attığınız ilk ay kesinlikle bişey yazmayın, sizinle birlikte muhtemelen bi 10.000 kişi daha alınmış oluo ilk ay bu 10.000 kişi arasından temizleme operasyonu yapılır, sazanlar , post kasanlar, arızalar ayıklanıp şutlanır. en temizi sessizce uzak kalmak ortalık sakinleşene kadar

benim ilk aklıma gelenler bunnar işte yazarlık başvuracaklara öneriler kısmından :D

bu dediim kurallara uyan arkadaşım 2.nesil 3.nesil 6.nesil olmak üzere 2 kez şutlandı 3 kez girdi süleyman demirel tadında aklsjfhas
Sosyal ağlarda paylaş

ekşisozluk said:

caylaklara not: caylaklik onay siralamasi sozluge kullanici kaydolma sirasi yerine, 10 entry'yi tamamlama sirasina cevrilmistir. siranizda ciddi degisiklik goruyorsaniz sebebi kaydolmanizla 10 entry'yi tamamlamaniz arasinda ciddi zaman farki (aylar yillar) olmasidir. 3 yil once aldigi kullanici kenarda bos dururken birden dun girdigi 10 entry'yle sirada en one gecmenin adaletsiz oldugunu dusundugumuzden boyle bir degisiklige gittik. ayrica sira numarasi ve yillarca yazarlik onayi beklemek gibi sacmaliklara dair iyilestirmeler uzerinde de calisiyoruz. guzel haberler var. kismet var. adam var sakalli. mektup geliyor. arabayla bir sey yapacaksin.

5000 kusurden 53000 kusurlere gelmişim. yazarlıktan çaylaklığa dusurulmemin nedenin dahi bilmiodum. yuh yani. 53000 kişi ne lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...