Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi Sözlük Çaylak Yazar Alımı

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

calimero said:
abi her girdiğin onaylanıcak diye bişi yok ki. yani sen habarup buburup tarzında bişeyler girsen (geyiğe vuruyorum tabi de) olmaz yani. 10 tane girdim deyip beklemiceksin. yazıcan, onlardan 10 tanesi kabul edilir nası olsa. zaten napcan ki yazar olsan? ne farkeder yani? nası olsa 10 tane yazıp beklemişin...

yanlış.

çünkü modlar da belirtti, isminin yanında 300 entry gözüken kişiyi paslıyorlar sonra bakarız diye; 10 entry gözüken kişiyi değerlendirmeye alıyorlar onun yerine.

"Hatta entrylerinizi silin (tamamen silinmiyor entryler), yazarlığınız açılınca tekrar canlandırırsınız." da dediler.

550 tane entry girmeyin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakmayın da, trollerin gazına geldiniz diye tahmin ediyorum, yazara "öfke sıçıyor" demiş olmanızdan.

trollerin olaylarına gelmeyin, "atatürk'ü sevmeyen gerizekalı" başlığı bir trolldür. "mini etekten nefret eden dallamalar" trolldür.

adama hakaret ettirirler, sonra "GG" sebebiyle uçarsınız.

Ya da adama hakaret etmezsiniz, "dünyada da ne salak insanlar var ya" diye özel mesaj atarsınız. Adam sinirlenir, banlanacak bir şey yapmış olmazsınız, sinirinizi de alırsınız.

Ha bence sözlük iyice bir temizlensin elbette. O yüzden hayırlı olsun diyorum zaten:)
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet güzel entrylerim vardı, öyle boş boş anket falan doldurmadım yani, he gerçi sözlüğe katkıda bulunmak falan da pek umrumda değil. Ben işime gelecek şekilde kullanıyordum sözlüğü.

Evet, trollerin gazına geldim, dün gece de çok enteresan şeyler oldu ama, çok yazar uçtu boş yere. Hate speech bakınızı veren bir herif uçtu nemo ramjet başlığına, hem de gg diye.

En iyisi böyle sıcak gecelerde pek yazmamak olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

olm nickimin altını dolduruverin bi zahmet ya p.ç gibiyim resmen. hadi belinize kuvvet aslanlar http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=dorke

bi de cavanaghın yazısı sayesinde günde 3 kişi hatun zannedip cam açmak istiyor :p insanın ekşiden hiç mi tanıdığı olmaz ya
Sosyal ağlarda paylaş

1 ay önce falan çaylaklığa indirildim mal bir espri yüzünden. sözlükte uçurulmaya dair anlamadığım çok fazla faktör var hala, tek bildiğim neslin yüksekliği ile tolerans seviyesinin ters orantılı olması. benim yaptığım esprinin hakaret içeren ve daha iğrenç versiyonu hemen 4-5 entry üstümde dururken, benim entrymin "...ümüze girebilir" gerekçesiyle silinmesi ve akabinde çaylaklığa indirilmiş olmam üzdü açıkçası. 8. ve 9. nesli inaktiviteden kaçırıp da 10. nesilde 3 hafta dayanabilmem de kendi açımdan komik oldu.

modlara falan mesaj atmaya (zaten atamıyorusunuz çaylak olunca) yada iletiş tuşundan mail atmaya kalkmayın böyle böyle oldu diye. iplemiyorlar yada günde sizin attığınız mailden yüzlercesi geldiği için siliyorlar direk.

nese artık. 15k.larda bir sıradayım, 4k.lardaydım halbuki.. 12. yada 13. nesille beraber geliriz artık tekrardan, o zamana kadar microsoft siteyi canlı tutarsa tabi. saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

daha kaç nesil alacaklar içeri, ergenekon gibi oldu önlerine geleni alıyorlar. içeriğine yazılanlarda paylaşım forumu kalitesine kadar düşenler, 3-5 tane tipin (death walking terror'dür, sezai ikilitre'dir, peder zicklerdir ve sürüsüyle, konsept limitleri içersinde geçiniyorlar diye sözlüğün ebesiyle ilişkideler. gerizekali baslik aciyorum ilgimi cekiyorum ekolu inatla devam ediyor. ssg'de saldı zaten 3 sene önce çayıra sözlüğü, ne kadar çok hit o kadar reklam işleri tıkırında. aptal insanların sayısı çoğaldığından bıraktım artık yazmayı şahsen, şimdi ekşisözlük'ün gerçek ve en güzel sözlük olduğu dönemle de alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

O resmi koyarak olayları başlatan nemo ramjet vardı ya. Uçurulmamıştı ama kendisi bütün entrylerini silmişti. Şimdi entrylerini geri almış, hepsi duruyor. Ama sırf bugün 19 tane entrysi GG diye silinmiş.

Ve adam hala yazar.

Yani moderasyonun keyfiyet faktörü falan doğru arkadaşlar, kusura bakmasın kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseye hesap sormaya falan kalkmıyorum zeten, olanı söylüyorum sadece. Ben ciddiye alıyordum "en basit şeyler bile sözlüğün başına dert açabilir, 1 gg bile uçma gerekçesi olabilir" şeklindeki uyarıları. Yok öyle bişi yani. 9 nesil yazar olarak 3. gg de uçtum ben, ama bir günde 19 tane entrynin gg için silinmesi ve adamın hala yazar olması da biraz öeh yani.
Sosyal ağlarda paylaş

http://en.wikipedia.org/wiki/Lars_Vilks_Muhammad_drawings_controversy başlığına konu olan karikatür işte.

ZaugnaKhaldun said:
nemo ramjet ne resmi koymuştu ya, yüzlerce entry yazmışlar hakkında

allah diye bağıran köpek başlığına hz muhammed i köpek şeklinde resmeden bir karikatür (daha doğrusu çizim) koymuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...