Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyede bildiğiniz Rugby takımı var mı ?

Mendoza

Öne çıkan mesajlar

benim bildiğim odtü, bilkent, eskişehir üni, hacettepe, uzakdoğu vs. gibi üniversite klüplerinin oluşturduğu yaklaşık 8 takımlık bir amerikan futbol ligimsimiz var hani hazırda.. ama federasyon falan yok henüz zannedersem yani unofficial bir lig

[Bu mesaj OguzAmca tarafından 10 January 2004 02:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi üni.ler var bilemiyorum ama ufak çaplı bir lig var zaten. Ama hem medya ilgisi hem sponsor hem de federasyon olmadığı için bu takımların maçları da kendi aralarında sessiz sakin geçiyor...[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

patlıcan ın altındaki goril yokedilsin..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 10 January 2004 03:25 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar bonepart'ın dediği gibi:
RUGBY FARKLI AMERİKAN FUTBOLU FARKLI[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

Ya tamam ABD'de falan farklı olabilir de Türkiye'de ikisinin de çıktığı kapı bir yani. Çünkü ikisini sınıflandıracak kadar detaylı bir profesyönel lig/kurallar/federasyon vs zincirine sahip değiliz...[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, ben maç yapabileceğimiz bir rugby takımı arıyorum. Fakat türkiyede yok. Ayrıca rugby ile amerikan futbol'u ayrı şeylerdir, ayrı kuralları vardır. Kısacası bir amerikan futbol'u takımı ile rugby takım maç yapamaz... RUGBY takımı olarak Ottomans ve KÖL den başka bildiğiniz var mı ? Bu arada robert'inkini araştırdık o kapanmış. Olsa süper olurdu KÖL vs. Robert... Ancient bi müsabakası olurdu, rekabet son haddinde... :)[signature][hline]horacegoesskiing, 08 December 2003 18:13 tarihinde demiş ki:
yemişim mantığı. aksiyon varsa ben de varım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 10 January 2004 03:26 tarihinde demiş ki:
said:
LvL_Sabo, 10 January 2004 03:25 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar bonepart'ın dediği gibi:
RUGBY FARKLI AMERİKAN FUTBOLU FARKLI[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

Ya tamam ABD'de falan farklı olabilir de Türkiye'de ikisinin de çıktığı kapı bir yani. Çünkü ikisini sınıflandıracak kadar detaylı bir profesyönel lig/kurallar/federasyon vs zincirine sahip değiliz...[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

sana ağzımla bile gülmüyorum.hem bilmiyosun,üstüne bide saçmalıyosun.türkiyede amerikan futbolu ligi var ve düzenli olarak 93 den beri oynanyıyor.bi federasyonu yok çünkü kurumsal kulüpler yok.sadece üniversiteler bazında oynanıyor.yani federasyon kurulmasına sanırım yasa izin vermiyor.
türkiye amerikan futbolu doğu ve batı olarak ikiye bölünmüş durumdadır.doğuda hacettepe, bilkent, başkent, çankaya, ankara, eskişehir, gazi bulunuyor.batıda bildiklerim boğaziçin,yeditepe,itü,celal bayar,yakındoğu,odtu var.

her sezon gruplar arasında lig usulü oynanan maçlar sonucunda doğu ve batı 1. 2. arasında dörtlü final yapılıyor.

yanlız iki grup arasındaki ana fark olarak doğu grubundaki takımlarda üniversite dışından gelen oyuncu sayısının sınırlandırılmış olmasına karşın batıda böyle bi sınırlandırma yok.doğu,amerikan kolej ligi(NCAA) kurallarına göre oynarken,batı profesyonel amerikan futbolu ligi(NFL) kurallarına göre oynuyor.şu anda doğu grubunda ligin ilk yarısı bitti.hacettepe lider.batı liginden haberim yok.

yani sandığınız gibi "eğlencesine bu işi yapan bi kaç zengin" değil bu işi yapanlar.sandığınızdan çok daha organize profesyoneller.sadece federasyon kaldı.oda şimdiki durumda çok uzak gözüküyo.

daha fazla bilgi isteyen www.tafk.org sayfasından istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.gerçi şu anda sayfa yeniden düzenleniyo ama.

bide takımım Başkentin sayfası

rugby ile amerikan futbolunu aynı kefeye koymak nası bişi onu hala anlamış değilim.aralarında 120 kurala yakın fark var.[signature][hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Bilmiyorumki kafam çok karışık.?
Sosyal ağlarda paylaş

rugby takımıyla amerikan futbolu takımı maç yapsa ben rugbycilerin halini düşünemiyorum.zaten rugby unionla maç yapamazda rugby leugue le yapsa.

yani bu amerikan futbolcuların gücüne yada dayanıklıklarına göre bişi değil.hatta belki rugbyciler daha dayanıklıdır.ama amerikan futboluda bi tomar sert koruma vardır.korumasız bi adama korumalarla girseniz kamyon carpmışa döner.[signature][hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Bilmiyorumki kafam çok karışık.?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...